• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gume

Z

Zlatko

Guest
Pozdrav svima!
Da li možda netko od vas zna gdje nabaviti gume za traktor dimenzija 5,00-16 i 9,5-32 ili 9,5 R32 ili 230/95 R32?
Hvala svima unaprijed.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
odi do vulkanizera i on će ti naručiti,tako ti je najsigurnije...
 
B

Bobo

Guest
abrkili kaže:
odi do vulkanizera i on će ti naručiti,tako ti je najsigurnije...


Tako je, vulkanizeri mogu naruciti gume kakve hoces... Rijetka dimenzija za pronaci po lagerima je 13.6-28 i kad sam svog vulkanizera pitao, kaze da moze naruciti da nema problema.

Otidji do radnje koja se bavi prodajom guma zeljene marke i odi naruci, tako ces 100% doci do zeljenih guma
 
Z

Zlatko

Guest
Hvala na odgovorima.
Bio sam kod vulkanizera ali on mi može nabaviti samo 5,50-16 a te su prevelike jer je traktor dosta kratak pa je jako nagnut prema natrag i dosta se oštećuje kosa zbog povećane visine jer radilica kose stoji pod većim kutom.
Zadnje bi još mogao nabaviti ali dijagonalne, a htio bih staviti radijalne zbog bolje trakcije jer su gume dosta uske pa da bar nekako povećam dodirnu površinu kotača i podloge.
Mislio sam ako je netko nabavljao nove gume za kakav stari traktor, pa možda zna gdje ih ima, većina malih starih traktora ima gume tih dimenzija.
Pozdrav!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nemoj ic pitat kod malih vulkanizera, deru ko pravi. Mene su trazili za 19-45 17 cola 3800kn a nasao u vulkalu za 2800kn. Odi na www.vulkal.hr pa vidi ili nazovi ih.
 
V

Vujo

Guest
toma84 kaže:
Nemoj ic pitat kod malih vulkanizera, deru ko pravi. Mene su trazili za 19-45 17 cola 3800kn a nasao u vulkalu za 2800kn. Odi na http://www.vulkal.hr pa vidi ili nazovi ih.
PITAJ U VULKALU stara samoborska nema kaj nema samo traži nekog majstora a ne one curice jer TA NEMA POJIMAAAA
nezna pročitati iz kataloga he he he!!! :lol:
 
Y

Yerre

Guest
rekord proizvodi 12,4x32 što je preširoko za male traktore, treba tražiti barumke.
 
Z

Zlatko

Guest
Nemam felge za 12,4 x 32 a vjerojtno ne bi stale pod blatobran.
Našao sam u Vulkalu, Stara samoborska i prednje i stražnje, hvala na savjetima.
Pozdrav.
 
Y

Yerre

Guest
Kakve si našao gume i po kojoj cijeni?
Trebat ću i ja za Eichera, prednje vrlo skoro. Jedino što su mi prednje felge loše..
 
Z

Zlatko

Guest
Stražnje Galaxy 9.5-32 oko 1100 kn komad
Prednje Fulda 5,00-16 300 i nešto kn komad.
Kad sam zvao imali su samo jednu stražnju na skladištu jer je gospođa koja naručuje bila na godišnjem ali je valjda već došla.
Rekli su mi da im javim dan prije ,pa ih oni dovezu u Vulkal na Slavonskoj što mi je puno bliže.
Ako se ne varam, ti imaš na Eicheru prednje istih dimenzija, jesu li ti stražnje 11,2-28?
Onaj Deutz KT-LONJA, jel tvoj? Jel to D50?
 
Y

Yerre

Guest
Prednje su 5X16 , a otraga su 10X32. Truli su rubovi na prednjim felgama pa moram i felge naabviti. Jel u vulkalu odmah montiraju i jel uključena montaža u cijenu? Kakvu šaru imaju prednje fulde?

Deutza viđam da se voza po Lonjskom polju i okolici Osekova, u prilično je dobrom stanju.
 
Z

Zlatko

Guest
Za montažu ne znam i je li uključena u cijenu, nisam pitao. Kad smo kupovali gume za auto bila je montaža uključena u cijenu, za traktorske gume ne znam. Probaj nazvati pa pitaj, imaš na internetu njihovu stranicu s tel. brojevima.
Prednja je AS FRONT. Evo link.
Obrisan neispravan link.
Pozdrav
 
Y

Yerre

Guest
Hvala na informacijama. Znaš možda Kapša iz Novoselca?

Obrisan neispravan link.
 
Z

Zlatko

Guest
Znam. Bio sam jednom kod njega. Ima stvarno krasnih strojeva.
 
Na vrh