• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gume punjene vodom

  • Temu pokrenuo bajki
  • Datum prvog posta

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Nije mi uopče jasno kak se to koristi, koji se kraj kam stavlja, čemu ova
"olovka" služi .
gdje si u slavoniji, pošalji PP.
 
P

pyrc

Guest
Možda sam malo skrenuo iz debate,ali uvijek napunite gume sa smjesom vodikovog klorida s vodom.Neče smrznuti i služi kao neka zaštita gume iznutra.A vodikov klorid možete nabavit u svakoj apoteci.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa vodikov klorid je koliko ja znam HCl,a to je jedna od najjačih kiselina...kako ona može štiti gumu???
 
P

pyrc

Guest
abrkili kaže:
pa vodikov klorid je koliko ja znam HCl,a to je jedna od najjačih kiselina...kako ona može štiti gumu???
Zabrljao sam.Mislio sam kalcijev klorid a napisao vodikov...pa i najboljim se to dogadža.
 
B

Bobo

Guest
A jednostavno stavis Natrijev klorid (obicna kuhinjska sol) i to je to!
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
A jednostavno stavis Natrijev klorid (obicna kuhinjska sol) i to je to!

Natrpaš onda žita unutra , zrno po zrno i litru vode .
Kada nabubri i proklija nemoraš više nikada ni pumpati zrak unutra :lol:
 
B

Bobo

Guest
I kad pocne klijati van, samo podrezes... Kroz koju godinu dobijes terra gume! ;)
 
R

Ratarko

Guest
A čuj , makar je jeftino , kilogram žita se u lipama plača :cry:
 
B

Bobo

Guest
To su one siroke, cesto imaju i gusce ripne da manje sabijaju zemlju. Vani ih ljudi koriste u sjetvi.

Napisao sam istu stvar na jednoj temi prije 2 minute ;)
 
R

Ratarko

Guest
U tractorpullingu se puno puta koriste terra gume , odnosno jedna vrsta terra gume ...
 
Na vrh