• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FarmTrac 675 DT

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
jako sam skeptičan prema svim tim "ne markiranim" traktorima koji se pojavljuju u zadnje vrijeme!
sve to trpam u isti koš : Europard, Eurowolf, Sonalika, Farmtrac i ostala ekipa!
I uopće se ne zamaram njima!
Možda je i koji od njih dobro projektiran, dobro osmišljen ali kvaliteta materijala ne vjerujem da je na razini onog kaj bi trebala biti!

Tak da definitivno da biram, nebi gledal uopće te traktorčiće već bi kupil provjerni polovni stroj i za manje pare!
Iako polovno nosi svoj rizik, igral bi bolje na polovno nego na ovo "novo"

eto, moje mišljenje :)

i da, šteta da mu ovaj na videu nije zagrabil puno korpu zemlje i nabacil 4. brazdu pa da se pokaže kak je jak!
E to je riječ :icon_wink:
Do sad sam se uvjerio puno puta da ne piše badava na traktorima,Massey Ferguson,CLAAS,Hurlimann,Same,Deutz-Fahr,Fendt,John Deere,ipak ima nekaj v tome imenu kaj nosi kvalitetu iza sebe..Nije tu samo "pisalo na plotu"...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Marko,donekle se slazem s tobom,samo je stvar u tome da danasnje kompanije kriju podatke gdje i tko proizvodi dijelove od kojih se sklapaju traktori,i u premium serijama ima dijelova iz indije,brazila,turske...traktori nisu vise projektirani da idu desetljecima,vec puuno krace... Mi kod kupnje mozemo samo birati između dva zla.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se s gogom.
Doći će vrijeme kad sve bude došlo na svoje mjesto, a do tad teram samo IMT-a jednog, tri ili pet komada tak svejedno, barem budem siguran da mu nebude naškodilo svakakvo gorivo i da me nebude zezala suvišna elektronika!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Da imam tih 38.000€ nebi nikad kupoval takav traktor.
Recimo za te novce zemem dva polovna IMT-a 577 DV, novije i najnovije limarije, na jedan roknem utovarivač, a na drugi PH i siguran sam da takva dva pojednu tog Farmtrack-a, a meni ostane 10.000€ u đepu :)

Da ŠANAN, al pitanje je u kakvome su stanju ti IMT-ovi, ako se zna vlasnik da, ali ovako samo vlasnik zna zašto ga prodaje, a tebi može napričati svakakvu priču hvale o njemu..Novi 577 da je kvalitetan je velika lutrija.. I ne da dva pojedu tog Farmatraca, vjerujem da bi ga jedan pojeo, jer IMT koji je kvalitetan i koji se održava redovan servis pojede dva takva, ja znam osobno za traktor IMT koji ima preko 10 000sati bez generalke, jedan majstor koji mi popravlja traktore kada nešto ode je rekao da je ih bilo i po 15 000 sati bez generalke, a ovaj čisto sumnjam da to može! Znam i Zetora sa 15 000sati i tek sad zove za generalku, a traktor je radio i šumu i poljoprivredu... al kad govorimo o ovim novim traktorima ne vjerujem da nešto pretjerano zaostaje sa kvalitetom u tome rangu traktora.. :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ŠANAN, al pitanje je u kakvome su stanju ti IMT-ovi, ako se zna vlasnik da, ali ovako samo vlasnik zna zašto ga prodaje, a tebi može napričati svakakvu priču hvale o njemu..Novi 577 da je kvalitetan je velika lutrija.. I ne da dva pojedu tog Farmatraca, vjerujem da bi ga jedan pojeo, jer IMT koji je kvalitetan i koji se održava redovan servis pojede dva takva, ja znam osobno za traktor IMT koji ima preko 10 000sati bez generalke, jedan majstor koji mi popravlja traktore kada nešto ode je rekao da je ih bilo i po 15 000 sati bez generalke, a ovaj čisto sumnjam da to može! Znam i Zetora sa 15 000sati i tek sad zove za generalku, a traktor je radio i šumu i poljoprivredu... al kad govorimo o ovim novim traktorima ne vjerujem da nešto pretjerano zaostaje sa kvalitetom u tome rangu traktora.. :)

Tesko je naci dobar rabljeni traktor,puno ljudi laze i skriva se a naprave generalku ili polugeneralku da neko iz sela ne vidi da nebi rekli kak je los ili kaj,ovaj farmtraktor je nista drugo nego kopija vec postojecih traktora i slican im je,i mislim da je kina u igri ili indija,pogledajte prekidace na krovu od tama su iz 79god.
A kaj se tice 577 je jak i kvalitetan traktor al vozit 577 i novi farmtraktor mislim da je ipak gust novo ak nis drugo imaju iste pedale od kocnica.
A imt sa 10000rs,i zetor sa 12000rs su gluposti jer zetor starije generacije nemre u redovno odrzavanje vise od 8-9000rs,a ni imt nije daleko,jedino orginal dajc ide prek 12000rs provjereno.

Puno je 30000 € za taj farmtraktor.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ovo za IMT i Zetor mi ne moraš vjerovati ali tako je, ne kažem da svaki ide do toliko, ali ima njih par..Zetor se radi o 5011, a IMT je 539..Imam ja IMT-a 539 sa 6000 sati bez generalke i dalje radi ko sat, do koliko će vidjet će mo, al ja se nadam da će još oho ho raditi...:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo za IMT i Zetor mi ne moraš vjerovati ali tako je, ne kažem da svaki ide do toliko, ali ima njih par..Zetor se radi o 5011, a IMT je 539..Imam ja IMT-a 539 sa 6000 sati bez generalke i dalje radi ko sat, do koliko će vidjet će mo, al ja se nadam da će još oho ho raditi...:)

5011 su kvalitetni al neznam bas 12000sati.
A 539 da bu jos isel 6000 mislim da nebu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Farmtrac je Poljske proizvodnje i nema niakave veze s kinom.
U Poljskoj se sklapa, idu njihove kabine i limarija, motor je original engleski, prednji most talijanski, isti ko na Zetoru, getriba je austrijska starijeg tipa, tako da definitivno nema veze s kinom.
A prekidači ko prekidači, imaš ih takvih na svakom traktoru tog ranga kavalitete i ništ njima ne fali dok se ne polijevaju s vodom i nisu izloženi direktnoj prašini, a fala bBogu ovo je dost fina kabina s klimom i zato neam tu prašine i pranja s vodom tak da traju i traju!

Nije da branim tog traktora, ali to su samo činjenice zato netreba baš ni svašta pisati te ovo ovako, te ono onako!

Farmtac se u grubo može usporedit s Zetorom 63/7340, to su gotovo isti traktori, s tim da na farmtracu ima dosta novina koje zetor tada nije imao.

A da je puno 30.000€ za taj traktor, naravno da je puno, pa ljudi, puno je novaca za bilo koji traktor i za SAME, MF, JD i sve ostale, prepuno je to novaca, a kvaliteta sve gora i gora!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dečkići razbijate glavu bez veze,svako kupuje ono za što ima novaca,kad sam kupio Sonaliku bilo je jedna ili dve u krugu 25km sad ih ima preko 20 komada,meni osobno NE TREBA traktor za kojeg ja NE MOGU platiti servisera,a ovo što pričate o kvaliteti ovog ili onog Turska i Indija su svjetski proizvođači broj 1 na svijetu čelika,jedan firma Uzel radi blokove za sve poznate brendove samo što poslje se sklapaju u domicilnoj tvornici ili kod nekog koperanta,ime postaje prošlost ako mi nemamo logistiku koja to ime prati,evo moj susjed ima 3 mf i ne oskudjeva u lovi oko ničeg i kad je na mf otišla jedna čahura u getribi đaba sva para kad logistika zakaže oko nabavke dijela,napominjem da je sva 3 kupio nove,tako da zaboravite lijepe priče ,jer većina naših zastupnika su prije trgovci a logistika jako kaska za prodajom i jako je skupa,prodaju i maglu,meni je htio ovlašteni serviser naplatiti prije 2 godine 300 kn za 10 lit.super 5 ulja,evo njemu mahuna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je kolega, treba misliti i u budučnost, kako s djelovima, kako s servisima.
Zato najradije biram traktor kojeg kasnije mogu djelomično i sam servisirati, a ne da za svaki klinac treba zvat i čekat da dođe frajer iz servisa s laptopom da se prišteka i uzme mi 2000 kn za to i samo mi nabroji nevalja ti ovaj senzor, pa onaj tamo i tako...HVALA LIJEPA, TAKAV MI TRAKTOR NETREBA!
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
evo i linka od jednog http://farmtrac.eu/products/view/10

Farmtrac je europski proizvođač poljoprivrednih traktora. Naša je filozofija izgraditi traktor čiji je dizajn jednostavan, pouzdan i karakteriziraju ga niski radni troškovi i troškovi održavanja.
U procesu izrade Farmtrac traktora koriste se komponente poznatih svjetskih proizvođača, uključujući izvorni Perkins motor, Carraro ili ZF transmisije, Bosch, MITA i druge sklopove. Time se osigurava trajnost i pouzdanost traktora čak i u najtežim uvjetima rada. Svi naši traktori zadovoljavaju najstrože norme IIIA europskih standarda o emisiji štetnih plinova.

na papiru ne izgleda to loše, sad kakav je ko zna. Neznam ko bi se u ovo vrijeme odlučil riskirati i kupit taj traktor??
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Tako je kolega, treba misliti i u budučnost, kako s djelovima, kako s servisima.
Zato najradije biram traktor kojeg kasnije mogu djelomično i sam servisirati, a ne da za svaki klinac treba zvat i čekat da dođe frajer iz servisa s laptopom da se prišteka i uzme mi 2000 kn za to i samo mi nabroji nevalja ti ovaj senzor, pa onaj tamo i tako...HVALA LIJEPA, TAKAV MI TRAKTOR NETREBA!

Svaki traktor mozes sam servisirati ako imas gdje nabaviti dio. Svaka ozbiljna marka imat ce i ozbiljnog zastupnika koji nece zbog utaje poreza zatvoriti firmu a kupce ko j... Lako za neki zapadni traktor pogotovo ako je novije proizvodnje. Okrenes par brojeva i dio je za najvise 3 dana kuci. I svaki ozbiljniji serviser ce ti preko telefona objasnit sta se pokidalo. A sta za 5 god. s nekim turcima i kinezima kad vise ne bude zastupnika ni servisa. Sjest i plakat u pola sezone zbog nekakvog ventila ili sta ti ja znam.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaki traktor mozes sam servisirati ako imas gdje nabaviti dio. Svaka ozbiljna marka imat ce i ozbiljnog zastupnika koji nece zbog utaje poreza zatvoriti firmu a kupce ko j... Lako za neki zapadni traktor pogotovo ako je novije proizvodnje. Okrenes par brojeva i dio je za najvise 3 dana kuci. I svaki ozbiljniji serviser ce ti preko telefona objasnit sta se pokidalo. A sta za 5 god. s nekim turcima i kinezima kad vise ne bude zastupnika ni servisa. Sjest i plakat u pola sezone zbog nekakvog ventila ili sta ti ja znam.

Da al ak sam servisiras gubis garanciju i nek nekaj rikne nema garancije a dok je pod garancijom servis kosta puno,i vecina marki dolaze doma serviseri.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako je greška na motoru ili recimo u getribi onda oni to popravljaju u svoj trošak ako je traktor pod garancijom.
Ako ti je filter zaštopan i traktor neče upalit,a imaš još garanciju i oni dođu vidjeti šta je i ustanove da je greška što ti nevalja gorivo onda oni rade o tvoj trošak.
Sve što ti se desi u garantnom roku i ti si sam kriv za taj kvar,recimo polomljni blatobran,i tako nešto strgaš ili ti nevalja nafta pa zato traktor neče palit onda ti snosiš trošak jer oni nisu krivi šta ti nepaziš ili sipaš nevaljalu naftu.
A ako se desi kvar u getribi nemožeš ušaltat u brzinu onda oni snose trošak.
Tako je bar slučaj sa Poljo-novom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tak je slučaj sa svima.
Mislio sam na privatno servisiranje nakon isteka garancije, naravno da sve dok traje garancija nema diranja po traktoru!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
I ja sam mislio nakon garancije. Dok traje nema cackanja. Vjerujem da traktor nije los ali svaki se kida i za svakog trebaju rez. dijelovi. Dosta je i novaca. Za 38000 € imas sarolik izbor. Doduse bez utovarivaca.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Po meni se kvaliteta izvedebe traktora najzornije oslikava u dalmaciji ljeti...
IMT se sa znoji, probija ulje i gorivo na sve strane, pucaju koljevke, ploce hidraulike, dok je npr MF suhi nema tih problema...
Svi su ti traktori najvjerojatnije dobro isprojektirani, ali odljevi i obrade materijala sigurno nisu na svima dobre!

Moj dojam je da prava kvaliteta u izvedbi (koja je nadzirana visestruko) prestaje nekako sa razvojm racunala i popratnih sadrzaja, znaci negdje do cca 1995 godine.
Neka su stvari imale neku tromost do 2000 se jos moze naci dobrih stvari...ali poslje toga, sve rijedje!

Ja osobno vidim jednog Dutza ili Fendta iz 1998 na nekom tjemenu parabole razvoja kvalitete!
 
Na vrh