• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ima puno "lufta"..tj. ako se jako klima mjenjaj a ako nema isplati se mjenjati o-ring..oring je u ženskoj ..obrati pažnji na mušku ..ako je oštečena /izudarana ..izgrebana na mjestu gdje sjeda oring treba mjenjati i nju.

A s oringom zna se ..uzorak na špagicu i u "oring radnju."
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,947
Pitao sam u Gradatinu (rade hidrauliku) , šumariji (radionici gdje rade hidrauliku) i svog majstora kod kojeg mi je traktor na servisu.

I svi kažu da to nitko ne reparira. Niti da su čuli da itko mijenja o ringove. Kažu to kupiš novo 😂.

Majstor mi nudi od New Hollanda 75e komad ili iz trgo agencije 38e komad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nije te Puknuti ni poslal u servis, on je mislil da buš ti to sam napravil.
Zato je i pisalo, O-ring na špagicu ;)

Takav posel si majstor nemre naplatiti pa ga zato ni neče raditi jer kad bi ti uzel 20-30 € za posel ti bi rekel da je on lopov ....

Nemaš kaj izgubiti da zamastiš prste i probaš sam popraviti.
Ionak nevalja kad pušta
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,947
Rekao sam majstoru da ne dira trenutno ništa... Pošto to trenutno toliko malo curi da i po cijeni od 38e komad x 4 komada mogu jedno 40 litara ulja kupiti :).

Tako da će očito biti pokušaj sam svoj majstor kada napokon traktor dođe sa servisa.

Inače nije ga još ni utjerao u radionicu, a čekam već mjesec dana... Treba mi sva ulja, filtere i krajnike spone zamijeniti.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,947
Evo samo da javim. 170e 4 fasterove brze spojnice...


Imam sad drugi problem pa molim za savijet ako je netko imao slično iskustvo.

U pol malčiranja mi zvoni mobitel. Stanem, ugasim traktor. Naravno zaboravim isključiti kardan.

Završim poziv. Traktor neće upaliti. Sjetim se kardana. Ugasim kardan. Traktor opet neće upaliti.

Provjerim kleme, osigurače. Sve ispravno. Ali traktor neće upaliti.

Upalim ga sarafcigerom na kontakt i upali na zub i sve radi.

Ali neće upaliti na ključ.

Po mom mogu biti 3 stvari.

1) kontakt brava
2) senzor stisnutog kvačila
3) senzor kardana


Jel imao tko sličan kvar ili ima nekog iskustva sa podijeli.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,947
Evo da sam sebi odgovorim na pitanje. Metodom eliminacije se došlo do senzora kardana.

Brava ispravna. Barem koliko se meni činilo. Nije senzor kvačila pošto ne pali ni kad je odspojen ni kad je prebrikan.

Znači j.... Senzor kardana koji je zavucen iza zadnjeg lonca skroz gore gdje ona ručica za paliti kardan izlazi iz kabine.


Zapeo u stisnutom položaju.. Na kraju sam cijev neku uspio zavući i lupao čekićem dok nije odglavio.. Onda sam ga očistio i malo wd-a i radi kako treba i traktor pali na ključ.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Dobar dan forumaši,
nije me odavna bilo na forumu. Bio sam zauzet i odradio mnogo posla.

Sada me interesira kupnja novog traktora. U fokusu je novi Goldoni od 60 ili 75 KS s kabinom bez prednjeg kardana. Kod mene blizu nema ga nitko ali ima ih dosta u Neretvi. Meni bi trebao radi prskanja maslina i zamjenio bi u svim poslovima IMT 539 a i većeg Fendta 612. Mora se moći okreniti između redova u 3 m. Rekli su mi da nema više Energy serije nego novi tip "S 80" s DOOAN motorom. Kratko sam vam naveo razloge. Odgovori mogu i na mail.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,947
Uf. Prekrasan.

To zglobni?

Jel se smije znati koliko novaca?
 
Na vrh