• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Oni mali motori za mutu mini (čini mi se da su 208 kubika), jesu li upotrebljivi za starije modele (univerzal, specijal)?

Cijena je oko 350 maraka, kopčanje odgovara, samo ne znam vrijedi li da se umažemo sad pa da bude previše slab. :)
Je li ko radio sa modelom mini sa tim motorom da napiše iskustva u vezi snage.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ja imam staru mutu, (LA300), i sebi nebi poželija slabiji motor od toga.
Ali za OVO zemljište koje imam ovdi.

Imao sam babu blizu drave, zemlja im je neki žuti pijesak, lakša dosta od ove moje, i dojma sam da bi mi tamo takav (200ccm/6.5ks) motor na muti, lakše radija tamo, nego ovaj od 7.5, ovdi!
Taj manji motor, meni ovdi bi koristija, sa 2 para noževa, a sa 4 teško.

Isto tako bi koristila sa 4 para noževa ako bi svoju zemlju freza svako najviše 3 miseca.
Ako bi ostala po godine, nebi mu laka služba bila...

Ova dizertacija kaže;pitaj zemlju koliko joj triba, a onda nek navike amenuju odluku.

Meni bi bija solidan 9ks motor, onaj ohv.
A i to je sad kad imam hondu, pa ponekad mogu u duboko s njom, a ponekad -muta proleterka...:(giggle):
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Moj susjed ima maestralku sa acme motorom 6 ks pa ide bez problema,ali kako bubamarac kaže,najbitnije je kakva je zemlja
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ova nebi zemlje i freze vidjela, treba nešto nabudžiti za čišćenje snijega oko firme. Ralica od stotinjak cm da radnici ne gube vrijeme lopatajući.

Možda bi preko ljeta nešto sitno bilo i košenja, ali to kontam da može bilo kakav motor odraditi jer je moja šibala u drugoj dok je na njoj bio la300.

Ohv devetka koju pominješ je sigurno bolja, samo je duplo skuplja varijanta i ako bi ovo radilo radije uzeti još jedan kasnije kad zatreba.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Takvu ralicu vozi imt 506,a po tome ni košenje ne bi trebalo biti problem. Kažem,susjed s maestralkom sve normalno radi s njom,vadi krumpir,freza,prevozi teret,kosi,koristi rotacioni plug...
 

Incognito1979

Novi član
Tu od
21 Sij 2016
Poruka
8
Poštovani,
Rastavio sam frezu od Mute u namjeri da zamjenim ležajeve i semeringe pošto s jedne strane pušta ulje a i freza je stara 30 godina pa je već i vrijeme da se "obnovi".
Da li možda netko zna gdje kupiti originalne semeringe za taj tip freze?
Ležajeve sam nabavio ali semeringe ne idu baš lako van pa bi kupio originale i tek
onda išao u vađenje...

Freza%20-%2012_zpscp7bo37p.jpg
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
A koja je dimenzija semeringa?

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Mozda se nadje nesto. A odakle si?

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Incognito1979

Novi član
Tu od
21 Sij 2016
Poruka
8
Evo, u uputama piše da je 30x40x7.

Freza%20-%2011_zpskzrda3f9.jpg


Još ga nisam izvadio ali koliko sam uspio izmjeriti unutra to bi trebalo biti to...
Ja sam iz okolice Varaždina.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Opet problemi...
na mojoj muti osovina kotača ima 3 mm lufta aksijalno,radijalno ništa.kada ubacim u bilo koju brzinu mogu pomicat stroj naprijed-nazad za 2-3 cm po obodu kotača 12 cola dok ne dođe do zakočenja pužnog kola.prijašnji vlasnik je s njim dosta drva vozio i uslužno frezao.predpostavljam da takav luft baš i nije dobar,ali me zanima vaše mišljenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
putnicara,
Čim imaš pomaknut ili puž(ni vijak) radijalno ili pužno kolo aksijalno, dolazi do cvikanja.
Trebaš vidjeti kaj se dogodilo: ili se zdrobil lager ili je iskočil seger ili...
Ukratko, otvori i defektiraj čim prije, da spriječiš veću štetu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da, 2 komada.
Možeš te semeringe nač u bolje opremljenoj trgovini,i mogu ići obični crni gumeni.
Jedino ako ima uzmi sa duplom usnom ona dolje vanjska dva.

Pitaj u lagercomerce ili ležajtrade.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Incognito1979

Novi član
Tu od
21 Sij 2016
Poruka
8
Do 100 kn max. obadva semeringa kolega. Ovisno o tome jel su izlozeni vrucinama...

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk

Možeš te semeringe nač u bolje opremljenoj trgovini,i mogu ići obični crni gumeni.
Jedino ako ima uzmi sa duplom usnom ona dolje vanjska dva.

Pitaj u lagercomerce ili ležajtrade.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Poštovani,
Uspio sam nabaviti semeringe i freza je sklopljena i čeka farbanje...
Hvala na savjetima.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Moja mene satrala danas. Počeo iskakat štift, i odvojila se freza, dva puta..
Zaveza sam privremeno žicom, izgleda da je puka feder u tom mehanizmu. I inače je bija drljav, morao sam dizat kacavidom, nije išlo lako. Pa onda gimnastika da freza opet sidne, onih zadnjih 5mm...
A Muka, svejedno neće ravno redove da radi...
Morat ću šta prije riješit priključke za Hondu.. Današnji redovi, pijani skroz... Iako je nedavno frezano hondom.
Imam iza freza razgrtač.
Stvarno je samo za pročeprkat travu na brzinu, nizašto više.
Inače, sadija sam krumpir.
I to u kratkim rukavima, cili dan.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Oni mali motori za mutu mini (čini mi se da su 208 kubika), jesu li upotrebljivi za starije modele (univerzal, specijal)?

Cijena je oko 350 maraka, kopčanje odgovara, samo ne znam vrijedi li da se umažemo sad pa da bude previše slab. :)
Je li ko radio sa modelom mini sa tim motorom da napiše iskustva u vezi snage.

Kolega jesi možda vidija takav motor 6.5ks, a da ima redukciju na 1800 okretaja, i da se može montirati na mutu?
Za crvenu getribu, bija bi bingo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh