• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

dbiro8

Novi član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
21
Smile li se zob prskati said Mustangom I kako smile u koji koncentraciji p.o. hektaru ?
 

dbiro8

Novi član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
21
Smije li se zob prskati Mustangom . Ako smije sa kolikom koncentracijom?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Ne prska se sa koncentracijom nego količinom sredstva po ha,koncentracije se većinom koriste u voćarstvu i vinogradarstvu
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ovaj kukuruz kaj sam zadnje sijal izlazi van.
Kanil sam ga prskati s Adengom, al na neke dvije njive imam dosta divlje kupine koje bi htel rijesiti sad s prvim prskanjem.
Jel bi mogel kaj izmjesati s Adengom da izgori ova divlja kupina?
20210513_122151.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ja puno toga miješam i kombiniram.
Ne radim s Adengom ali da sam u sličnoj situaciji stavio bi 0,25l/ha k Adengu.
Recimo po ha 3lit Lumaxa 3dcl Motivella i 3 dcl Dikambe, tak odradim čak i 1-3%ureje dodam.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ovaj kukuruz kaj sam zadnje sijal izlazi van.
Kanil sam ga prskati s Adengom, al na neke dvije njive imam dosta divlje kupine koje bi htel rijesiti sad s prvim prskanjem.
Jel bi mogel kaj izmjesati s Adengom da izgori ova divlja kupina?
View attachment 36673
A čekaj kaj ti smeta kupina? Pa ostavi ju i kasnije pobereš za sok ili kolače😉
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Za divlju kupinu samo Bonaca može da pomogne
Ne znam jel toga kod nas ima i jel se smije mijesati sa ovim zemljisnim herbicidima.
A i mozda da pricekam pa dok budem radil korekciju sirka onda poprskam i tu kupinu.

Kupljenec
Lako za sok i kolace, al polja moraju biti cista.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Imam problem sa amorfom, lani nisam njivu cca 2000 čhv i na trećini od susjedove njive koja je zarasla uhvatila se amorfa na trećini njive ali baš gusta ali tanka mlada od prošle jeseni. To sam pokosio sve i sad je počelo lijepo se zazelenilo i za 10-tak dana trebalo bi nečim zaliti da ne tjera ponovno iz panjića. Vidim ovaj Tordon 22 K ali skup, kako bi to odradili recimo Total 480, Hercules, Cidokor ili možda netko zna neki drugi. Molim savjet!
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Ako možeš poprskati leđnom prskalicom stavi litru totala i 4 l vode i poprskaju,ja sam se tako rješio kupine i trnja na međama
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Ne mogu leđnom špricom riješiti 1/2 jutra, moram traktorskom, najmanje 150 l vode, po tvome treba mi 40 l Totala. Nemoguće.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Napravi traktorski prskalicu da ti potroši 50 l vode na tih pola jutra i onda ti treba 10 l totala a to bi uništiti i amorfu
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
Jel zna netko ima li gdje organiziran tecaj za produzenje one kartice za pesticide?
 

Najnoviji postovi

Na vrh