• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gume punjene vodom

  • Temu pokrenuo bajki
  • Datum prvog posta
B

bajki

Guest
Vidio da je bilo pitanja oko punjenja guma vodom. Sada mi nije bitno dali to napraviti ili ne več kako to napraviti, tj. kako pričvrstiti crijevo na ventil. Ja mislim da je najlakše spojiti neko tanje crijevo nekom "šelnom" na ventil i iz pipe puni dok ide, ali neznam kako da dodam antifriz u gumu.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ja sam ovak razmišljaj, tokar bi mogao napraviti redukciju za dvorišno crijevo s jedne strane a izlaz s druge bi trebao biti jako tanki tako da se
može takvo crijevo nataknuti na ventil ili čak das ide u ventil, tako da zrak može van. :idea:
 
B

bojance

Guest
Ali bi trebalo nekako pre toga izvuci vazduh iz gume do kraja jer gde ce vazduh kad pocnes pustati vodu unutra.
 
B

bajki

Guest
Robije ideja nije loša, jedino što bi to jako dugo trajalo jer treba cca 150 do 200 litara po gumi. Ja sam opet mislio da povremeno dok punim vodu ispustim zrak van tako da maknem crijevo sa ventila.
 
R

Ratarko

Guest
Ne trebate se toliko zamarati sa zrakom , zrak se komprimira tako ta če samo pritisak u gumi biti malo veči nego normalno nakon pumpanja vode . Ako krenite pumpati na malo opraznu gumu sve bi trebalo biti u redu . Nisam to nikada radio ali nekako sam to tako mislio da bi bilo.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ona guma koja se puni, ta strana traktora bi trebala biti dignuta na dizalici :?:
 
R

Ratarko

Guest
robi kaže:
Ona guma koja se puni, ta strana traktora bi trebala biti dignuta na dizalici :?:

Po meni nije bitno ali možda nisam toliko duboko razmislio o tome pa negdje griješim ...
 
B

Bobo

Guest
Mislim da pritisak vode u gradskom vodovodu nije dovoljno jak da digne traktor od zemlje, tako da ja mislim da bi trebala guma biti dignuta od zemlje.

Tetak mi je vulkanizer u Svicarskoj, i on tamo ima posebnu pumpu i posebnu tekucinu koju upumpava u gume za strojeve koji rade u npr. kamenolomu...

Kaze da to nije nikakav problem. Ja sam planirao to napraviti, ali samo u zadnjim gumama, te sam uvidio da bi to na asfaltu bila propast za gumu, jer bi se dosta brze trosila...


Lakse staviti neke utege u felgu, pa ih po potrebi skidati, nego se s vodom zezati...
 
P

paor

Guest
ja sam sa novim zetorom onomad dobio ventil za sipanje vode u gume. nikad ga nisam koristio i mislim da mi je još negdje na tavanu. ako netko žarko želi, potražit ču ga i uslikati
 
M

Mister x

Guest
Pa po nekoj logici bi se guma trebala manje trošiti koja je puna s vodom jer se voda ne grije tak brzo ko zrak...
 
B

Bobo

Guest
Nema potrosnja gume na traktoru toliko veze sa zagrijavanjem, koliko ima s tezinom kojom ona pritisce na podlogu...

Ista stvar kad stavis utege na prednji kraj i guma se osjetno brze potrosi, nego kad utega nema...

Za rad na zemlji je voda dobra stvar, ali za asfalt nije.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je točno što Bobo govori, isto tako se guma brže troši na traktoru s prednjim utovarivačem!
 
B

Bobo

Guest
Normalna stvar!

Ja na prednjem mostu imam felgu da ju sam jedva dignem, i jos hrpu lijevanog zeljeza koja glumi uteg... I sad si misli koliko su pametni, prednje gume u 100-tinjak sati transporta su se vec dobrano potrosile, a 500Kn komad, pa se vozaj!

Napravio sam si i dodatni nosac za utege naprijed, i sad sam u procesu nabavke 4 utega od 558 jer kad budem isao orati da ga jos malko otezam naprijed...

Da te utege ostavim na nosacu, od guma ne bih imao nista! Bilo bi mi bolje staviti zeljezne tockove, ko sto su traktori prije imali...
 
B

Bobo

Guest
Ratarko, sto je tu smijesno?

Covjeku mozda i treba takav ventil... Samo mislim da bi to u imalo bolje opremljenoj prodavaonici poljoprivredne mehanike i rezervnih dijelova...
 
R

Ratarko

Guest
Ne znam , cijela rečenica i ovo na kraju pa mi ga prodaj .
Koliko uopče tražiti love za tako nešto , to mi je smiješno .
 
B

Bobo

Guest
Ista situacija s onom ruckom... Ja poneso sva zlata ovog svijeta, a ti mi ju poklonis...

Cuj, ne volim kad mi netko nesto daje dzabe, osjecam se nekako duzan... Ne znam kako da to opisem...


Uglavnom, tebi je smijesno, a nekome to treba i spreman je dati novce da se tog domogne...

I ja tu i tamo nekome nesta poklonim sto mi nikada vise nece trebati, a nekome je bas potrebno. Ali onu rucku cu imati dok je mene, to ti zivotom jamcim!
 
B

bajki

Guest
Mislim da sa potrošnjom guma niste u pravu. Ta guma ionako več nosi veliku masu, pa njoj taj dodatak neče toliko značiti u potrošnji. Sigurno če potrošnja biti veča, ali ne toliko puno koliko kažete. Inače na asfaltu se traktorske gume jako troše zbog njihovog velikog promjera pa imaju veliko proklizavanje prilikom rotacije i dodira sa asfaltom. Prednje gume se više troše ako imate utovarivač jer vjerovatno imate puno više skretanja u mjestu prilikom rada sa utovarivačem. Å to se tiče zagrijavanje gume i njene veče potrošnje, to je isto točno. Guma se više troši (brže) što je njena temperatura viša.
 
P

paor

Guest
robi

evo ti slikice ventila, ja ga nisam vidio zadnjih 17g tako da ne zbam da li je to komplet (čak mislim da fali jedan nastavak za crijeva, ali nisam siguran).

ako ti to štima, naiđi i dat ču ti ga, zašto da mi trune na tavanu

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

i još jedna zanimljivost od neki dan: ukopala se 4 traktora (ne vidi se naprijed još jedan Landini od 90ks), a kamion ni da mrdne. onda se blento vozač dosjeti da nije odblokirao prikolicu. operacija je trajala oko sat vremena:

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh