• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Pitam,jer korova još nema a bolesti još nema pa kad je optimalno špricati tamo sredinom 4 mj ili
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,117
Mi obično prskamo u drugoj polovici ožujka sa husarom ili palasom,korove najčešće primjetiš između redova pšenice
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ako prskate sa Tornadom može slobodno odmah, a ako neki translokacijski herbicid onda bi ja sačekao barem 15.3.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Ne treba spricati usijev kada je pod stresom, tj ako imate štete od mraza sto se može dosta vidjeti a i najavljuju opet minuse tako da bi bilo bolje cekati
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Isto tako dali je optimalno prskati tjekom jakoga podnevnog sunca ili predvečer da se preparat bolje upije
 

zlaja1

Član
Tu od
20 Lip 2016
Poruka
70
Ako sada prskaš bitno ti je da ti je dnevna temperatura iznad 5°c a noćna iznad 0°c dan do dva nakon prskanja.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Hvala ljudi na savjetima,početnik sam u ratarstvu pa se trudim što bolje informirati što je najbolje za tu dijelatnost,sačekat ću ipak još kojih barem 2 tijedna sa špricanjem pa ću viditi jer mi sada nema smisla špricati još barem.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Pja cubici s mustangom i impactom, al zastita klasa mi je upitna (citaj prosaro mj je skup) hahaha
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Palas ne smije u ječam,ako je ljulj u pitanju samo axial,ako je prevelik korov upitno je da li će ga potpuno uništiti
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
A tako tako, mislim da bi možda bilo bolje poslije Uskrsa, neki korovi još nisu izašli, nije bilo sunca do sad i hladno...
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Može li Starane 250 riješiti širokolisne korove u tritikale-u i može li se dodati koji fungicid ili tekuće gnojivo (Folifertil npr)?
 

Najnoviji postovi

Na vrh