• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Moze li mi neko objasniti na koju stranu se odsarafljuje moje kvacilo i kojim kljucem ZJ ima iskustva sa time jer mi je ako se ne varam prije pokazivao slicno kvacilo na njegovom MTK. Zaboravio sam kako ide, a i majstor mi ga je skidao... Hvala unaprijed
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Imbus M8 ili M10 (na mojem je M8).
Normalni desni navoj, ključ okreće suprotno od smjera kazaljki na satu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ili otpeljati na otpad, pa se nek netko drugi s tim zafrkava ;)

A da uposliš Mr Brennera?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Novi problem, vjerovatno je kvacilo u pitanju. Danas sam htio da izfreziram nekih 10-tak metara, ali nema trika. Cim spustim frezu u zemlju mtk nema snage odmah stane, sta to znaci? Jesu li lamele?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Lamele sigurno nisu jer bi motor i dalje radio, a freza bi stajala iako je u brzini!
Mislim da je motor! Kako se ponaša kad dodaš gas?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Upravo to brate, motor radi sve normalno ali freza stoji iako je u brzini ... znaci freza okrece kad je podignem iz zemlje cim je spustim stane... motor radi top ali freza nece da onrece kad je u zemlji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Provjeri da se kuplung nije otpustil na konusu.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Brate nisam objasnio kako treba prvi put, rastavljao sam I pisao... 😩

Evo slika kvacila, recite mi ako se neko razumije u ovu problematiku, u kakvom je stanju ovo kvacilo...

21970

21969


takodje ova ploca je napukla ...

21968
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ta ploča ti je tanjurasta opruga koja stišće lamele. Ako je pukla onda trebaš novi kuplung.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Katastrofa je onda jer nema nidje u cg da se kupi ovaj kuplung... ranije je bio a cijena je bila 160-180 eura sto je preskupo ali jbg... mozete li se raspitati u hrvatskoj ima lI ga dje I koja je cijena?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Možda bi ti odgovaralo kvačilo od Labin Mondial, lakše nabavljivo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Nebi pasal, jer je Mondialov kuplung plići i većeg promjera (ak misliš na konusnog).
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ako naidjete u neku prodavnicu mtk pitajte za ovo kvacilo ako vam nije problem,? U kakvom su stanju lamele ako mozete vidjeti na slici?
 

Najnoviji postovi

Na vrh