• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ford traktori

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
ovak ljudi, hoču znati sve o ford traktorima, kakva su iskustva i ima neko na prodaju
 
A

armin731

Guest
Pozdrav forumasi.

Imao sam Forda 3000(45ks,1965 god,mjenjac 4 brzine) ,ekstra traktor ja sam se pokajao sto sam ga prodo.:mur:
 

SlaK

Član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
45
Bok ljudi.
Ford 4000,mjenjač klasični 8+2 brzine. Kad se pali i gasi traktor i u niskom leru kad je ugrijan čuje se iz getribe klak klak ili tako nešto. Kad se stisne kvačilo zvuk nestane. To se dešava samo kad je traktor u leru, u brzinama u vožnji nisam primjetio neke pretjerano loše zvukove s obzira na starost traktora.
Što bi to moglo biti?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Fordova je bilo kod nas u PIK-u prije 35 godina, vidio sam da su orali sa tri brazde.
Poslije sam čuo da su bili jako dobri orači.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Da, moguće.Zato su brzo i nestali.
Ako se dobro sjećam ti Fordovi su imali one "nakošene" kabine prema naprijed.
Imali su one male prednje točkove.
Nemogu naći slike njihove.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ovako je izgledala ta kabina, prednja šajba ravna a zadnja nakošena prema naprijed i bila je kabina bijele boje.
 
  • Like
Reactions: ZJ

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Da, moguće.Zato su brzo i nestali.
Da brzo su nestali već nakon samo 86 godina proizvodnje , jer nije NH kupil Forda nego je Ford kupil NH, da bi nakon prodaje Fiatu (1990 g.) Fiat imao pravo koristiti ime Ford do 2002 g. , inače u početku su traktori bili nazvani Ford&son (fordson) jer dok je Henry Ford pokrenuo proizvodnju traktora 1917 g. u SAD je već postojala firma koja je proizvodila traktore pod imenom Ford , kasnije je Henry Ford kupio tu drugu firmu (1939) i u USA se koristilo samo Ford, dok su tvornice u UK i Irskoj koristile ime Fordson do 1964 ( Cork., Dagenham, Basildon)
 
Na vrh