• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Folijarna gnojiva i njihova primjena

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
moze, naravno. tablicu sa postotcima po kulturama imas OVDJE
u psenicu mozes ici do 30%, ali za svaki slucaj bolje smanji malo dozu..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nije mi jasno zašto taj postotak tak jako varira između žitarica i kokuruza valjda stručnjaci znaju...
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Hvala na brzom odgovoru :supz: E sad ako se radi ta prihrana otopinom da li se baca UREA sa rasipacom ili nije potrebna... Posto su to relativno male kolicine gnojiva ?
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Na portalu gnojidba.info prenosim članak o folijarnoj primjeni gnojiva Megagreen na krumpiru.

http://www.gnojidba.info/?p=98

čuo sam da je dobro prihranjivati kukuruz folijarno ureom,ide 5 kg uree na 100 litara vode. E sad ko ima iskustva s tim koliko otopine ide na hektar kako djeluje jer se nisam susretao s tim. Kuruz mi je usijan u brijegu gdje se nemože kultivirati pa bi morao samo folijarno ga prihranit a to mi se čini najjeftinije:!:
 
L

Linda

Guest
Folijarno gnojivo ZEOnaturit

Ali buduči da sam ja iz budučnosti :wink: te prehranjujem sa nano tehnologijom :idea:
Znaš ono , sedma od devet i njeni nano implantati :?:

Zeonaturit folijarna ishrana je isto nanothenologija, jer je veličina čestica mikronizirana na mikroveličinu a klinoptilolit u njemu je nano veličine, dok je Megagreen klacit, Zeonaturit ima još više silicija. Mikročestice Silicija kada kristaliziraju na listu mehanički djeluju i protiv nametnika, ne mogu se nastaniti na listu
 

Najnoviji postovi

Na vrh