• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Freza vrti unazad

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Kupio polovni motokultivator ferrari 71s (motor acme 14ks) bez freze jer sam imao od ferrari 72. Dao istokariti piksnu da se može spojiti i eto vraga, noževi vrte obratno tj. prema nazad!!! Poludio sam !!! Gledam svi ovi motokultivatori što imaju oko mene vrte u lijevu stranu jedino ovaj moj okreće desno. Sad moram tražiti novu frezu ili što??
Pomagajte...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Možeš li okrenuti frezu za 180 stepeni ?
Znači da gornja strana dođe dole i obratno.
 

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Teško da se može okrenuti jer je s gornje strane poklopac od zupčanika i nosač od zaštitnika freze. Budem poslikao da vidite kako izgleda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Rastavi mrežu i kreni osovinu, tak da tanjurasti zupčanik dojde s druge strane.
Ili kupi frezu od Super Specijala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ak se neda okrenuti ni odljevak, kak ti je Savo predložil, onda nema pomoći.
Ostaje ti da okreneš noževe, da dobiješ frezu koja kopa na drugi način. Jedino je jako opasna za rukovoca, jer ako nekaj ulovi, ide natrag.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ništa od svih tih kemijanja (jedino, ne daj bože, da ostaneš bez prstiju na nogama), a to predpostavljam (ne želiž).

Jedino rješenja je nabaviti odgovarajuću frezu.:(nerd):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sa voljom,flexom,švas aparatom i po potrebi nešto postrugat se sve može uradit.
 

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Probat ćemo okrenut za 180 kako je savoris predložio ali trebat će neke preinake raditi.
 

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Ljudi uspio sam uz malo varenja i brušenja okrenuti frezu za 180 i sad to radi, ali čini mi ne najbolje. Kad idem frezati nekako mi prebrzo ide kao da freza gura motokultivator više nego što triba tako da ispada da hodam brže umisto da lagano hodam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ako ti ''pregoni'' brzinu kretanja točkova postavi dole na sred freze jedan manji kao podrivač koji bi te prikočivao po malo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh