• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gramip Dubrava bočna kosa - veličina remena

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Bok ljudi,

Kupio sam polovnu bočnu kosu Gramip Dubrava. Stavio sam je na IMT 533. No ne znam koja je veličina remena. Remenica na traktoru ima oznaku 230. Čovjek mi je prodao remen 17 x 971 Li no to mi se čini puno premalo, susjed mi je posudio 17 x 950 Li koji isto mi se čini preknap ne znam kako bih to nategnuo. Ja sam žicom izmjerio oko remenica 102 unutarnju mjeru ( žica je tanka ).

Uglavnom, nigdje ne mogu nać koja je orginalna veličina tog remena. Pomagajte. Hvala.

Lijep pozdrav,
Margonalis
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Probaj uzeti u dućanu 17x1000 i 17 x1025 ili veći još. . Pa isprobaš koji ti bude bolji, drugi vratiš
Inače ti remeni idu dost na knap gore, kolko se sjećam na univerzalu se to na proljeće stavilo gore i u jesen skidalo :D

Mali plosnati šrafciger i okasti ključ 18-19 ti trebaju.
Šrafcigerom navodiš remen u kanal, a ključem okreneš remenicu tako da ga zacvikaš između ona dva vijka na remenici ;)
To ti je jedan od načina na koji sam ja radil
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
17 x970 je veličina koja je tvornička. Oni se prilikom stavljanja malo nategnu mali sigurno nisu. Ako staviš veći broj nećeš moći našpanati na španeru.
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Hvala svima na odgovorima za remen. Ja sam malo tuljav :) još mi je reko susjed da ima španer, i ja gledam u taj španer i nisam isprve shvatio kako funkcionira tako da ga nisam na prvu otpustio kada sam stavljao remen prvi put.:rolleyes: Drugi puta sam ga otpustio pa smo ja i stari uspjeli staviti remen gore.Doduše stavili smo samo jedan i to 17 x 970 ( kako mi je i majstor koji mi ga je prodao i rekao da mora ići ), valjda neće smetati dugoročno, kosa radi i sa jednim.

No sada imam drugi problem, hidraulika mi ne diže kosu normalno kao što diže tanjuraču ili plug, tj. kada dignem kuglicu dokraja prema gore ruke ne idu do kraja u vis, ruke jedino isu dovoljno visoko da dignu kosu kada spustim kuglicu na dno ( u kipu ). Znam da je to u principu loše, no zanima me mogu li tako raditi barem privremeno dok ne odem kod majstora polovicom sedmog mjeseca, mislim hoću li shebati nešto ako budem tako kosu dizao.

I pitanje broj tri, kada kosim, dali da spustim kosu skroz na pod ili kosa mora biti malo dignuta na hidraulici ( u zraku ). dok kosim. Isto tako, kad kosim kosa mi ljepše radi kada je preko kuplunga na manjim obrtajima, kada je direkno onda tuće i glasna je kada ode na 1000 obrtaja i više. Dakle koliko je obrtaja optimalno za kosu da radi najljepše.

Hvala na odgovorima i hvala što ste mi rekli za remen.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ovo za hidrauliku mi nije jasno, pa prema gore dok se gurne kuglica onda dize, prema dolje spusta.
A kipa se sa kockicama.
Inace, dok ne treba fina regulacija hidraulika kao npr kod kose, onda se kockice stave skroz dolje.

A ovo drugo, kosu spustas skroz do kraja, nema ona kaj lebdjeti po zraku dok se kosi.
Ja kosim sa direkt kardanom, nikad nisam preko brzina kosil.
A sto se tice lupanja, to moras porjesavati sve luftove, od lezaja na tlacnjaku, skare koje drze kosu, klizace i potiskivace na grebenu.
U biti, ona mora samo šištati u radu, dok je sve u redu.
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Čuj kockice su mi između dva kružića, a kuglica neće podiči ruke toliko visoko koliko kosi treba da se digne. I meni štišti kada se kosa uključi, ali samo na niskim obrtajima kada je preko kuplunga, kada je kardan na direktnom prijenosu a obrtaji preko 1000 onda je glasna.
 

Milan p

Novi član
Tu od
26 Svi 2021
Poruka
1
Bok ljudi,

Kupio sam polovnu bočnu kosu Gramip Dubrava. Stavio sam je na IMT 533. No ne znam koja je veličina remena. Remenica na traktoru ima oznaku 230. Čovjek mi je prodao remen 17 x 971 Li no to mi se čini puno premalo, susjed mi je posudio 17 x 950 Li koji isto mi se čini preknap ne znam kako bih to nategnuo. Ja sam žicom izmjerio oko remenica 102 unutarnju mjeru ( žica je tanka ).

Uglavnom, nigdje ne mogu nać koja je orginalna veličina tog remena. Pomagajte. Hvala.

Lijep pozdrav,
Margonalis
Kod mene 17×1050
 

Najnoviji postovi

Na vrh