• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalka Fiat 880 dt

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Pozdrav


Kupio bih Fiat 880 DT, nije u lošem stanju, ali se bojim da bi mu trebala obnova na motoru.
Koliko bi me koštala generalka za navedeni traktor, 4 cilindra, sa svim materijalom i poslom?
Koliko taj traktor može izdržati radnih sati do generalke? Sad ima kao 7000, iako za 81. god mi je to nekako malo. Inače ne izgleda loše i s malo truda bi ga se moglo jako lijepo urediti.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ja znam ljude koj su na tom fiatu radili generalku i skupa s poslom ih je izaslo 22 000 kn! al ono je bio motor sa 5 cilindara, a i ovo sto ti kazes ili je stariji od 81.god, ili isto ima 5 cilindara,jer stariji od 80.godista su sa 4 cilindra
7000 sati sigurno nema! ispred tog broja dodaj 1 ili cak 2 pa ces imati stvarni broj sati
koja je cijena tom fiatu?
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
ja znam ljude koj su na tom fiatu radili generalku i skupa s poslom ih je izaslo 22 000 kn! al ono je bio motor sa 5 cilindara, a i ovo sto ti kazes ili je stariji od 81.god, ili isto ima 5 cilindara,jer stariji od 80.godista su sa 4 cilindra
7000 sati sigurno nema! ispred tog broja dodaj 1 ili cak 2 pa ces imati stvarni broj sati
koja je cijena tom fiatu?

njuskalo 6862414
pitao sam tipa dal je bilo što rađeno na motoru tipa zamjena karika ili generalka,rekao je da ništa nije rađeno
pretpostavio sam da je 4 cilindra jer je stari tip. Rekao mi je 81. god.
Cijena je 43000 kn bez utovarivača
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
njuskalo 6862414
pitao sam tipa dal je bilo što rađeno na motoru tipa zamjena karika ili generalka,rekao je da ništa nije rađeno
pretpostavio sam da je 4 cilindra jer je stari tip. Rekao mi je 81. god.
Cijena je 43000 kn bez utovarivača

gledaj,zasigurno ima daleko vise od 7000 RS, to ti je 5 cilindara,Ali traktor se cini OK,u kabini je malo losije,al sta bi ti za 43000kn, a i gume su mu OK koliko vidim,te novce zasigurno vrijedi! odi ga pogledat sad kad dodje niska temp pa ces vidjet kak pali i jel puši! jel ta konzola od utovarivaca isto ide s traktorom ili to skida prilikom prodaje? koliko jos cijena ide gore ak uzimas i utovarivac?

ja imam fiata i jedan majstor mi je rekao da je taj traktor davno premasio 20 000 RS a ja jos i ne pomisljam na generalku,a stvarno radi 365 dana u god pod maximalnim opterećenjem
 
Posljednje uređivanje:

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
gledaj,zasigurno ima daleko vise od 7000 RS, to ti je 5 cilindara,Ali traktor se cini OK,u kabini je malo losije,al sta bi ti za 43000kn, a i gume su mu OK koliko vidim,te novce zasigurno vrijedi! odi ga pogledat sad kad dodje niska temp pa ces vidjet kak pali i jel puši! jel ta konzola od utovarivaca isto ide s traktorom ili to skida prilikom prodaje? koliko jos cijena ide gore ak uzimas i utovarivac?

ja imam fiata i jedan majstor mi je rekao da je taj traktor davno premasio 20 000 RS a ja jos i ne pomisljam na generalku,a stvarno radi 365 dana u god pod maximalnim opterećenjem

pa i meni izgleda u redu,kabinu pretapeciram dosta jeftino,bitno mi je da mi nesto odmah ne rikne na njemu jer necu imati love za popravak.
Skida dolje konzolu. Rekao mi je 2700 eura za utovarivač,a to je previse. Meni trebaju straznje vilice kao od viljuskara jer dizem palete na kamion pa otraga mogu dignuti bez brige 1,5 tonu.
Godisnje radim od 100-150 sati,tako da bi morao izdrzati jos nekoliko godina bez radova na motoru.
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
isao sam pogledati traktor. Užas je blago rečeno. Napravio sam 200 km uzalud. Traktor je katastrofa. Ripni na gumama otraga nema. Prednja desna potrosena vanjska strana. Nije bilo vode u hladnjaku i nije mu bio ispravan akumulator pa nije mogao niti upaliti. Veli tip: "a što bi ja htio za 5600 eura". 4 cilindra. A 81. god je po svemu 5 cil.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
i da je tako loš? pa,da,na slikama uvijek budu ljepsi neg uzivo! i ja sam tak uzalud napravio vise stotina km!
a gledaj,pomalo je uvredljivo to sto ti je rekao za tebe koji si isao toliko km uzalud, i to se kupcu ne govori, al,realno jel nije barem malo u pravu?

ako ti toliko hitno kupujes traktor probaj sa ovim, barem su mu gume OK,i tapicirung u kabini koliko se vidi,
taj mi se tarktor jako svidja
ima 6 cilindara i 98 KS, ali taj ti je jos dalje

http://www.njuskalo.hr/traktori/fiat-980dt-oglas-6847729
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
i da je tako loš? pa,da,na slikama uvijek budu ljepsi neg uzivo! i ja sam tak uzalud napravio vise stotina km!
a gledaj,pomalo je uvredljivo to sto ti je rekao za tebe koji si isao toliko km uzalud, i to se kupcu ne govori, al,realno jel nije barem malo u pravu?

ako ti toliko hitno kupujes traktor probaj sa ovim, barem su mu gume OK,i tapicirung u kabini koliko se vidi,
taj mi se tarktor jako svidja
ima 6 cilindara i 98 KS, ali taj ti je jos dalje

http://www.njuskalo.hr/traktori/fiat-980dt-oglas-6847729

Krajnje je bezobrazno stavljati slike koje ne odgovaraju sadasnjem stanju. Nove 4 gume sa zracnicama vrijede sigurno 2 000 eura,puknuta je posuda neka ispred hladnjaka,curi ulje izmedju motora i getribe (lokvica na podu),pitanje sto je s prednjim kotacem,auspuh je izgorio do kraja,fali straznje staklo,akumulator najvjerojatnije ne valja jer je rekao da je zaboravio od jucer ugasiti kontakt,prije toga je rekao da je najesen izvadio vodu van,za utovarivac mi je preko telefona rekao da mi ga moze prodati,a sad je rekao da ga nikad nije dobio. Kad covjek izmislja onda vjerojatno pobrka sto je kome rekao preko telefona. Pitanje sto bi se tek sve vidjelo da je upalio traktor tako da on za mene nema vrijednosti jer nikada nebih kupovao nesto u tom stanju.
Nije mi toliko hitno kupiti nesto. Mislim kupiti nesto do 80 ks,najvise mi se svidja 680 dt koji bi mi bio dovoljan,ali sam mislio da je ovaj u dobrom stanju.
 
B

bimb

Guest
Netreba ti uopce generalka po cemu si to zakljucio ?. ti traktori ionako dime stalno nisu kao ursusi ili nest slicno i dimi na iberlauf to je normalno kod njih. tak da te to netreba zabrinjavati .
 

Najnoviji postovi

Na vrh