• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,677
Konus je, malo se zaraste...
Malo ga odigni od tla i onda udari. Trebal bi popustiti.
Prije toga našarafi veliku maticu tek toliko da pokrije čelo navoja, da ne ispadne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Ništ bez čekiča, znal sam ja samo nisam htel reči 🤭

Sječam se nekad kad sam viličare radil imali smo hidraulični radapciger sa kojim smo rijteko kad uspeli glavčinu izvaditi. Isto je bila na konus i dvije kajle pa smo grijali, lupali ko sivonje dok nismo shvatili da je najbolje sa dva čekiča mašinati ili grijati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Treba znati kad .gdje i koliko udarati..treba imati mjeru a najvažnija je odlučnost zamaha .

ne vračaj se na forum reči sa nejde..
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Treba znati kad .gdje i koliko udarati.
Nisam baš to htel napisati da si neko krivo ne protumači ali je točno tak.
Moreš lupati ko sivonja i sve razbiti ali čitavo izvadil ne budeš ako ne razmišljaš ili neznaš.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Jedva ljudi jedva!!!! Sa dvokrakim radapcigerom smo je smakli. Nije mi jasno zašto tako teško
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Nije to teško. Ti zapravo u mehanici još nisi ni naišao na ono što je doista teško.
Bolje tako, ne želim ti kratiti trenutno zadovoljstvo što si napokon uspio to skinuti. 👍👌🥂
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Nije to teško. Ti zapravo u mehanici još nisi ni naišao na ono što je doista teško.
Bolje tako, ne želim ti kratiti trenutno zadovoljstvo što si napokon uspio to skinuti. 👍👌🥂
Vjeruj mi da jesam nailazio na mnogo zeznutih stvari upravo u mehanicarskoj radionici, sjecam de skidanja dizni sa jednog fijata 🤣🤣 zao mi je sto ovo nisam sinoc snimao, imao sam osjecaj da ce radapciger da pukne 🤣 ali bitno je da ga skinusmo, reci mi kad ga budem vracao, zar nije dovoljno samo da ga centralnim šarafom zašrafim pneumatskim pištoljem, bez ikakvih nabijanja nenormačnih kao prosli put ovaj strucnjak sto je nabijao
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,909
Je l to konusnim dvosjed?
Ako je, onda ošmirglaj jedno i drugo. Stegni maticu, malo lupi čekićem po prirubnici i ponovo normalno dotegni maticu.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Jednu kajlu ima... Ali mislim da nesto nije ok sa osovinom , nadam se da grijesim. Vidite ovo izvise lezaja ove kao riseve....
 

Prilozi

  • IMG_20230208_172555.jpg
    IMG_20230208_172555.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20230208_165847.jpg
    IMG_20230208_165847.jpg
    30 KB · Pregleda: 26

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ja mislim da je od lezaja ovo nastalo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Kako znaš da se je prije navijao ležaj, znači da to radiš drugič ?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Druze pa napisao sam u prethodnim postovima da je majstor prosle godine mijenjao śemenike i lezajeve, ja sam bio tu kad je sastavljao frezu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Mijenjao DA , ali kao da nije!
Osovina je već od prije dobila po piksli, navrtila se je na suho , ležaj je blokirao i onda se je osovina vrtila (mimo ležaja) , znači osovina se smanjila u promjeru. Ova dva veća risa od semeringa su pokazatelji toga. Kao prvo jer su driblali na suho i drugo osovina nije bila u centru i kao takva je lipsala I sad imaš to što imaš. I opet možeš mijenjati ležajeve i semeringa ali efekta neće biti
 

Najnoviji postovi

Na vrh