• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri 180-90 DT Powershift

  • Temu pokrenuo Asteroid
  • Datum prvog posta
A

Asteroid

Guest
Pozdrav svima, novi sam član i već imam pitanje za stručnije od mene ovdje na forumu. Imam priliku kupiti navedeni fiat ali ima tu par problema kao prvo motor je u lošem stanju, getriba ne ide ni u jednu brzinu dok se ulje ne zagrije, kasnije nije problem. Mene sad zanima koliko bi koštalo samo rad (ruke) za napraviti generalku na motoru i servisirati getribu? Šta bi moglo bit u pitanju kod getribe, getriba je nešto kao poluautomatik? Motor je 6 cilindara i '91g čini mi se.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Re: Fiat 180-90 dt powershift

Ruke za taj posel budu koštale pola vrednosti takvog ispravnog traktora.
Minimalno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Fiat 180-90 dt powershift

Za motor cca soma ojera , gertiba isto tak :eek:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

Asteroid

Guest
Ruke za taj posel budu koštale pola vrednosti takvog ispravnog traktora.
Minimalno
E mene zanima baš to koliko košta takav traktor jer ja se kužim u male traktore vrlo dobro, pogotovo IMT ali nikad nisam radio ništa na poluautomatik getribi niti automatik getribi pa se nebi upuštao u to, a vjerujem i da je motor drukčiji tako da se nebi upuštao ni u popravku motora pa me zanima koja bi to cijena bila otprilike ako mi možeš reći. Da li možda znaš otprilike kakav je problem s getribom, zašto ne ide u brzinu dok je hladan? Možda to nije velik kvar. Bilo bi dobro ako mi možeš reći cijene za koje sam pitao prije? To mi je bitno da znam kolika su ulaganja potrebna.

Za motor cca soma ojera , gertiba isto tak :eek:

Hm, zanimljivo. Nebi nikad rekao da može bit slična cijena popravke motora i getribe. Čudan mi taj rang cijena. Hvala na odg.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Fiat 180-90 dt powershift

Kod jd s full powershift mjenjačem takav problem se javlja kad su filteri ulja transmisije poštopani,za prvu ruku promijeniti ulje i filter(e).Možda je netko nasuo nekakvo jeftinije i gušće ulje od potrebnog.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: Fiat 180-90 dt powershift

kak kolega kaže vjerojatno je netko štedio na ulju ako ga je ikad i mijenjao...
Kod powershift getriba ulje je jako bitna stavka...

Nego motor sam siguran da se sredi za 1000 eur al za getribu nisam. Dobbro je što veliš da se šalta kad se ulje zagrije pa vjerojatno nije ništa podrobljeno. Ali kad je nešto podrobljeno i treba nešto mijenjat cifre su opasne
 
A

Asteroid

Guest
Re: Fiat 180-90 dt powershift

Ulje je utto 10w30 vjerovatno je jeftino, neznam da li je to odgovarajuce. Guglo sam malo i definitivno bi trebalo ici neko drugo. Filteri su valjda kao zamijenjeni. Cudno mi da powershift rucica ide 1. 2. 3. 4. a mehanicka rucica mjenjaca ne ide ni u jednu brzinu dok se ne zagrije. Sa malo sile se moze ubaciti u 4. Imate li kakvih ideja? Sto se tice cijena jeli to oda to, znaci oko 2000 evra za oboje?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Re: Fiat 180-90 dt powershift

To je mjenjač 4 brzine s 4 PS brzine?
Kak je s promjenom smjera?
Po ovom tvom opisu kuplung ne odvaja. Kak se ponaša pedala?

Ulje 10W 30 bi trebalo biti OK.
 
Posljednje uređivanje:
A

Asteroid

Guest
Re: Fiat 180-90 dt powershift

Promjena smjera je ok, malo zakrci nista strasno.
Za pedalu ne znam po meni je ok, mekana je, ali to je hidraulicna pedala mislim da bi trebala bit mekana i ima otpora citavim putem do poda. Da mjenjac je 4-4
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Re: Fiat 180-90 dt powershift

Moguče da u 4-tu ide malo teže dok je hladan,(šta je i kod nekih strojeva normalno ko kod kamiona,di je skoro nemoguče na hladan mijenjač prebacit u 5 brzu,,skoro da ga moraš gurnut ko konj da ulovi),..pusti ga nek malo zagrije,vidit češ da nakon 5 min....če ič ko u sir...

Ako pitaš za ulje u mijenjaču,piše ti koje ide u temi FIAT serije 90,...a za filtere od ulja mijenjača i hidraulike,vidi kako se gasi lampica na kontrolnoj tabli,ako prođe 5 sec,,,i koja više mijenjaj,jer tako je bilo i kod mog...(a i samo ulje utiječe na mijenjač)..
Spore i brze,,,odnosno zeko,ide bez problema jer ga mijenja samo ulje,dok su brzine teže dok se ulje ne zagrije i ne prođe po mijenjaču(a ako čemo iskreno,niti jedan stroj se ne upali i odmah vozi,jer i ako je malo hladnije,poželjno je da radi koju minutu na mistu da se malo zagrije)..

I moj na hladno,.,,je iša teško,a mijenjač ko bombon..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Re: Fiat 180-90 dt powershift

a nije li popravak motora puno skuplji nego sto ste gore pisali? ipak je to motor sa 6 cilindara.
jer na fiatu 680 koji ima 4 cilindra kompletna generalka motora je 7000kn dijelovi + ruke majstora
a na ovome 180-90 sve je vece,deblje,klipovi,karike, pa je time i skuplje,ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh