• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Goldoni 926

tarabasa

Novi član
Tu od
23 Sij 2012
Poruka
28
doslo vrijeme da stari tomislav vinkovic 521 ode u visestruko zasluzenu mirovinu pa me zanimaju iskustva cijenjenih forumasa sa goldoniem 926 ,nasa san jedan iz 98 godine pa me zanima kakav je stroj neke prednosti i mane itd inace motor je lombardini /slanzi 2 cil. 26 ks ,ima nekih 600 do 700 rs,:confused: unaprijed hvala!!!!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
doslo vrijeme da stari tomislav vinkovic 521 ode u visestruko zasluzenu mirovinu pa me zanimaju iskustva cijenjenih forumasa sa goldoniem 926 ,nasa san jedan iz 98 godine pa me zanima kakav je stroj neke prednosti i mane itd inace motor je lombardini /slanzi 2 cil. 26 ks ,ima nekih 600 do 700 rs,:confused: unaprijed hvala!!!!
cijena?? :confused:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
a moglo bi se rec 52 000 kn u to ulazi prikolica plug kosilica i freza !!
vidio sam taj oglas na njuskalu,,,ja kad bi biro uzeo bi na tvome mjestu tomu vinkovića 30ks,,,, jeftinije ces proci a tomica je makina prava,,,,jesi radio kad s takvim strojem i ako jesi kakv je??
 

tarabasa

Novi član
Tu od
23 Sij 2012
Poruka
28
vidio sam taj oglas na njuskalu,,,ja kad bi biro uzeo bi na tvome mjestu tomu vinkovića 30ks,,,, jeftinije ces proci a tomica je makina prava,,,,jesi radio kad s takvim strojem i ako jesi kakv je??

nisam ali tu na forumu ima kolega koji ga imaju i vidija san da je stvarno stroj nego nema nijedan da se prodaje na njuskalu a ovaj goldoni je garaziran i nije daleko za otic vidit samo me zanima jel ko ima iskustva sa doticnim goldoniem kako dobra tako losa pa da izvagan dobro prije nego ga oden pogledat a baza je da covik ne prodaje posebno vec ide sve đuture sta bi rekli smatran da 700 rs nije neka cifra ako je dobro odrzavan (mijenjano ulje i filteri na vrime)
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
nisam ali tu na forumu ima kolega koji ga imaju i vidija san da je stvarno stroj nego nema nijedan da se prodaje na njuskalu a ovaj goldoni je garaziran i nije daleko za otic vidit samo me zanima jel ko ima iskustva sa doticnim goldoniem kako dobra tako losa pa da izvagan dobro prije nego ga oden pogledat a baza je da covik ne prodaje posebno vec ide sve đuture sta bi rekli smatran da 700 rs nije neka cifra ako je dobro odrzavan (mijenjano ulje i filteri na vrime)

pozdrav,evo da se uključim,nemam goldoni 926,ali imam goldoni 518,susjed je imao 926,ali ga je prodao.ovako šta se goldonija tiče te su mašine nepoderive,ynači moj 518 ima 33 godine čprošao je dvije lagane generalke(klip prsteni,cilindar,injektor)a ostalo nije nikad dirano,samo nisam baš za motor slanzi,po mojem mišljenju lombardini je puno bolji izbor.šta se mjenjača tiče tu ne moraš brinut,i kad ga budeš prodavao u njemu će sve bit kao novo,nebih htio da se nitko uvrijedi, ali goldoni se ne može uspoređivat u kvaliteti sa tomo vinkovićem,ovo je moje mišljenje pa ti vidi
 

dendi

Novi član
Tu od
7 Ožu 2013
Poruka
17
Goldoni 926, 1978. godište. prošle godine promjenjen motor, stavljen novi lombardini s 30ks





 
S

signo

Guest
Naprosto mu nisam moga odolit, godina proizvodnje 98,26 ks, motor lombardini/ slanzi, predobar stroj!
Plozdrav svima!!!

Evo još nekoliko slika , samo da napomenem da još posjedujemo u obitelji Goldonija 224 universal iz davne 1974 g, ima skoro 10 tisuća radnih sati, taj traktor je radija min 2-10 h dnevno, oranje, frezanje, vršidba, transport itd itd.
Samo jednom prije nekih 8 god je osvježen motor, radi kao singerica:(inlove):
olomit trkače ,poluosovine, ležaje , kardane ,mjenjače je nepoznanica za ovaj traktor i naravno, pali na anaser nakon skoro 40g:icon_e_wink:

Još nekoliko slika prinove a slike universala 224 uskoro:icon_e_wink:

Sad bi odgovorija onima koji dvoje između nekakvih no name i Goldoni traktora... kupite si no name jer Goldoni se ne kupuje kalkulacijama već razumom!
Naravno da i Goldoniju nekad u 10- 15 godina pukne sajla od kumpluga i tu priča staje (ovom novijem ćak ni sajla nemože puknit jer je šipka), dobro ako nemate sriće onda vam se mogu popustit malo vide od zvona motora koje je poželjno prominit nove i stavit malo locktaita trošak 20 estak kuna, filteri ulja nafte,zraka,hidraulike i to je to, dosada i teška monotonija!.....
Nema se šta šarafat po njemu:mur:
 

Prilozi

  • 034.jpg
    034.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 2,440
  • 030.JPG
    030.JPG
    27.4 KB · Pregleda: 1,419
  • 041.jpg
    041.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 1,425
  • 008.jpg
    008.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 672
  • 010.jpg
    010.jpg
    82 KB · Pregleda: 638
  • 015.JPG
    015.JPG
    12.3 KB · Pregleda: 578
  • 045.jpg
    045.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 1,685
  • 056.jpg
    056.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 687
  • 029.jpg
    029.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 661
  • 027.jpg
    027.jpg
    82 KB · Pregleda: 918
  • 054.jpg
    054.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 834
  • 053.jpg
    053.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 589
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

signo

Guest
Da,da servo, 98g a imam i preteču tvoga univerzala 224 74g, pretpostavljam da je tvoj 85/86 g!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nije ovaj univerzal ovaj je isto 926 ali ranija godina stavi par slika da vidim univerzala imas slike u radu sa njime?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
pozdrav,evo da se uključim,nemam goldoni 926,ali imam goldoni 518,susjed je imao 926,ali ga je prodao.ovako šta se goldonija tiče te su mašine nepoderive,ynači moj 518 ima 33 godine čprošao je dvije lagane generalke(klip prsteni,cilindar,injektor)a ostalo nije nikad dirano,samo nisam baš za motor slanzi,po mojem mišljenju lombardini je puno bolji izbor.šta se mjenjača tiče tu ne moraš brinut,i kad ga budeš prodavao u njemu će sve bit kao novo,nebih htio da se nitko uvrijedi, ali goldoni se ne može uspoređivat u kvaliteti sa tomo vinkovićem,ovo je moje mišljenje pa ti vidi

A kakav ima to taj 926 Goldoni mjenjač i koliko ima stupnjeva brzin kardana(jedno ili dvije?)?.LP
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Krumpironja, ako se ne varam ti imaš Goldonija 926? Je li 926S ili samo 926? Koliko brzina ima i kakav mu je raspored brzina za rad (frezanje, malčiranje, oranje, ...)? Koliko brzo potegne na cesti?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imam i 933 sve je to isto samo su drugi motori, 926 nema servo 933 ima original servo...brzine su lijepo po redu složene 1-2-3-4-5-6 i 1-2-3 rikverv, pa ja sam sa njime sve od navedenog radio u sporima frezanje 2 obično malčiranje 3-4 oranje 4
A po cesti je nešto brži od TV ali nije puno
 

Andrijaa

Novi član
Tu od
13 Ožu 2022
Poruka
5
Poštovani članovi, planiramo kupiti Goldonija 926S pa imam nekoliko pitanja:

1. Da li imate i koristite malčer (ne mislim roto malčer), te koliki je max radni zahvat obzirom na snagu motora?
2. Da li koristite frezu, te koliki je max radni zahvat obzirom na snagu?
3. Općenito vaše iskustvo sa 926S?

Hvala, ugodan dan
 

Najnoviji postovi

Na vrh