• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt kombajn...

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
MF, a kaj je čudno?
Uzima se u grupi (AGCO) i farba po potrebi!
 
B

Bobo

Guest
Tako je...

nista novo...

Negdje se komentiralo (mislim cak i na ovom forumu) da je svaki fendt kombajn 100% jednak kao i MF. ne samo po tehnilogiji, nego i po izgledu, samo je razlika u boji. Nesto kao i SDF grupacija traktora. I u toj raspravi sam procitao da su FENDT kombajni dosta skuplji od MF kombajna, a u stvari jedan te isti stroj.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
evo da malo dignemo temu iz mrtvih.
Mislim da osim MF-a tu ima i Gleaner-a.
ako netko malo bolje kuži situaciju molio bih da objasni.
GleanerS77withDynaFlex-SideView.jpg

images


GleanerS77with3000.jpg


a i motor je ustvari SISU ( berem tako izgleda)
AGCOSISUPowerEngine.jpg
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovih dana pričao sam sa osobom koja je bila u žetvi sa Fendt kombajnom sa slike. Ovako kaže da je dosta sličan Claas Lexion kombajnima ,ali dosta jednostavniji za rad i podešavanje. Za usporedbu Claas i Fendt imali su hedere istih zahvata,kaže da je razlika u potrošnji goriva jako velika .Skoro za pola u korist Fendta. Fendt ima Sisu motor nekih 2xx ks( nisam baš zapamtio )dosta slabiji od Lexiona koji je nekih 370 ks. Na kraju i cijena nije velika u odnosu na Claas Lexiona u istoj klasi
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Upravo dobil sliku od prijatelja šofera, a inače je i na forumu, al nema vremena pisat, danas je ovo vozil.
Fent Katana 65 😳

Van gabarita po Europi vozi.

IMG-20210316-WA0002.jpg
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Bome lijepi strojček.

A kaj se čudiš,svaki drugi tak vozi, niš čudno.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Na svim većim kombajnima se skidaju kotači u transportu a kaj se cijene tiče cca 150 ak ne i više tisučica eura.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kak se skidaju? Od kud ti to? Da je prava labudica niskopodna niš se ne skida, al onda je i prevoz skuplji jer pratnja mora biti, a ovak svi stisneju da je jeftinije.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pa skidaju ih zbog širine, dosta je uži kad nema kotače baš zbog toga da nejde pratnja i da je 'samo malo' van gabarita. Takav prijevoz je od 1500 do 3000 eura a ak se ide sa pratnjom po reguli je duplo. Svi više manje biraju prvu soluciju
 
Na vrh