• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Glodavci

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Neznam jel ima tema, ako ima nek admini premjeste. Dakle moje pitanje je kako se najjednostavnije riješit štakora i ostale gamadi. Svaki tjedan im nabacam jedan paket svježih mamaka, nekaj ih ugine al opet ih ima čak čini mi se da ove godine dosta više nego prijašnjih godina. Ima tko kakav dobar i učinkovit savjet?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Za početak, vjerojatno znaš neku rutu gdje često prometuju. Tu bi bilo dobro im nastaviti neku zamku, tipa plastične bačve ili neku staklenu posudu, i po mogućnosti da ih se upeca čim više u tu posudu. E, onda je slijedeći korak ostaviti ih bez hrane i vode par dana, da priroda učini svoje. Uglavnom, zakon jačega prevlada i prvo će na****t najslabiji itd. dok ne ostane samo jedan. Kad taj najjači ostane sam, malo ga treba još rasrdit s nekim slabim ubodom, pustit iz bačve i onda bježi kud stigneš jer to je divlje, ulazi u sve rupe i po redu kolje sve što mu se nađe na putu, budi spreman i pomoći mu jer kad krenu frcat van iz rupa, ne stigne sve on sam potamanit :(grin):

Uglavnom, ja to nisam isprobao, al sam od par ljudi čuo da funkcionira jako dobro, jednom poznaniku je čak i mačka oderao. :s:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Za ovu metodu sam i ja čuo. Ja ih nemam puno pa to rješavam facironom. Litra je 110 kuna. Pomiješam ga sa smjesom i to rado jedu i za par dana uginu.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ja od kad sam kukuruz poceo spremati u metalne silose vise nemam glodavaca. Tu i tamo se koji nade ali to moje dvije terijerke sve rasteraju.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Za ovu metodu sam i ja čuo. Ja ih nemam puno pa to rješavam facironom. Litra je 110 kuna. Pomiješam ga sa smjesom i to rado jedu i za par dana uginu.

Koristil sam i ja faciron al više ga nema za kupiti, zabranjen je. Ja sam s njim pečenjare polijal, jeli su to ko blesavi.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Budem baš provjeril, bil sam prekjučer u Poljocentru i rekli su da ga više nema u slobodnoj prodaji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Jebo otrove, s tim si samo štetu možeš napraviti.
Radije koristi zamke, naprimjer ovakvoga nekaj.

 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
I mačku staviš unutra za mamac i nema da omane.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Da malo osvježimo temu..[YT]https://www.youtube.com/watch?v=G823aqIUJMU&ebc=ANyPxKqjhwYtLHzavHZFy9Sx6QZBmgJjX9jrDvqgiPMgfBBuo6mDn296wMqAYxZZn5nzhWRpm4iAwBYmVCXfKoj3QTEbD7IDEA[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ljudi gdje kupujete otrove za štakore i kakav ? Ove jeseni prvi puta počeli trčati i po danu po dvorištu. Do sad sam to uspijevao koliko toliko riješavati. Sad otrova slabo i za kupiti i oni crveni meki mamci izgleda slabo djeluju a plavih nema za kupiti, barem ne neko veće pakovanje.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Tko nam moze iz Srbije Faciron prosvercati, vjerujem da ima neka dobra dusa u Srbiji....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Da, faciron je bio zakon. U par dana se riješiš gamadi. Imam tornjaka ali on to ne doživljava. Osim ako mu počnu ići na živce.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Nabavi njemackog lovnog terijera. Odlican pes, mislim da bi ga svako seosko domacinstvo trebalo imati. Ali taj te bude rijesil i macki, u ulici cijeloj ih ne bude.
I ja sam zainteresiran za Faciron ako netko moze nabaviti
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
Pa nismo baš tak stari al u najboljim godiama to još može proči :unsure: 🤫 :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh