• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hermann Lanz Aulendorf (HELA) D24

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pozdrav,

Za svoj traktor 1955. godište sam našao na netu da ima mjenjač 6/1

5 brzih,
1 rikverc
1 sporohodnu

Ja znam samo sa 5 brzina plus rikverc... ako netko zna gdje se nalazi ta sporohodna :icon_scratch: (ako je imam) bio bih vrlo zahvalan...
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Još uvijek imam Helu,i još uvijek sam veeoma zadovoljnan njegovim radom. Ako se ne varam,ta spora bi se trebala nalaziti odmah uz rikverc,znači jakoo blizu....vjerojatno ga koristiš za košnju ili krenulo vađenje krumpira pa treba spore.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ma ne treba mi ta spora vjerojatno za ništa, ali me sramota da ne znam koliko mi traktor ima brzina :icon_axe:

nije mi kod rikverca, rikverc mi je odmah do 3. brzine u sredini prema sjedalu, zaista ne znam gdje bi mogla biti, a sve sam na netu pretražio, bez ikakvog uspjeha da dođem do neke sheme i rasporeda brzina....

a trenutno je traktor na pola rastavljen, tražim i novu lamelu pa nemam pojma gdje da nabavim original. vjerojatno ću dati ponovno nanitati staru... original je nekakva sachsova koja se više ne proizvodi, a nisam uspio još sa sigurnošću utvrditi koja mi druga paše...

kako i gdje ste riješili generalku?

Još uvijek imam Helu,i još uvijek sam veeoma zadovoljnan njegovim radom. Ako se ne varam,ta spora bi se trebala nalaziti odmah uz rikverc,znači jakoo blizu....vjerojatno ga koristiš za košnju ili krenulo vađenje krumpira pa treba spore.

kako i gdje ste riješili generalku, ili klipove i stubline?

t0wj4zc.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
evo da se updejtam:
jučer u Križevcima kupljena nova lamela 225 mm 26x32 10zubi i potisni klizni ležaj 41x80, 750 + 500 kn
danas sve kod kuće složeno, i začudo radi :icon_kidra:

predvečer pronađena i šesta brzina :icon_cool:

raspored brzina hela ako kome treba:

... 2 / 3 5
__________

1 R / 4 6
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Promjena klipova i stublina identično kao recimo u zetora. Kad si došao do te faze,provjeri ležajeve na radilici. Normalno,trebati će ti brtve glave..
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
mislim da nisam u fazi da je generalka potrebna ali pitam da znam ako bude trebalo...
prošle godine smo mijenjali brtvu na jednoj glavi i uz malo proširenje rupa za vodu, upasali smo brtve od zetora, mislim da su 4320 serija i naviše
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Kod mene je gore lijevo rikverc,pa prva,treća,peta,dolje što je ostalo:icon_madu:. Meni je problem to stalno curenje ulja hidraulike jer i majstoru se kolko vidim ježi koža na leđima od spominjanja hidraulike a i koristm ga za košnju i prijevoze,za sad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh