• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Farmer gume?

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Danas sam u Bijeljini sasvim slučajno naišao na nekakve Farmer traktorske gume svih mogućih veličina, al mene zanimaju samo 11-ke i 12-ke. Cijene su više nego povoljne, ali me upravo to i brine. Jedna guma, nebitno jel 11 ili 12, košta 200KM (ca. 100 eura). Pregledao sam ih gotovo sat vremena, prevrtao, ma nema gdje nisam zavirivao, pregledao sam nekih 10-20 komada. Ne djeluju mi previše kvalitetno, što jes jes. 11-ke su dosta tankih zidova dok su 12-ke dosta masivnije, iako nisu mnogo veće. Ripna je malo drugačija od onog na šta sam navikao (npr. Ruma Guma, Trayal, Tigar...) dakle nije onako "oštra" već su ripne pod manjim uglom. Sama ripna nije duboka kao npr na Galaxy gumama (ex rumaguma) ali je masivna i debela.

Da li neko ima kakva iskustva sa ovim gumama, da li mozda zna nekoga ko ih je kupio? Znam lika koji radi tu i kaze da gume nisu bas nešto kvalitetne (nema garancije posle montaze, garantuju samo da će se guma montirati i naduvati na nominalni pritisak od 2.4 bar bez problema, bruhova itd, i to je to), ali da su dovoljne za par godina rada, te da se prodaju ko lude (dok sam ja bio tu s ocem otišla su dva para, jedne 11-ke i jedne 14-ke) jer narod nema para za npr Galaxy gume koje su 312-320KM za 11-ke te gotovo 34-0-350 za 12-ke (od radnje do radnje). Takodje kaze da su gume uvezene iz Engleske, ali na gumama nigdje nema "made in..." oznake...

Na dvije gume se moze dakle ustediti 100 evra, ali ipak me brine kvalitet...kad bih znao da se neće poderati u normalnom radu bar 3-4 godine, odmah bi ih uzeo (ove koje su sad na traktoru su već poslabe) ali ovako...ne znam da li da rizikujem.

Nisam ih nasao na netu, sli ripna je jako slična ovoj:

China_30_5L_32_tractor_tires2009271142419.JPG

1319582_f520.jpg

1%20farm.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ako ti ne trebaju za skakanje po panjevima , preskakivanje kroz zapaljeni obruč, salta i te gluposti kupi i sretno radi .
Ako te pak nije briga kaj je kamen baš tebi ispod gume a klada drva je preveliki zalogaj za tvoj traktor onda daj pare i brusi kolilko te volja .A tko god vozi puno po asfaltu mora znati da guma takvog profila nije za to napravljena
 
A

AGRIPLUS65

Guest
kaj su kod vas galaxi skuplje nego kod nas pred godinu dana platil galaksi 1200kn :scratch :?:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
puknuti kaže:
Pa ako ti ne trebaju za skakanje po panjevima , preskakivanje kroz zapaljeni obruč, salta i te gluposti kupi i sretno radi .
Ako te pak nije briga kaj je kamen baš tebi ispod gume a klada drva je preveliki zalogaj za tvoj traktor onda daj pare i brusi kolilko te volja .A tko god vozi puno po asfaltu mora znati da guma takvog profila nije za to napravljena

Ma kakva šuma...od kuce do njive, po njivi i opet kuci, to je to. Putevi su sasvim OK, većinom asfaltirani, ima i makadama i njivskih puteva. Po asfaltu se ipak ne vozi mnogo, najdalja njiva mi je 2km od kuce. Otac većinom vozi traktor, a on to vozi ono pazljivo, polako, čuva...a i ja sam isti takav.

Što jes jes, jeftine su, sigurno nisu pretjerano kvalitetne ali normalna upotreba ih nikako ne bi smjela poderati.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
AGRIPLUS65 kaže:
kaj su kod vas galaxi skuplje nego kod nas pred godinu dana platil galaksi 1200kn :scratch :?:

