• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
O, tako može, sad mi je sve jasno. A i slika da vidim kako to izgleda. Najljepše zahvaljujem i pozdravljam !!
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Kak izvadit ove ležajeve van?
Dal treba izbit ovu bolcnu van il ima koji drugi način?
Radi se o strižnoj kosi 130 cm...
 

Prilozi

  • 20140714_112036.jpg
    20140714_112036.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 697

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Koliko vidim u katalogu jedini način je izbijanjem bolcna.
Evo skica, nadam se da će biti od pomoći.
 

Prilozi

  • 20140714_160218.jpg
    20140714_160218.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 1,279

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Hvala za sliku, uspio sam ga izvadit al tek kad sam uzeo čekić od 2kg i čeličnu šipku...
Bolcn se zapeko jer nije bilo ulja u kučištu a kosa je stajala desetak godina, ležajevi su istrunuli od stajanja...
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Kolko ulja ide u strižnu kosu, dal da točim do gornjeg šarafa?
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
OPĆENITO
Konusna radilica c.23 sa prirubnicom za prihvat motora
Motor je zamjena za sve stare modele benzinskih i diesel motora sa konusnom radilicom
Sustav goriva sa 3 stupnja filtriranja: sito na čepu goriva, filter na izlazu goriva iz rezervoara, filter u sklopu karburatora
Filter zraka sa trostrukim sistemom filtriranja čestica zraka i separiranjem i izbacivanjem čestica prljavštine prije nego
one dođu u doticaj sa uloškom filtra zraka.

Izgleda da paše! U jageru za +50 ur imaš diesel motorić.:drink:
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
nekidan sam išao na njivu frezati za grah(prije dva tjedna)i vozim ja mutu u trećoj bez prikolice i krene lijepo i od jednom uspori i dodam joj gasa i nakon 20 metara krene se dizat gas i kad se lijepo opet zalaufa opet tako.dosta je neravan put pa jeli moguće da je od poskakivanja gubila gorivo ili je red za novi karburator?motor je LA 300
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Očisti krburator i provijeri filter goriva, provjeri protočnost špine, i dobro bi bilo očistiti rezervar za gorivo. Onda ćeš vidjeti da li je razlika od prijašnjeg rada.:icon_rolleyes:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
A jel moguce da od poskakivanja rasplinjac preljeva. Konstrukcijski sasvim moguce:icon_scratch:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Naravno da je moguće, ali ako je došlo do prelijevanja (kod poskakivanja) onda bi se moglo zaključiti (navedeni problem), ali ako se to ponavlja češće u radu u optimalnim uvjetima (onda je moguće, prije da nedostaje goriva). Moguće je da dolazi i do prelijevanja kad se radi na većem nagibu (kad je krburator na višoj strani mtk). :(talk):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Iz navedenog, cini mi se da se to događa u transportu(3 brzina).
@putnicara, jel primjecujes da dok padnu okretaji da izbacuje crni dim?
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
rezervoar čist zato što poslije svakog korištenja ga ispraznim,ali mi je špina počela kapati dok je zatvorena,kad je otvorim više ne kapa,i nakon 15 min je suha,rezervoar pun.kad sam ju dovezao kući istresao 0.5lit benzina iz nje.na terenu nema nagiba,ali ima ponešto rupa koje sam izbjegavao koliko sam mogao,naravno,idem trećom da sam brži pošto nisam htio da mi nestane benzina.iz karburatora već neko vrijeme kapa na spoju čašice sa gornjim dijelom karburatora,nabavio klingerita,ali nikad vremena.vijci koji drže filter zraka se redovno otpuštaju i ponekad ih zgubim,ne dimi crno kad padne gas,ali kada se dobrano ugrije lagano ide dim iz filtera zraka.uz sve to,motor samo povučem jednom lagano da on povuče goriva i u drugom potezu pali uvijek,kompresija je odlična i jedva ju upalim jednom rukom.nekako mi vuče da je to sve od trešnje pa se razmišljam da napravim direct injection sistem :icon_weed:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Vuče ti falši zrak ! Motor ne može pravilno raditi, ako nije dobro zadihtan krburator i spoj na filter zraka.:(envy):
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
e onda ću se morati malo igrati sa klingeritom i podbaciti one presječene podloške pod vijke od filtera.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Di se može u Zagrebu kupit novi Subaru ili Lombardini za mutu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh