• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
gle, to je po meni glupo pitanje jer nije ista potrošnja na različitim poslovima, na različitim tlima i različite marke traktora. bivši gazda me splašio da dosta troši u transportu, ja iskreno nisam primjetil da puno potroši, najviše troši u teškim poslovima, meni je na frezanju pil 7-10 l po satu, opet ovisi dal je tvrda ilovača ili mekša zemlja u ravnici, i koliko duboko ideš.. na oranju isto oko 7-8 l na sat
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
A znam da je t:icon_hang:esko usporediti. Ja pitan za fiata 75 i 85 ks. Mi i nemamo tak puno zemlje ali od 70-75 ks je tesko naci traktor.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
eh ne znam, rekao sam ti koliko moj od 85 troši otprilike. a opet, imamo i univerzala 64 ks i fiat potroši puno manje u istim poslovima a 20 ks je jači, em ih brže napravi. Koristimo iste priključke pa ono s čim univerzal kašljuca, fićo pjeva. Iako nemaš puno zemlje, uvijek je dobro imati traktor malo jači nego trebaš, nikad ne znaš kad će ti zatrebati 10-tak konja viška.
a opet, ako nemaš puno zemlje, ne trebaš ni dva traktora pa moraš gledati da s jednim možeš sve raditi, i teške poslove oranja i pripreme kao i međurednu obradu. mi da nemamo univerzala, mogli bi se fučkat s fiatom jer je prevelik za međurednu. ili cijelo vrijeme mijenjati gume
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je uvoz iz Njemacke ak se ne varam. Vidim da je kabina uza. Bolja je sira kabina jer stane dvoje ljudi, a i kad si vozis jesti, piti, po ljetu frizider i sl. imas bar gdje ostaviti. E da, ima odlicne kocnice, diskove u ulju tak da nemas brige da ih budes pregrijal i lijepo se doziraju. Imas i dva razvodnika hidraulike i to dobro dojde, pogotovo ak mislis kakvu ralicu postaviti naprijed ili prednju hidrauliku.
Hidrulika dize dosta visoko od poda, dosta je precizna u oranju, na kardanu je dosta jak.

Sve ti ovo štima kaj si napisal, samo si se zeznul u vezi kabine.
Na tom modelu je široka kabina kao i na svim večim modelima serije 90.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Bok kako računas potrošnju po satu, mislim dali računas po radnom satu koji ispisuje na instrumentu traktora ili sat kao 60min?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Da mislio sam na tvoj post, na takvoj racunici je potrošnja sasvim zadovoljavajuca i tako i ja racunam, jer neki traktori okreću sat preko obrtaja a neki samo preko vremena, npr 1h/ 1500rpm a ako si na 2500rpm radni sat izvrti za manje od 45min a neki vrte sat na 60min bez obzira na koliko vrtio motor.:(wasntme):
 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Moram priznati da ovo za radne sate nisam znao. Ali, to je i dobar model po meni jer nije isto radi li motor na 1500 okretaja ili na 2500. Iako, mislim da kod mojeg nije tak jer i kad radi u leru na dvorištu, sati idu :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Sati idu, ali ne jednako brzo.
IMT sat broji pri 1500rpm, Universal/Štore/stariji Fiati na 1600rpm.
Na satu piše pri koliko okretaja broji (ako je na sajlu). Ak je električki, onda može brojiti ili prave sate (60 min, bez obzira na okretaje) ili isto tak, proporcionalno okretajima.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Znači, na 1600 rpm je 1 sat = 1 radni sat, a na 2500 je 1 sat= cca 1,5 radni sat?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Upravo tak.Vjeruj mi, to je dobro.
Nama na Sameu postoji sat realnog vremena. Potrošnju po satu nemreš izmjeriti, jer previše oscilira. A kak se traktor malo koristi, na uri je puno sati. Nema proporcionalnosti.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Da tako otprilike a na leru mu treba vise od dva sata da izvrti jedan radni sat zato sam i pitao kako računas sate jer za 60 min možeš izorati ral ako je njiva dobra i potrošiš 6-8litara
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Da nemam svojeg ovo bi mi bil prvi pick,a ovaj jos ima prvi utovarivac. Meni je malo sumnjivo ovih 5000 sati, to je za fiata nista, tu tek masina razradi, ako je ispravan, vrijedi te novce s prvim utovarivacem svakak!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod tog 85-90 mi samo nije jasno koji mu je kreten nakalemio ovaj kardan napred, inače ovak traktor izgleda ekstra!
 

Najnoviji postovi

Na vrh