• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Prije svega, Sretna Nova Godina !:icon_pidu:

Tako, nekako sam si i mislio, da nikada nije ništa dirano (klasika). Prema tome iluzorno je za očekivati da će raditi bezprijekorno zauvijek.
Koliko još može ovako izdurat ? Može izdurat točno onoliko da klip struže po cilindru. Trebalo bi bilo već odavno promijeniti karike i ventile - vođice.
Ako pak želiž da trošak popravka bude što veći onda možeš raditi s njom (dok ne zariba).

Ako pak želiš popraviti odmah (i promijeniti potrošene elemente), sada onda imaš mogućnost da trošak bude nešto manji.

Znači na tebi je da odlučiš, što napraviti.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ma ako moze raditi jos nekih 20 h to je najmanje godinu dana kod mene do tad bi se ostavljalo na stranu za kineskog dizela da se ne mislim hoce li upalit ili ne i da ne moram ocenase moliti.
Ps. Sretna nova
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Može li neko ko ima kineskog dizelaša snimiti jutarnje paljenje ovih dana kad je temperatura desetak-petnaest stepeni ispod nule?

Ima li šanse uopšte da sastavi bez vrele vode, fena i ostale pomoćne tehnike?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Nemreš usporediti nekaj novo i staro 30...40g.
I današnji benzinci pale bez brige, od kineza pa do Honde ili Lombardinija.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Nasao sam dellorto hpva 22 17 na drugom la300 zaribanom na otpadu, sad lijepo pali na drugu, al mi nije tesko malo goriva pod svjecicu i treba ga zaljuljat kad ga palis na spagi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Paše, samo ako daju međuploču (na jednoj je od slika).
Taj motor je slabiji od LA300. Ak već gledaš, onda gledaj motor tipa 186.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ma znam da je slabiji, al šta ću kad starog još moram nagovorit za ovog, a kamoli za nešto skuplje. Da je on radio sa strojem, davno bi bio u "kvaru" i ne bi palio.
Inače u motoru ulje nisam zamjenio 20 rs, jedva cekam da vidim klipnjacu pa ce doc dizel :biggrin:
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Nije neki izbor motora ali kada pogledam nekakvoga kineza i im300 rađe mi se da popravljati ovaj stari motor jer mi ti kinezi bas ne uljevaju neko povjerenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Sad kad to hoćeš, nebu se dogodilo. Radije ga pokloni nego da se razleti.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ako mi netko nađe ventile i vođice ventila povoljno, voljan sam presložit stari motor, i jutros u 6:30 je upalio na treću, i počistio snijeg, tako da mi dođe žao uništavanja motora, a opet kad se sjetim molitvi, najradije bi ga bacio niz provaliju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Ne mora to biti kvar. Provjeri prije nego kaj ga odlučiš...ma kaj već.
Skini glavu i odmah ti bu sve jasno: jel se klimaju ventili ili ne (sumnjam, to se nemre naglo dogoditi), ima li zuba i riseva na cilindru itd.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Kako znaš da ti trebaju samo vođice i ventili ?
Motor treba otvoriti pa onda ustanoviti stanje!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Kako znaš da ti trebaju samo vođice i ventili ?
Motor treba otvoriti pa onda ustanoviti stanje!

Pa to si ti napisal ???
Loše vođice ventila (potrošene, veliki luft), kad si zadnji put mijenjao faše?:icon_question:

Pročitaj još jednom kaj sam napisal: skini glavu i vidi stanje. Prije bi rekel da je koji kolbn ring pukel, nego da su vodilice gotove.
Ak naglo počne dimiti, vodilice teško da su uzrok.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Ne mora to biti kvar. Provjeri prije nego kaj ga odlučiš...ma kaj već.
Skini glavu i odmah ti bu sve jasno: jel se klimaju ventili ili ne (sumnjam, to se nemre naglo dogoditi), ima li zuba i riseva na cilindru itd.

"To se nemre naglo dogoditi", pa naravno da ne može.
Ako je rečeno da nikada nije ništa dirano, onda to nije "naglo" !

I ako se skida samo glava, ne može se vidjeti stanje (istrošenost) karika.
Pravo staje se može ustanoviti, potpunim rastavljanjem motora!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Nemre, ali se vidi ris, koji upućuje na pucanje prstena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh