• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Farmtrac

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Stvarno se ne razumijem pa pitam, jel to veliki problem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Carraro mjenjač, čudan prednji most s malim kotačima, dvije brzine kardana pri malo čudnim brzinama vrtnje motora (ne piše koliko snage daje na kardanu).
Malo rijetke brzine...
To je moja ocjena po kataloškim podatcima.
Inače nisu baščesti, ne znam kakva je servisna mreža, ima li dijelova...
Viđal sam jednog starijeg u našem kraju (mislim 90ks) i uvijek je vozil velike prikolice, pa valjda valja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Farmtrac je masivniji i teži, ima jaču hidrauliku, motor veće zapremnine (2,76lit bez turba, naprema 1,88 lit s turbom), 10ks slabiji od LS-a, brži na cesti.
LS ima 32+32 brzine, 3 brzine kardana, korejsku kvalitetu (naprema poljsko-indijske)...a i nešzo veću cijenu.
Da je moguće izkombinirati ta dva, bilo bi idealno... Da bar FT ima 16+16 mjenjač, rekel bi da je bolji izbor.
Odluka je tvoja.
Iskreno, ja bi radije gledal nekog rabljenog Same Frutetta (iako vjerojatno košta kao i ovaj novi).
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Što više gledam, to manje znam... uzeti nešto za cca 20.000 €, nije neki izbor, jedino rabljeno.. a naći nešto da nemaš brige... ne znam, bojim se rabljeno uzimati za te novce, iskreno. Možda griješim.
Prihvaćam svaki konstruktivan prijedlog. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Napiši kaj želiš, kaj ti treba, pa bude onda možda lakše pomoći.
Kolike snage, kakvih dimenzija itd...
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
Razmišljanja su išla u smjeru snage cca 50_ak KS, bez kabine, obzirom da imamo mlade nasade lijeske i šipka, da danas sutra mogu uzeti neke priključke za lješnjake, a da mi traktor ne bude preslab. Znači osim toga, imam između travu koju bih malčirao, a što se tiče oranja i frezanja, volio bih da i ta to traktor može odraditi, da nije preslab za vrt, i kakvu nijvu koju bih još očistio. Možda ponekad u šumu po drva, ali to je sporedno.
Eto, pa ako ovo pomaže, nadam se da sam približio za što mi treba.
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
@ZJ Što kažeš na ovaj model u odnosu na ova gore dva:Traktor SAME DELFINO 50 (7FU402)
Specifikacija modela:
max. snaga 38 kW / 51 KS (nominalna snaga 38 kW)
PERKINS STAGE V „common rail“ motor 4 cilindra, turbina, 2200 ccm
EGR+DPF
hidrostatsko upravljanje s neovisnom pumpom
blokada prednjeg i stražnjeg diferencijala s elektrohidrauličkim uključivanjem
mehaničko uključivanje prednjeg pogona
podizna sila hidraulike 1200 kg
spremnik goriva 40 lit.
mjenjač 12/12 – 30 km/h
hidraulička pumpa 31 lit./min.
trozglobna poteznica kat. II s integriranim kuglama
2 dvoradna stražnja daljinska hidraulička izvoda
stražnje priključno vratilo (PTO) 540 °/min
stražnje gume 320/70R24
prednje gume 260/70R16
elektronski regulator motora
EEC (MR) signalizacija
bez kabine, platforma za vozača na gumenim jastucima
"rollbar" sigurnosni okvir kao zaštita prilikom prevrtanja
komformo (PVC) sjedište
proširenje stražnjih blatobrana
kuka za prikolicu kat. «X» („C“)
Cijena: 23.900,00 EUR
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Fali 540E, ali to se može dokupiti (kod prethodna dva je serijski). U razmatranje dodaj još Landini Mistral (jači motor nego na Sameu).


Od sva 4 spomenuta, FT je najteži i najveći, ima najveće kotače, najveći osovinski razmak, dakle ima najbolja vučna svojstva, jednostavan motor velike zapremine (bez turbine i elektronike), koji nazivnu snagu daje pri samo 2000 o/min, dok ostali daju pri 2600 o/min. Glavna mana je (pre)malo brzina uz motor koji ima mali raspon brzine vrtnje. Carraro mjenjač uz MITA hidrauliku su mu dobre preporuke. Uz to je i najjeftiniji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj sad ..prvo nevaalja pa valja..

Takav atmosferski motor velike kubikaže ne treba 16/16 brzina.ima on elastičnost.večinom bude delal prva-druga..meni se samo gadi prvi most..kao da gledam rusa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Svi navedeni u toj klasi imaju takav most.
Nedostatak ne znači da zato valja, već da je nekakav kompromis.
Očito nema jeftino, dobro i kompletno. Negdje treba zažmitriti...
Ostali su manji lakši, moderniji, s boljom završnom obradom ... Indijac je siroviji
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Pred tjedan/dva navratio sam u TRAKTOR market!
"U oko mi je upal" FENDT 206S sa utovarivačem
 

xclub

Član
Tu od
16 Sij 2023
Poruka
60
@ZJ
Hvala puno, evo poslao sam još i ponudu za Landinija MISTRAL 2-055 i MISTRAL 2-060, pa bum vidio kakva je situacija. Sorry ako sam ugnjavio, ali puno mi znači mišljenje svih vas. Javim se kad dobijem ponudu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ako razmišljaš o nekakvom usisavaču za lješnjake ili par platformi za berbu...trebaju li možda puzajuće brzine (na Sameu je to opcija, na Landiniju valjda isto, LG vjerojatno serijski obzirom na broj brzina).

Sve je ovo zbunjujuće, i možda ti se čini da te davim, ali točno moraš definirati potrebe, da se ne zezneš. Znam to iz vlastitog iskustva...nažalost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh