• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gutacija

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
S obzirom da ljudi neznaju šta je gutacija, evo par informacija...
Što se tiče kapljica na rozgvi, radi se zapravo o fiziološkom procesu pogotovo u sušnom razdoblju koji se naziva GUTACIJA («znojenje»). Dosta ljudi misli da se radi o jajašcima pauka. To vas ne treba zabrinjavati jer toga ima skoro u svim vinogradima.
pinot.jpg

Izvor: internet i krizevci.net
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
svaka čast kolega, za gutaciju sam se naslušao :mur::mur::mur: komentara a do danas ni sam nisam znao što je to mada me brinulo. nikada nisam vjerovao da je pauk ali sam mislio - koji je to ..... još jednom hvala :icon_super:
 
E

el pibe

Guest
Joj ljudi igrate se jako:icon_hang:Transpiracija(disanje biljaka) je proces kroz koji biljka gubi vodu.A crveni pauk je "grinja" tretiramo je akaricidima i njegova jajašca su narančaste ili crvenkaste boje.To dvoje niti nema veze niti nalikuje jedno na drugo_Osim ak je netko daltonist i ima gadnu dioptriju pa mu sve kapljice i jajašca izgledaju isto.Po slici vidim da je u pitanju Transpiracija i tu se koristi kao preventiva Eco green prah suspenzija 0.3-0.5% i ne miješamo ga u nikakvoj kombinaciji.Znači njegova uporaba je kod premalog ili prevelikog djelovanja vlage tj. općenito za potrebe reguliranja vlage u ovom slučaju (sušnom razdoblju) da biljka prebrodi nedostatak vlage.
 
Na vrh