• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Upravu je ZJ veliki poklopac treba od labins...tvoj je junior ako se ne varam. Zanimljivo da u cg niko tih stvari nema, sprdnja!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Slažem se z Muhom, dok LA300 radi, ne diraj ga.
Prošlih dana sam imal malo radova na susjedovom Maestralu.
Prvo je zacvikal lager na novom kuplungu i onda smo ga morali zamijeniti, ali Trgoagencija ne radi, nemaš gdje otiti i kupiti novi lager, pa smo oprali i namazali staroga iz drugog kuplunga...ukratko, kuplung radi tak dok ne nabavimo novi lager.
View attachment 24544

Stari i novi tip kuplunga:
View attachment 24545

View attachment 24546

Ovak zidar rješava problem:
View attachment 24547

Ukratko, za sad je OK.

Nastavak priče.
Motor je stal, pa sam na brzinu ugradil zamjenskoga, dok se ovoga ne popravi.
Trebalo je skinuti kuplung, ali mu se baš i nije išlo trokrakim radapcigerom.

Zato imam napravljen posebni radapciger za skidanje kuplunga na Mondialu i Maestralu: Radapciger kuplunga.jpg

Koji se prišarafi za zadnju šalicu, zašarafi se šaraf u centar radilice (da se ne ošteti središnje gnijezdo), umetne kuglica
Muta kuplung 0.jpg

i lijepo izvleče van:
Muta kuplung.jpg


Usput, troml se neda skinuti s nabe kotača, pa bi isti tip radapcigera bi primijenil i za skidanje nabe.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ovo ti je prekomplicirano, previše materijala i rupa za jedan običan izvlakač. Od tog materijala si mogao napraviti deset drugih.
IMG_20200419_161123[1].jpg IMG_20200419_161138[1].jpg
Ovo je izvlakač za to kvačilo, zašarafiš ga u srce, bez ikakvih bojazni da deformiraš korpu kvačila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Na radilicu, umjesto matice...
Ovakva ploča je zakon za ovakva aluminijska kvačila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Umutarnje zvono kuplunga nema nigdje navoja, navoj u radilici je ravan sa zvonom...Stvarno ne znam kam bi s tim.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Kvačilo što sam ja skidao sa Mondiala sam odradio sa ovim izvlakačem. Unutarnje zvono na srcu je imalo navoj, samo sam zašarafio na njega i na radilicu podstavio kuglicu za upiranje. Čas posla.
Izgleda da ovo zvono nema takav navoj unutar zvona.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ja sam se isto susrel s zvonom kakvo Brgud spominje, neznam kakvoj frezi je bilo ali bilo je. Normalno da sam ga ja izvadil s trokrakim radapcigerom a da se nije savinulo jer nije bilo matematike raditi radapciger samo radi tog jednog stroja. Da mi treba za svaki dan onda da.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Ovo je univerzalna ploča, koju po potrebi izbušim. Tak sam dobušil još 4 rupe, jer stari tip kuplunga ima 4 rupe ø6, a novi 6 rupa ø5. Začudo, na istoj diobenoj kružnici. Mondialov kuplung nisam skidal, već sam izbušil 4 rupe na njegvom radijusu, pa nek se nađe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Jasno, ali ja nemam potrebe za takvim alatom. Uvijek sam sve takve kombinacije aluminij željezo izvadil s klasičnim radapcigerima
Ustvari pomalo više nemam potreba za niakkvim alatom, ja sam svojeg nakon one dezinfekcije konačno obesil na klin... Ako se setim bum sliku del u odgovarajuču temu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Sjetil sam se da imam i kuplung od Mondiala:
Kuplung Mondial.jpg
ali nigdje nema navoja :confused:
Kuplung Mondial 1.jpg
BTW, ak ti bude ikad trebal ovaj radapciger, znaš gdje je.

Muha, ak je alat na klinu, onda ste završili projekte...a pumpa čeka ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Muha, ak je alat na klinu, onda ste završili projekte...a pumpa čeka ;)
Pa nismo baš sve završili ali večina plana je odrađena do kraja. Još je jedan veliki zahvat koji je na pol i jedan koji sam neki dan kroz Bačače kraj tebe moral dovleči doma jer nije izdržal put 🤭
Ide ljeto, buš još malo vodu točil, a i ko bu više to pod vagu del ako ga opet rastavimo :unsure:

Pošto je alat na klinu ja na teren više nejdem. Jedino ako se negde čevapi peku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Ćevapi budu...samo reci kad dojdeš. Ima i Pepsija i Cockte :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ne bi ni za radio takav (odgovarajući izvlakač), da je išlo sa običnim (dvokrakim) ali nije nego se je počelo savijati zvono, pa sam morao odustati od dvokrakog, i napraviti ovakvoga.
Već sam ga i bio malo deformirao, tako da ga je trebalo malo popraviti da upadne u drugu polovicu.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Ekipa, nadam se da nije offtopic, ali imam namjeru mijenjati svoj LA300 8ks za Loncin G270-A21 9ks, i sad kad jos malo gledam, vidim da je kod Jureca i u Agro Domu cijena oko 3.300 - 3.500 kn, a u AGMoto sam nasao za 2.700 kn...

Je li to isti motor/izvedba ili se radi o nekoj kopiji zamjenskih motora ili nesto slicno... jer razlika od 100€ nije za baciti...
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
ja tražim rešenje problema sa LA300.. On naime koliko toliko lako upali dok je hladan in mirno radi. A kad radi pod frezom i kad se zagrije on crkava i nema šanse da upali, dok se ne ohladi...I tako u krug.. menjane su karike i ušlajfani su ventili, iskre ima, svečica je nova..
Dali bi moglo biti do bobine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh