• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GEOTRAC 63 ALPIN

G

GoranDG

Guest
GEOTRAC 63 ALPIN

TEHNIČKE KARAKTERISTIKE

KABINA: Udobna kabina sa dobrim pogledom prema van, udobna platforma sa mjenjačem sa strane, panoramska stakla tonirana u zelenoj boji, stražnja i bočna stakla koja se mogu otvarati prema van, mjesto za suvozača, vrata sa zaključavanjem na ključ, utičnica sa stalnim dovodom struje 12 V, zadnje staklo, presvučena unutrašnjost, Grammer udobno sjedalo, priprema za radio, unutarnja rasvjeta, pomični prozori, sustav za grijanje i prozračivanje s dvo stupanjskim ventilatorom velike snage, pokazivač stanja goriva, blokada paljenja, sprijeda i straga po dva fara na krovu, 3 – polna utičnica sa stalnim dovodom struje, preklopiva prednja maska sa farovima H4, ispušna cijev prema gore, automatsko vračanje ručice pokazivača smjera u neutralni položaj

MOTOR: 50 kW / 68 KS 3 cilindra PERKINS 1103 Turbo-Diesel 3300 cm3, okretni moment 270 Nm kod 1400 o/minIzravno ubrizgavanje goriva.Vodeno hlađenje.Suhi filtar zraka sa vizualnim indikatorom.Elektropokretač 12V.Hidrostatski upravljač.Neovisno suho kvačilo velike snage sa dvije ploče hidraulično i samopodešavajuće.

MJENJAČ: 16/8 stupnjeva ZF potpuno sinhronizirana, 40 km/h, tlačno podmazanaPogon na sva četiri kotača uključivo pritiskom na gumb. ( uključivanje svih opcija moguće u vožnji ). Blokada pogona na sva četiri kotača i diferencijala. Brojevi okretaja pogonskog vratila 430/540/750/1000 o/min.Po želji prednje pogonsko vratilo 1000 o/min.

KOČNICE: Mokre hidraulične kočnice sa više pločica otraga.Upravljačka kočnica ¨opti – stop ¨.Po želji kočnice na sva četiri kotača.

HIDRAULIKA: Radni pritisak 175 bara.2 x upravljački uređaj s duplim djelovanjem.4 voda za kipanje i 1 povrat.Hidraulička pumpa maksimalne dobave 50 l/min. ( opcija: pojačanje na 70 l/min ).Snaga dizalice 2600 kp – sa dodatnim cilindrom 3500 kpPo želji snaga dizalice prednje hidraulike 2000 kp

OSTALO: Prednji nosač utega.

GUME: Prednje: 365/70 R 18 AC70 GStražnje: 380/85 R 28 AC85

DIMENZIJE: Dužina 4,00 m, širina 1,87 m, visina 2,35 m

MEĐUOSOVINSKI RAZMAK: 2,083 m

TEŽINA: 2880 kg težina traktora4500 kg maksimalno dozvoljena ukupna težina
 
G

GoranDG

Guest
prije je bila snaga 65 KS, a sad su od ove godine od 68 KS
 
L

Lamborghini R2

Guest
znam da se radi o kvalitetnom traktoru....al za te novce..nađe se i teži i jači..bar je to moje mišljenje. ;)
 
G

GoranDG

Guest
da nešto razjasnimo. svaki proizvod ima svog kupca i svoju cijenu. neko si može nešto priuštiti skuplje, netko jeftinije a netko ništa. a kad pogledamo malo situaciju zašto je u biti taj traktor skup. proizvodi se već oko 60 godina ili više. od početka ima Perkins motor i to original Perkins samo s tom razlikom da mu mjere nisu u colima već u milimetrima. zatim imaju svoje dizajnere i ispitne stanice, kabina je ispitana na tri prevrtanja i posjeduje svaka atest, zf getriba i diferencijal. I najbitnije od svega: made in Austria. Traktor se radi u tvornici gdje se je radio i prvi traktor. Ne u nekim pogonima u Europi, Turskoj ili Aziji ili ko zna gdje, znači radi se baš kod njih u Tirolu. Ne želim nikoga uvrijediti, ali ja osobno prilikom kupovine vozila jer sam se dosada bavio sa takvom djelatnošću gdje je bilo bit kakvo vozilo voziš da ti ne stane na cesti uvijek sam gledao gdje se je proizvelo. Npr. u VW su me uvjeravali kako je Caddy super auto, zadržava cijenu itd. ali šta to vrijedi kad se taj auto radi u Poljskoj i nije to to. Vidi se po kvaliteti izrade i manama koje to vozilo ima. Od čudnih vibracija, lupkanja kočnica ... Dok su prve serije onih starih kutija bile nepoderive ovi danasnji baš se nebi moglo reći. Zato treba malo opširnije gledati i informirati se o nekom proizvodu, a onda zaključiti da li je ili nije opravdana cijena. Zna se da se ide na profit i da se svi lagano sele prema istoku gdje je jeftinija radna snaga. Zašto se i kvalitetniaj odijela sa imenom mogu naći malo jeftinije, zato jer se šivaju ili u bosni ili srbiji ili čak makedoniji, da se ne umiješam u kinu. Mada imam dobar primjer i za kineze i njihov nehrđajući čelik. Primjer moj: kad sam uzimao ženi auto uzeo sam joj 2005. twingo radije nego clio. zašto? poznato je bilo da su cliaci proizvedeni u sloveniji imali mana dok je twingo bio proizveden u francuskoj. mjenjao sam joj prošle godine auto i htio uzeti novi model twinga ali sam odustao jer se radi u sloveniji i uzeo sam joj clia III koji se radi u francuskoj. Zašto? Zato jer je kvalitetnija izrada. i to je vidljivo. tako je slučaj i sa traktorima. Može on imati i 200 konja ali šta mu vrijedi kad su u stvarnosti tih 200 konja u biti 160. sve ovisi o prijenosu opet. Nadam se da se neki i slažu samnom. A svi koji mislite pošto se traktori ionako uzimaju na neki oblik financiranja da Lindner koji možda ima ratu 50 eura veću od nekog drugog traktora da ne vrijedi tih 50 eura onda ... I da ukoliko se želite uvjeriti da ti traktori vrjede slobodno možete doći do mene u Krapinu kad god Vam odgovara i isprobati traktor ( na sajmu se nažalost to baš i ne može ). A uskoro će za potencijalne kupce biti i ponuđena opcija demo traktora da se može probati i to na VAŠEM terenu i vašim uvjetima
 
L

Lamborghini R2

Guest
čestitam Goran DG na konkretnom i kvalitetnom pojašnjenju. I vjerujem da lindner ima stvarno kvalitetu..Pa i ja sam se pred 10 -ak godina raspitivao za te traktore i što je bio uzrok da ga nemam -cijena, evo jesenas primjera radi, nabavio sam same dorado88 s klimom prednjom hidrauliko,ehr-om,utegom..ma svu opremu ima i to za 36500 €.nije da se hvalim ali same isto radi taj model u treviglio-u u italiji u prvoj tvornici same traktora..pa po meni ima svoju kvalitetu ...međutim još mi ostane 6500€ koje mogu potrošit na priključke i 20 ks više.
nhf.
 
G

GoranDG

Guest
sve 5. i slažem se s tobom. ja kao osoba se nebi prihvatio toga da nisam takav kakav sam i da se stvarno ne radi o kvalitetnom stroju. i kada sam prije vozio stare aute prije nego sam nekome prodao taj auto prvo sam promjenio sve što je trebalo promjeniti jer nisam mogao "uvaliti" nešto čovjeku pa da me posle ganja i ogovara. tako sam se i upoznao sa ovim traktorima i prihvatio se toga jer me sigurno ako kupiš takav traktor nečeš ganjati i ogovarati da sam ti uvalio nešto što ne valja. a isto tako kao što sam rekao netko si nešto može priuštiti a netko ne i da svaki proizvod ima svojeg kupca. recimo ja si nemogu priuštiti neznam novi mercedes, ali mogu auto enke niže klase, ako me razumiješ.
 
Na vrh