• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fiat laverda

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
redizajnirana izvedba laverda kombajna ima izvana crnu kabinu,drugačiji krov i bolju unutrašnjost pa puno bolje izgleda nego ovaj što si ti kupio ali to ti i nema veze jer mu je sve ostalo isto.što se tiče bunkera skužio sam da nisi mislio u litrama nego u kilama.nema šta kupio si pravi kombajn.neznam da li si vidio temu laverda kombajni,ondje imaš slike od jednog 3790 kojemu je kabinu vjerovatno netko naknadno prefarbao u crno,jer taj ima krov kao i tvoj,a redizajnirana laverda ima napušten krov sa prednje strane.jesi li uz njega dobio sita koja se montiraju ispod šneka od povratne mase i transportera koji vodi u bunker?pričao mi čovjek da je to zakon kad je soja zakorovljena i da većina smeta ispadne van.
 
P

pixa93

Guest
nisam ta sita dobio a i nevjerujem da cu soju brat.bilo mi je dost jedanput uzivotu.brao ju zmajom.katastrofa i onda susio u susari i sve sneke povijo.ja i soja se vise nevolimo
 
Z

zekan7711

Guest
mene zanima koliko km/h ide pri transportu na cesti???
i dali tko servisira laverde????
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
neznam na koji model misliš ali idu od 20-27km/h.
trebala bi ih servisirati agria jer ipak su NH i laverda sestrinske firme.
 
Z

zekan7711

Guest
hvala
mislio sam na 3890
moze biti da bi agria servisirala....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
3890 je hidromat i ide 20km/h.inače laverde su stvarno fantastični kombajni.da samo vidiš koliko imaju duga sita i slamotrese sigurno bi se ugodno iznenadio jer sam i ja kada sam ga prvi puta vidio.
 
Z

zekan7711

Guest
e jel se ti kombajni cesto kvare ???
daj mi reci nekakve njihove predniosti.... :mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
svi se kombajni kvare pa tako i ovaj,ali sigurno se ne kvari stalno,bratić ima new hollanda koji je jako sličan laverdi i radi već 5 god sa njim bez ikakvih problema.mišljenja sam da je tako i sa laverdom.kao prednosti bih naveo velik bunker(kod 3890 6500l u kojega je moguće napuniti i 5,5t pšenice),jako velika površina sita i treskalica,mala potrošnja,vrlo jednostavan kombajn kojeg ne treba do pola rastaviti da bi se promijenio remen ili neki drugi dio i naravno pocinčan lim.vidio sam svojim očima kako manja laverda 3750 ostavlja u kukuruzu DF-a 3580,a i puno bolje čisti,a čovjek koji ju ima minimalno 5 godina nije imao ni jednog drugog kvara osim kvačila od sječke.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
mogu s sigurnošču reči da je laverda gazda za df. df je dobar kombajn jednostavan za održavanje ali ne očisti tak dobro a i osim toga leverda ima bržiji režim rada i čišči posao za sobom ostavlja a i čuo sam da se ne kvare baš.
ima kolega laverdu neku veliku neznam koji broj i rekao je da oprostite na izrazu " df ne vrijedi pišljivog kurca za laverdu" to su njegve riječi a inače je stalno radio s df. i laverdsu nuje htio niti za živu glavu i kad ju je morao uzet pod račun za neznam kaj sad bi dao svoja 2 df za jednu laverdu. to mi je rekao. da su strašni kombajni. brzi okretni čist posao a da je radio sve sezone da nije zatajio niti jedno zrno.
za df iz iskustva mogu reč da nečisto radi. ako pojačaš vjetar onda sitno znje izbaci van al pljeva zna ostat a ako stisneš bubanj lomi zrna.
da mjenjam kombaj sigurno bi uzimao laverdu ili new hollanda.

po riječima kolege su to odlični kombajni bolji oddf a i da manje troše od df.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nisu najbolji,ali su jako kvalitetni i odlično rade i sigurno su iza NH,Clasa,JD, ali je i sigurno da su daleko ispred DF-a
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
kikic MF kaže:
ako pojačaš vjetar onda sitno znje izbaci van

pa svejedno je jel izbaci van ili odvezeš u silos, ionako ti to propadne kroz sito pri mjerenju primjese, ja vjetar na JD pojačam toliko da izbaca svo šturo zrnje van.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ne ulazim u silos s žitom pa nemam tih problema. o nek bude i pljeve kaj se tiče toga nek da ja rastepem pa izraste da izgubim mušterije pa da mireče da mi kombajn rasteplje. to neču raditi.

slažem se s tobom josip
 
P

pixa93

Guest
nemoze bit class bolji od laverde jel sam ja susjedovog klasa šio u svemu,em u brzini kosnje em u kvaliteti tak da a njegov je barem 10 godina noviji i htjeo se pokopat sta je dao za class tolko puno novaca
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
pixa93 kaže:
nemoze bit class bolji od laverde jel sam ja susjedovog klasa šio u svemu,em u brzini kosnje em u kvaliteti tak da a njegov je barem 10 godina noviji i htjeo se pokopat sta je dao za class tolko puno novaca
Nemoj skakat pred rudo ;)
Kako je Fendt NO1 kod traktora tako je Claas NO1 kod kombajna...
Kakv ti kombajn ima susjed?
 
P

pixa93

Guest
dominatora.novije godiste al neide i neide.i ovaj jedan ima dva dominatora i moj boje ide.a i oni to sami priznaju
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
pixa93 kaže:
dominatora.novije godiste al neide i neide.i ovaj jedan ima dva dominatora i moj boje ide.a i oni to sami priznaju
Možda je problem u gazdi kombajna,nezna ga uštelat...
Kod mene ima dosta dominatora i to ide ko metak..
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ovaj čovjek što ga znam da ima laverdu je u početku htio kupiti classa i na kraju je odustao jer bi ga platio i više nego duplo od laverde,a class je imao duplo više sati.kaže da ni najmanje ne žali za classom jer mu je ostalo puno novca u čarapi a i puno bolje prolazi sa cijenom dijelova.classovu kvalitetu nitko ne može osporiti jer je stvarno u samom vrhu sa NH.claas i nh u francuskoj imaju godinama izjednačenu prodaju i francuzi više simpatiziraju NH,dok recimo njemci tri puta više imaju claasova od nh.laverda je fantastičan kombajn ali ovima sigurno ne može parirati.
 
P

pixa93

Guest
ja necu nist tvrdit al ja i moji definitivno nezalimo ni lipe
 

Najnoviji postovi

Na vrh