• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Folijarna gnojiva i njihova primjena

P

paor

Guest
Udarila suša pa sam danas pšenicu prihranio Kristalonom (18-18-18), planiram jo jednom za 7 dana,

sutra idem u zob, ali ču istovremeno aplicirati i Fastac i Mustang
 
R

Ratarko

Guest
Hmm , mene je moja voditeljica proizvodnje savjetovala da ove godine ne rabim folijarna gnojiva :cry:
Prošle godine sam potrošio na tisuče litara folijarnog gnojiva ove godine niti kapi .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko kaže:
Hmm , mene je moja voditeljica proizvodnje savjetovala da ove godine ne rabim folijarna gnojiva :cry:
Prošle godine sam potrošio na tisuče litara folijarnog gnojiva ove godine niti kapi .

Zašto ? Zar nije dobro folijarno prihranjivat?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko kaže:
Hmm , mene je moja voditeljica proizvodnje savjetovala da ove godine ne rabim folijarna gnojiva :cry:
Prošle godine sam potrošio na tisuče litara folijarnog gnojiva ove godine niti kapi .

Zašto ? Zar nije dobro folijarno prihranjivat?

Normalno da je , nisam to niti rekao nego upravo suprotno da mi je krivo jer mi je moj agronom savjetovao da ne idem konkretno u folijarnu prihranu pšenice . Kaže da su vručine odnosno suše i da je to u velikoj mjeri neučinkovito u takvim uvjetima .

Meni bi ipak bilo draže da sam išao u prihranu sa UAN-om jer to radim več par godina ali poslušao sam savjet :?
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
juce sam isao iz broda,oblaci su dosli sa istoka,prvo je padalo u otoku i privlaci,a onda u jankovcima.kod nas je padalo nesto malo leda,obisao sam repu,ok je.37lit palo

Kod mene je na jednoj repi bilo leda , ne puno ali dovoljno da ju zakoči na tjedan - dva u rastu . Odmah sam se latio prskalice i krenio u akciju . Sutra ujutro još malo i jedna folijarna prihrana bi ju trebala vratiti puno prije u normalu . Kako je sve ovo što radim TOP SECRET tako nema niti slika :lol:
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
i ja sam folijarno prihranjivao sa vise vrsta gnojiva.

Ali buduči da sam ja iz budučnosti :wink: te prehranjujem sa nano tehnologijom :idea:
Znaš ono , sedma od devet i njeni nano implantati :?:
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
za folijarnu prihranu jako je dobar Megagreen

Eh što ljudi znaju , dovoljno im je samo namignuti :D
Da sa njim sam radio , prvi puta u životu .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko više nije TOP SECRET vidio sam ga kako djeluje za ne povjerovat koliko se razlikuje gdje je korišten a gdje nije, radilo se na povrču,ljubenicama i dinjama
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Ratarko više nije TOP SECRET vidio sam ga kako djeluje za ne povjerovat koliko se razlikuje gdje je korišten a gdje nije, radilo se na povrču,ljubenicama i dinjama

Ma kao da ja to stvarno mislim , kako sam ja doznao sa TV-a i novina za Megagreen tako su i drugi ljudi . Evo samo da znam malo više o tome svima bih rekao da li je to dobro ili ne ali novi sam u tome svemu pa se i ja učim .

Moram reči da sam se osječao jaaaako loše kada sam prvu vrečicu otvorio jer to izgleda i miriše kao CEMENT ! Pa reko majmune jedan al su te prevarili . Dao si 150 kn za kilu običnog cementa , idiote naivni !

Iskreno se nadam da če to ipak biti nešto posebno a ne stvarno cement jer onda sam se obrukao na veliko :oops:

Evo slike :

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Možda da bobo to baci u neku novu temu ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
to je Hrvatski proizvod i može se koristit odnosno koristi se u eko proizvodnji.
 
P

paor

Guest
zbilja ne znam kako djeluje kao gnojivo, ali svojevrenemo su ti megamin proizvosd doživjeli fijasko

ja koristim kristalon, rezultati nisu tako bombastični, ali su pouzdani

ipak: pretvorio sam se u uvo
 
R

Ratarko

Guest
paor kaže:
zbilja ne znam kako djeluje kao gnojivo, ali svojevrenemo su ti megamin proizvosd doživjeli fijasko

ja koristim kristalon, rezultati nisu tako bombastični, ali su pouzdani

ipak: pretvorio sam se u uvo

Čuj ja ti za sada nemam ništa pametno reči , koristio prvi puta jučer popodne i danas ujutro , potrošio sam 10 kg na 10 ha šečerne repe . Za deset dana treba ponoviti a za mjesec dana još jednom i rezultati ne bi trebali izostati .

Obečanja - obečanja ...

Obečano mi je od strane prodavača jedan postotak veča digestija na repi , veči urod od onoga što sam očekivao uslijed ujednačenosti repe - znači neče biti male i velike repe nego manje više bi sva trebala biti ista ...
Budemo vidjeli .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I mene zanima to gnojivo, koliko sam čitao ima mnoge prednosti, pomaže čak i u suši time što biljka manje treba vode, više šečera u plodovima..............

ratarko, da li pomaže u zaštiti od bolesti kao što piše?
 
R

Ratarko

Guest
Kod mene u repi se nije potvrdilo da pomaže kod bolesti , makar je to ne vidim jel repa mi je počela obolijevati isto kao i ona druga koja nije tretirana Megagreenom . Ustvari ovako je bilo , radio sam na 10 ha dva tretmana Megagreenom sa razmacima od 2 tjedna jedan od drugoga . Prvi tretman je bio 23.5.2007. , drugi znači dva tjedna kasnije i onda sam primjetio da moram prskati od bolesti kao i na ostalim repama . Sada mi je sva repa oprskana Duetom protiv bolesti s tim da je ona repa na 10 ha dobila i treči tretman Megagreenom. Svi tretmani su išli u količini 1 kg/ha .

Ipak mislim da tih 10 ha repe izgleda malo bolje od ostatka , ima tamno zelenu boju a na malim biljkama repe se vidi kako se trude uhvatiti korak sa ostalim repama . To u netretiranoj repi nije slučaj , male repe bivaju sve svijetlije boje i velike repe ju ubiju na kraju .
 
D

DADAC

Guest
Re: Folijarna gnojiva

Ja šibam albatrose, kristalone, čistu ureu, drin i megagreen, sve prema stanju usjeva!!!
 
C

Chajks

Guest
Re: Folijarna gnojiva

ja imam posijane dvije njive, jednu ječma, jednu pšenice... Da li je bolje prihraniti sad s nekim mineralnim gnojivom ili je bolje koristiti folijarna gnjojiva i kolko puta treba špricati... Tj da li je dosta jedno prskanje? :scratch
 
Na vrh