Jah, to su cijene na mom kraju...nema šanse da se nadje ispod 300KM, tj. oko 150 evra. Najjeftinije što sam našao su 312KM komad, ali dobio bi ih za 300 pošto je otac dobar s tim likom koji to prodaje (kupuje od njeg vještačka djubriva sto godina i tak...). Koji je odnos sa konv.marka/kuna ili euro/kuna? Te gume sam isto gledao i zaista djeluju fantastično, savršena izrada, jako čvrste, debelih zidova, ripna vrlo masivna i visoka, ali je i cijena visoka isto tako...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
kakav je teren kod vas dali je ravno ili brdovito :?:
a ono za pumpanje na 2.4 bara ,kaj to nije previse ja pumpam na 1.2bara :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je testno punjenje i dobro da se odradi jer ako ima grešku odmah se vidi ..Dobro je pogledaj kad ju tako napumpa dali ima kakva izobličenja ..A kad je zašerafiš na traktor vrti je malo ;) , tek je onda ispusti na 2.0 eventualno 1,8
Ne očekuj da malo ne baca, tja nije to auta :lol:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
AGRIPLUS65 kaže:
kakav je teren kod vas dali je ravno ili brdovito :?:
a ono za pumpanje na 2.4 bara ,kaj to nije previse ja pumpam na 1.2bara :scratch

Tak kaze taj koji ih prodaje, na gumama je 2.4 bar dato kao max. dozvoljeni pritisak, pa ih valjda zbog garancije naduvavaju na max. pritisak, nemam pojma, i meni je to puno, nema šanse da bi ih koristio a tom pritisku, mislim da bi oko 1.5 bilo taman za njih.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
puknuti kaže:
To je testno punjenje i dobro da se odradi jer ako ima grešku odmah se vidi ..Dobro je pogledaj kad ju tako napumpa dali ima kakva izobličenja ..A kad je zašerafiš na traktor vrti je malo ;)
Ne očekuj da malo ne baca tja nije to auta :lol:

Eto, baš sam to pisao kad tvoj post dodje. Tak je i rekao prodavac.

Normalno da će guma malo bacati, ipak je to traktorska guma, nije svakako namijenjena za neke velike brzine i udobnost :).

Bitno je da se ne pojave bruhovi, pukotine i slično. Otac je gotovo odlučio da ih uzme, samo još da skupimo pare (400KM tj. ca 200 eura za obje gume) i vozi :)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kakva je procedura da kupim u bosni i prebacim u hrvatsku??
jel se može uopće??
ako da, jel zna tko koliko se plaća carina i šta još??
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Mrki88 kaže:
kakva je procedura da kupim u bosni i prebacim u hrvatsku??
jel se može uopće??
ako da, jel zna tko koliko se plaća carina i šta još??

Jbga, ne znam to...ako imaš gdje blizu neki granični prelaz, najbolje ti je da odeš i pitaš. Drugi način je da nadješ broj od carinske sluzbe i pitaš njih, a oni će ti vjerovatno dati broj graničnog prelaza koji te zanima (koji ti je najblizi) pa da ih preko telefona pitaš kako to ide. Sigurno je da je moguće prenijeti gume jer su nove, imaš račun i sve to, samo je pitanje kolike bi dazbine bile.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Za te gume pritisak na 1,2-1.3 bara ak nemaš opterečenje na zadnje kotače a ako voziš često jednoosovinske priključke onda pumpaš do 1,5 bara ovo je preporuka od mog vulkanizera i šljaka tip top provjereno.

100eura=200KM=730Kn jel to tako odprilike???
 
F

farmerLuka

Guest
Jel mi moze neko provjerit cijenu tih guma dimenziju 18-30 za IMT 577
 
B

Bobo

Guest
Koliko platana imaju te gume?!? Ako su 6 platana, ni 50€ ne bih dao za komad.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
farmerLuka kaže:
Jel mi moze neko provjerit cijenu tih guma dimenziju 18-30 za IMT 577

Kada budem išao sledeći put u BN, pitaću, nije frka.
 
F

farmerLuka

Guest
OK nije nist hitno planiram ih mjenati tek poslje zetve kad dodjde lova od zita
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Pozz, bio sam juce kod njih i pitao za gume koje idu na 577, oni kazu da njeg treba da idu 16-ke i imaju ih na lageru, koštaju oko 400KM komad (200 evra).
 
B

Bobo

Guest
zombie666 kaže:
Pozz, bio sam juce kod njih i pitao za gume koje idu na 577, oni kazu da njeg treba da idu 16-ke i imaju ih na lageru, koštaju oko 400KM komad (200 evra).

Jel i ove imaju samo 8 platana ili se moze dobiti guma s 10 ili jos bolje 12?

Nije uopce skupo, pogotovo sto meni treba za stroj koji godisnje nece napraviti ni 20 radnih sati na asfaltu (IMT SKIP), a rebra su "tupa" pa bi mu moglo biti dobro pri guranju zemlje...
 
Na vrh