• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FENDT 108S

  • Temu pokrenuo Farmer3
  • Datum prvog posta
F

Farmer3

Guest
Interesujeme dali je neko imao problema sa istim motorom da pali savršeno a kad se ugrije duva na iberlauf i to dobro.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Motor na mojoj 104s ne duva duva, ali kad ga parkiram poslije pusti koju kap ulja, to mi i nije problem, ne grije se ne trosi ulje, jedino sto puno dimi kad dodajem gas , pod opterecenjem ne dimi puno. To je to, o tome sam vec pricao u drugim temama.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
Farmer3 kaže:
Interesujeme dali je neko imao problema sa istim motorom da pali savršeno a kad se ugrije duva na iberlauf i to dobro.


jako slaba kompresija ,jaka podkompresija pa dimi bolje na iber nego na auspuh i valjda ti baca kapljice ulja jos

rastaviti motor i vidjet situaciju i probat spasit motor samo s karikama......to je kolko ja znam
 
F

Fantom

Guest
Izmjeri kompresiju prije rastavljanja. Moje mišljenje na neviđeno je da daš pumpu na servis i obavezno promjeniš dize
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kad pustam kuplung na fendtu 106 ls, turbomatic, cuje se zveckanje (mjenjac ili korpa nisam sigurna) isto zveckanje se cuje i u radu sa ukljucenim vretenom, sve se to desava teka kad se traktor dobro zagrije, hladan je sve ok, jos dok je hladan pogotovo zimi kad pustim kuplung iako je u neutralu, dakle traktor stoji, te se pokrene mjenjac osjeti se opterecenje motora, kad izbacim rucie redukcije osjeti se manje opterecenje jer se dio mjenjaca tad ne vrti, kad se ulje zagrije ovog vise nema, ali se javlja ovo zveckanje kad pustam kuplung pri kretanju (opterecenje).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
A da nije do kojeg ležaja :scratch
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pa to i ja mislim , pa se bojim da nebi sad unistio neke zupcanike radeci tako, ali mi se opet ne otvara kad radi, ili cu cekati zimu pa onda otvoriti poklopac mjenjaca mozda nesto primjetim, mada sumnjam jer je sve sigurno zbijeno.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
naloži vatru ispod njega i bit će na radnoj temperaturi (naravno dok gori vatra)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Pa to i ja mislim , pa se bojim da nebi sad unistio neke zupcanike radeci tako, ali mi se opet ne otvara kad radi, ili cu cekati zimu pa onda otvoriti poklopac mjenjaca mozda nesto primjetim, mada sumnjam jer je sve sigurno zbijeno.
Teško da se bu kaj vidlo ako se skine samo gornji poklopac. Ako tak uspiješ vidjeti onda je to več najvjerojatnije havarija malo teža.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Zasto na fendtu 106ls, zadnje vratilo ponekad ne odvaja, kad se iskljuci poluga i dalje vrti u prazno, to se desava samo ponekad i nisam primjetio pod kojim uvjetima. Podesavao sam polugu za ukljucivanje, ako je pritegnem onda proklizuje vatilo u radu pod opterecenjem, uglavnom problem malo neobican, inace i ne predstavlja mi problem, osim sto se stalno bzvz vrti. Mozda su u pitanju lamele koje se rasire kad se ugrije pa spoje ili sta vec...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ako se događa na hladno onda ga ulje vrti, ali moralo bi se polaganije vrteti nego kad je uključeno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nisam sad siguran da je uvijek na hladno, ali zar nebi trebalo da ga odvoji bez obzira, pa ja mislim da on iako je turbomatic ima lamelu i ostalo sto ide uz nju, tako da neovisno o ulju bi treblo da odvoji. Samo nagadjam , pojma nemam sto je unutra, sve mi nekako vuce da ta lamela ne odvaja dobro, da su mozda raxsirila pa ne moze da odvoji.

i jos jedno pitanje, koliko je dobro cesto koristiti speru zadnjeg pogona na fendtu 106ls
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ja sam mislil na ulje koje se nalazi u mjenjaču
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Turbomatic ti je samo za kola, a ne i za kardan.
Trebaš otvoriti lamele i pogledati da na ripnama osovine nema ureza, pa se pojedine lamele zaglave. Inače, uzrok može biti i sama gustoća ulja. To kaj se kardan vrti...ali prenosi li kakvu snagu? Možeš li ga zaustaviti kakvom drvenom letvom i sl?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ne prenosi snagui samo se onako lagano okrece, ponekad nema cak ni puni broj okretaja, kao da je ulje gusto, ali to se desava nekad kad je hladan, nekad kad je vruc, dakle neodre]eno. Moyda bi moglo biti ovo sa lamelama, moram li to otvarati ili postoji neki test.
 

Najnoviji postovi

Na vrh