• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ford 8730

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Evo posto vidim da ih nema bas pa da predstavim svoga.

Ford 8730 Powershift
1992g.
6500ccm redni 6T
155ks
7150kg bez utega
klima, zračno sjedalo, prednja hidraulika i kardan, Powershift mjenjač

Prednosti: Vožnja bez upotrebe kvačila, prebacivanje naprijed nazad bez kvačila i bez potpunog zaustavljanja, okretnost, potrošnja, brzina

Nedostaci: kod kačenja strojeva je vrlo nezgodan jer nema kvačilo.

35ibwvo.jpg


16h3dh.jpg


2a0kjdj.jpg


2vk0t1y.jpg


sc9ezb.jpg


https://www.facebook.com/photo.php?v=1135606432640&set=vb.1301718975&type=3&theater

SLOBODNO KOMENTIRAJTE, PITAJTE ITD ITD
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak to misliš nema kvačilo???

U potpunosti nema kvačilo, ili ima neki drugi oblik odvajanja??

Jedini strojevi koji nemaju kvačilo su pogonjeni s hidro-motorima, barem koliko je meni poznato!

Inače, ovak na oko je vrlo močan i velik traktor, svaka čast!


Čiji je motor gore?
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Nema kvačilo. u kabini ga imaš onako samo radi reda kao polugu a zapravoje to elektro prekidač. kad stisnes kvacilo samo cujes klik i kad ga otpustas mozes ga otpustat kolko god sporo i lagano zelis, u jednom momentu ces samo cut klik i traktor ce krenut. kvačila nema,

To je elektro uljni mjenjač. ako nema dovoljno ulja neće ni krenuti. Motor original ford, amer
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Takvo je i kod mene na hollandu, isto preko malog prekidaca ali ipak ima neki potenciometar ili sta vec pa ne otpusta odjednom nego radi kao i na svim drugim traktorima. Vjerujem da bi i kod tebe trebalo biti tako
Aj uslikaj ako ti nije problem.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Na koji potenciometar mislis? Moje se kvacilo kalibrira, ovog proljeca bi to trebao odradit. ti znas nesto sto ja neznam?

ti vjerojatno imas seriju 70 neki od 8670,8770,8870,8970 prema avataru gledam jer to su te serije. One vjerojatno imaju lagano popustanje kvacila, moj nema. ili stoji il je krenuo XD
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Kalibrira se i moje, tm155 je. Mislim na onaj prekidac koji poluga kvacila stisce, ustvari neka vrsta potenciometra. Jesi siguran da ti on mozda nije u kvaru pa ti samo razdvoji i spoji.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Traktorčina! Baš mi nekako "lego" ovak na oko je preljep.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Jel radio link od videa na kraju?
Nop kod mene odvoji ili spoji, nema nikakvog potenciometra al pogledat cu.

kod mene je sistem klik klik, tako da mislim da nema potenciometra. samo klikne i krene ili stane zavisi jesi stiso il pustio.

Da tm-ovi su noviji i spadaju pod new holland.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Cuje se i kod mene klik, i prstom probam pa se osjeti pod njim. Al svejedno ima u sebi neki potenciometar. Aj uslikaj taj prekidac mislim da je to dosta slicno
Ipak je to preteca new hollanda.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Napnes i krenes. nema udarca ako znas krenut. :D

Budem al nevjerujem da je to isto.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Napnes i krenes. nema udarca ako znas krenut. :D

Budem al nevjerujem da je to isto.

Svaki traktor s elektronskim kuplungom ima isti sistem prekidača..Isto se čuje samo klik bio on novi ili stari..
Ford-a bi valjda treballo spojiti na računalo i malo mu podesiti parametre kuplunga..mada je i moguče da ima složen sistem da nema finu regulaciju kuplunga,znači kad pustiš kuplung on krene ,nema finoče..To je moguče pošto se radi o starijem traktoru pa nije toliko razvijena tehnika..

Inače traktor izgleda baš močno:icon_super:
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
jedino sto tu nema kuplunga uopce kod mene.

ti mu pustis struju elektromagnet povuce ventil, ventil otvori protok, ulje krene traktor krene. i to je to. bar kolko ja znam
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Ima a ta papucica pritisce samo jedan prekidac koji prekida dotok struje od rucice mjenjaca prema mjenjacu. da bi tzv. Kvacilo stajalo u gornjem polozaju potrebna je opruga koja ga drzi prema gore. nema mehanike nikake. a to isto kvacilo mozes izbacit van iz traktora jer nicemu ne sluzi. ionako se taj traktor salta bez upotrebe tog kvazi kvacila
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ima a ta papucica pritisce samo jedan prekidac koji prekida dotok struje od rucice mjenjaca prema mjenjacu. da bi tzv. Kvacilo stajalo u gornjem polozaju potrebna je opruga koja ga drzi prema gore. nema mehanike nikake. a to isto kvacilo mozes izbacit van iz traktora jer nicemu ne sluzi. ionako se taj traktor salta bez upotrebe tog kvazi kvacila

Ne treba mi objašnjavat sistem rada,pošto imamo traktor s takvim tipom kvačila doma :icon_e_wink:

Koliko brzina ima traktor za naprijed i nazad?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Nije bas tako. U uputstvima od tm-a pise da se nakon 30 sek. neaktivnosti treba stisnuti pedala kvacila i onda krenuti. A poslje normalno bez kvacila reverzor mrdati kuda oces. Znaci nije isto.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Nije isto.

18 brzina naprijed i 9 brzina nazad.

U početku si naveo da je potrošnja prednost, tj. kažeš da malo troši.
kako je to moguće ,kad kažeš da je motor amer, a oni nisu tradicionalno baš štedljivi ?
pogledajte samo jd, oni nisu baš najštedljiviji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh