• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

golovrate kokoši

  • Temu pokrenuo uzgajivachpk
  • Datum prvog posta
U

uzgajivachpk

Guest
nesivost , sjede li bolje na jajima kao što kažu ? ukratko sve o njima!:fball:
 
U

uzgajivachpk

Guest
evo jednog moga pjetlića!
33vdri0.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Haski

Novi član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
3
Mi imamo dva pijetla mlada ovogodišnja, veliki su i jako lijepi.
Stalno imamo jaja, kokoši nisu golovrate samo pijetlovi :D:
Imamo inkubator pa ćemo vidjeti kakvo će potomstvo biti :icon_question:
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Koliko imate koka ?Ako je omjer koka na jednog pijetla dobar i ako je sam pijevac dobar možete očekivati preko 60% golovratog potomstva.
Ps vidim da ste novi dobro došli na forum.
 
Posljednje uređivanje:

Haski

Novi član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
3
Hvala na odgovoru i dobrodošlici :(hi):
Super što će biti više golovratih, moji su pijetlovi jako krupni,
možda to sada tako izgleda zbog dugih vratova al stvarno su veliki.
Kad skupimo jaja budemo valjali piliće.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moja pokojna baka je obožavala golovratke i uvijek je imala skoro sve takve! Ona je uvijek govorila da nesu ko nesilice svaki dan (zimi nikad nije imala jaja/toliko o tome da nesu svaki dan), a da je jedna golovratka ko tri nesilice po težini! Kad je baka preminula, ja sam kući donio te kokoši koje su za mene najružnije na svijetu (izgledaju kao lešinari), ali moram reći da nema bolje juhe nego od tih kokoši i da imam još 3 takve koje su oko 10 godina stare i još uvijek nesu oko 200 jaja godišnje... Zato se divim njihovoj "unutarnjoj ljepoti" i drago mi je da ima ljudi i uzgajivača koji održavaju ovu rumunjsku rasu koja je i u rumunjskoj skoro izumrla!! Svaka čast!!!
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja imam dvije koke golovratke. Imal sam i kokota... Negdje sam postavil slike pilica ovdje na forum, al ih nemrem nac ni za lijek....
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Krivo,ima i hrvatskih golovratih kokoši.
Ja nekoliko godina nisam imao njihovog pjetla jer mi je prvi uginuo i ostale su mi 3 kokoši,onda je svako golovrato pile bilo kokica ali ove godine su člak 3 golovratana pjetli tako da će mi rasplodni pjetlovi od sad opet biti golovrati.
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Pozdrav :)

Zanima me da li će netko imati na proljeće za prodati jaja od golovratih kokoši za nasad, ili možda pilića? Jako su mi zanimljive te kokoši, ali nisam ih dosad imao prilike nabaviti.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav :)

Zanima me da li će netko imati na proljeće za prodati jaja od golovratih kokoši za nasad, ili možda pilića? Jako su mi zanimljive te kokoši, ali nisam ih dosad imao prilike nabaviti.

Imaš ih na njuskalo koliko hoćeš!!!
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Imat ću ja .Golovrate 60%,ostalih 40% kukmaste,gušaste,čarapaste i obićne.
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Meni bi trebalo također nekoliko kukmastih, gaćastih, a možda i čarapastih (ne znam šta je to?)
Dogovorimo se!!
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Čarapaste i gačaste su iste,to su dva razlićita naziva za iste kokoši .Sad nemam jaja za prodaju, ali ću na proljeće sigurno imat.
 
Posljednje uređivanje:

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Ja imam gaćastih ove godine dosta,ali golovratih i kukumastih nemam,odnosno do sada ih uopće nisam imao.Nadam se suradnji na proljeće ;)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam ove godine ostavio golovratog kokota. I baš me interesira hoče li biti takvih pilića ?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Već sam to ranije naveo no ponovit ću,ako je pjetao spolno aktivan i ako je omjer koka na pijetla dobar barem 50-60% pilića će biti slični ili indetični pjetlu u ovom slučaju golovrato.Budemo surađivali na proljeće bozo112.
 

Najnoviji postovi

Na vrh