• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

franc

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
možda je taj u brestovcu kupijo sredijo i prodo tebi

ima i član tibor88 takvu,naša je bila srednje stanje dao nam je i one drvene niske stranice ali smo mi dali radit željezne visoke
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
Meni se sviđaju te karoserije tih čeških prikolica... Nije nam se dalo to prepravljat i slagat tak da smo kupili odam sređenu. Ima jedan rođak tu s niskim drvenim stranicama. Šasija je ista ko na mojoj, samo što ne stane ni pola kao u moju!
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Meni se sviđaju te karoserije tih čeških prikolica... Nije nam se dalo to prepravljat i slagat tak da smo kupili odam sređenu. Ima jedan rođak tu s niskim drvenim stranicama. Šasija je ista ko na mojoj, samo što ne stane ni pola kao u moju!

eh te s niskim stranicama nisu baš ni za male bale jer je ona i bez stranica visoka,ali se predura dobra je za velike bale
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dobre su to prikolice, barem sam ja za sada zadovoljan vidjenim.
onaj iz koncanice vise nema nista korisno, a majstor iz brestovca dovozi prikolice u puno boljem stanju.

franc, koliko su visoke stranice na ovoj zeleno-crvenoj? 50+40? koliko vozis na njoj? moze li se znati koliko si dao za nju? moze i na pp.
ona zelena i plava nisu tvoje? zelena je sedmica kako ih zovu, a plava osmica.
jesi ih usporedjivao, trazio razlike u sasiji?
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
dobre su to prikolice, barem sam ja za sada zadovoljan vidjenim.
onaj iz koncanice vise nema nista korisno, a majstor iz brestovca dovozi prikolice u puno boljem stanju.

franc, koliko su visoke stranice na ovoj zeleno-crvenoj? 50+40? koliko vozis na njoj? moze li se znati koliko si dao za nju? moze i na pp.
ona zelena i plava nisu tvoje? zelena je sedmica kako ih zovu, a plava osmica.
jesi ih usporedjivao, trazio razlike u sasiji?


nisam siguran kolko su visoke, al znam kad smo mjerili kubikažu koja stane, da je 7,5. trpam na nju 8 okruglih bala (ak si na to mislio) Dao sam za nju 21000.
A ta zelena i plava su od čovjeka iz sela. nema ti velike razlike u šasiji, možda je ova plava malo šira, ali kažem možda. I ima šire gume
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
eh te s niskim stranicama nisu baš ni za male bale jer je ona i bez stranica visoka,ali se predura dobra je za velike bale

male bale nemam više, tak da nemam takvih problema. A za velike bale mi je dobra, pogotovo zato što si ju sam otkopčam i zakopčam na polju. Imam još prerađenu samoutovarnu prikolicu sip trojku. Ta mi služi samo za bale vozit, trpam 11 komada na nju.
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
za zrno neznam, nikad nismo vagali... ali msm da bi stalo preko 10 tona. U jesen sam kod forumaša dine s njom i jednom malo manjom vozio kuruz u zrnu, i same je imao pune zube krenut, a kad sam trebo stat, uključio sam prednju vuču i jos me je guralo, s tim da sam lagano usporavao.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
za zrno neznam, nikad nismo vagali... ali msm da bi stalo preko 10 tona. U jesen sam kod forumaša dine s njom i jednom malo manjom vozio kuruz u zrnu, i same je imao pune zube krenut, a kad sam trebo stat, uključio sam prednju vuču i jos me je guralo, s tim da sam lagano usporavao.

uh,tad je bilo napeto stajanje,hehe :)
zelena prikolica je od forumaša franca,a plava od forumaša Dade121 ;)
dsc00818y.jpg

dsc00820si.jpg

dsc00828vo.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Franc zašto si uključivo prednji pogon ako imaš prednje kočnice na sameu?
moja prikolica ravna pšrenice je vagnula 6t a stalo bi još,vlažnog kukuruza bi stalo sigurno 7t a u tvoju oko 9t jer je malkoc veča nego moja. Kad sam je kupovo prodavač je reko da je 5t a ti si pričo da je tvoja nekih 7.5t ako se nevaram. Ali neznaš dok neodeš u mlin pa dok ju nevagneš.
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
Franc zašto si uključivo prednji pogon ako imaš prednje kočnice na sameu?
moja prikolica ravna pšrenice je vagnula 6t a stalo bi još,vlažnog kukuruza bi stalo sigurno 7t a u tvoju oko 9t jer je malkoc veča nego moja. Kad sam je kupovo prodavač je reko da je 5t a ti si pričo da je tvoja nekih 7.5t ako se nevaram. Ali neznaš dok neodeš u mlin pa dok ju nevagneš.


Kad sam ulazio kod njega u dvorište išo sam 3 radnom, prednja vuća mu nije smetala, a puno bolje koči ak mi još i prednja vuča upaljena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh