• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Frezanje sa IMT 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171

i ako nije tajna koliko u eura stane ta freza 140 i kako bi sluzila na 539[/QUOTE]

moj tetak je kupio prosle godine takvu,e pito bi ga al trenutno nema interneta
al mislim cak da je njegova 160
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gledao sam i njih pri kupnji, al su duplo skuplje od gramipa.......jel i duplo bolja????
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
gledao sam i njih pri kupnji, al su duplo skuplje od gramipa.......jel i duplo bolja????

teže su, 6 noževa na prirubnici, veča dubina rada..sad dal je baš duplo bolja, nije al je brža u radu ako je traktor dovoljno snažan.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
zakaj onda ne kupit dvije gramipice za cijenu jedne maschio?

ja na svojoj doderao noževe, nadam se da ću ju drugi tjedan uspjet konačno oprat i otpeljat u Gramip da mi ju obnove, promjenit će mi noževe i semeringe, možda koji ležaj ako treba, poriktat lanac...

ukupno oko 2000 kuna muzike...al nemam živaca svih 44 noža sam odšerafljivat i zašerafljivat, pogotovo kaj je pojelo pol šerafa...:mrgreen:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
zakaj onda ne kupit dvije gramipice za cijenu jedne maschio?

ja na svojoj doderao noževe, nadam se da ću ju drugi tjedan uspjet konačno oprat i otpeljat u Gramip da mi ju obnove, promjenit će mi noževe i semeringe, možda koji ležaj ako treba, poriktat lanac...

ukupno oko 2000 kuna muzike...al nemam živaca svih 44 noža sam odšerafljivat i zašerafljivat, pogotovo kaj je pojelo pol šerafa...:mrgreen:

ako je to cijena za sve za dijelove i rad nije ni puno
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
teže su, 6 noževa na prirubnici, veča dubina rada..sad dal je baš duplo bolja, nije al je brža u radu ako je traktor dovoljno snažan.

na gramipu se može staviti 6 noževa......možda u usporedbi sa frezama veće radne širine to ima smisla, al za traktore od 30tak ks mislim da je gramip odlična s obzirom na cjenu.......npr ja sam svoju novu platio 7000kn, eto i slika gdje stoji u prikolici......a ovu nemogu uzeti ispod 22 000kn, a toliko za frezu nemogu izdvojiti, znači odnos je 3:1.......a ove godine u proljeće, sam još pola ove isplatio......

dok nisam imao svoju u proljeće 2011, radio sam sa maschio, ali od 140cm......i nisam primjetio nikakvu razliku.......osim kod ove od 140cm iza traktora ostaje širina točka, jer nepokriva širinu traktora.....

jel netko ima onaj valjak iza freze, jel bolje s njim ili bez njega????
 

hpazin

Novi član
Tu od
1 Lis 2012
Poruka
4
Zakaj ideš v rikverc?
Nebi ti bilo laše se okrenuti da ne delaš crvene kilometre:?:

Dobar stroj istog takvok i ja imam.
Ali mi nije jasno:Zašto ideš u rikverc?
Umjesto da se samo okreneš.:lol:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Dobar stroj istog takvok i ja imam.
Ali mi nije jasno:Zašto ideš u rikverc?
Umjesto da se samo okreneš.:lol:

vec sam objasnil da se na drugoj strani neam de okrenut a da ne gazim po njivi
 

Najnoviji postovi

Na vrh