• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Farma srna

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868




ima kod nas jedan gater, na cca 2-3ha, ograđen je mrežom a u ovom ograđenom prostoru sijal se kukuruz...

zanimljivo!!!
 

frikky

Novi član
Tu od
12 Tra 2011
Poruka
27
Ljudi lopatari sa Brijuna nisu najbolji izbor jer su iskrižani u srodstvu da boli glava.
Znam što govorim jer sam jedno vrijeme bio "stanovnik" Brijuna i dobro snam kakve su uzgojne vrijednosti lopatara tamo.
 
T

Tomo89

Guest
Pozdrav!zanima me da li mogu Jelene lopatare držati u ogradena cc3-3,5 jutr?Htio bih za početak ih držati radi svog gušta i oko vikendice a ne radi uzgoja!?naravno prodavao bih kasnije višak kad bi ih bilo previse a ako ne za kućnu potrebu i prijatelje ;)!unaprijed hvala!
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
dali ja mogu naprimjer kupiti na njuskalu jelena i dvije kosute i drzati kod kuce u toru,bez neke velike papirologije
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Trebao bi pitati u najbližoj lovačkoj udruzi,jer znaš kako to ide kod nas ,zašto bi nešto bilo jednostavno kada ga se može zakomplicirati
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
zanima me ishrana jelena lopatara tako kad se drze doma,cime i koliko cesto ih hraniti
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav trebao bi savjet , htio bih kupiti jedan par jelena lopatara jel treba kakva papirologija ili mozes drzat ovako , jelene nebi drzao zbog biznisa ili slicnog nego iz ljubavi i jel bi bilo dosta za jedan par 1000 kvadrata sume ! Hvala i lijep pozdrav
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Pozdrav, ja trenutno imam 9 komada i time se lagano bavim evo vec 4 godine(za svoje potrebe)i dosad nikakvih problema nije bilo sto se tice zakona i potrebne papirologije...
Raspitivao sam se bioi nigdje nisam dobio konkretan odgovor.... a i sve se svodi na to da ni sam zakon ni pravila nisu jasno definirana jer to nije zastupljeno u velikom broju i tek je u povojima...

A ja mislim da je sasvim dovoljno tih 1000m2 (zavisi kakvog su temperamenta zivotinje.... moje su dosta mirne zivotinje i dvije kosute mi cak jedu iz ruke...
prihranim ih kad imam vremena kukuruzom i jecmom, i nakosim im trave kad ima i to je ugl to... sve ostalo nađu u tom prostoru gdje su ograđene...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh