• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulička preša

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ovako, jučer sam rasturionašu prešu, ipak 30 godina nije dirana. Pa bih molio, pošto sam ispustio ulje i oprao naftom, da mi kaže netko koje ulje da metnem...jel ima neko "prehrambeno"....pitam jer mi se ovo ulje činilo jako rijetko, a možda je to i od vode....
Papire nažalost nemam nikakave...
Tak to izgleda:)
1david.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako si oprao naftom i nisu se gume napuhnule onda može hidrol , 33 ..možda HDS ako je pri ruci .
Čemu služi ta preša?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zanimljivo nema niti jedne brtve osim jedna kožica na pumpi. Sve je na principu drenaže..:D
Preša za grožđe, to nisi još videl? Inače kupljena je ak se dobro sjećam u Rakovici pored Samobora. Tada sam i zadnji put bil u Smb-u:roll:
Fala na info...:p:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Eto još bolje...jedino vidim da nema pakiranje manje od 4L...
Nemam svoju sliku, al da se ne mučiš
393583.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa dobro ako pratiš manometar . ljudi često zajebu na hid. prešama jer misle da mogu iscjediti brzo i kvalitetno .
Prešanje mora biti po krivulji sila/ vrijeme .
Ako ispadneš van krivulje u korist vremena istisneš iz tropa ono kaj ne tebaš
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ovako, jučer sam rasturionašu prešu, ipak 30 godina nije dirana. Pa bih molio, pošto sam ispustio ulje i oprao naftom, da mi kaže netko koje ulje da metnem...jel ima neko "prehrambeno"....pitam jer mi se ovo ulje činilo jako rijetko, a možda je to i od vode....
Papire nažalost nemam nikakave...
Tak to izgleda:)
1david.jpg

Ako hočeš da ti vino poprimi čudne mirise samo i dalje peri naftom.
U hidrauličnoj preši za grožđe ide isključivo vazelinsko ili medicinsko ulje koje je bezbojno i bez mirisa.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Ovako, jučer sam rasturionašu prešu, ipak 30 godina nije dirana. Pa bih molio, pošto sam ispustio ulje i oprao naftom, da mi kaže netko koje ulje da metnem...jel ima neko "prehrambeno"....pitam jer mi se ovo ulje činilo jako rijetko, a možda je to i od vode....
Papire nažalost nemam nikakave...
Tak to izgleda:)
1david.jpg

Evo ja sam ljetos kupio neispravnu hidrauličnu prešu prizvodnje gorenje ,neispravan je bio hidraulični cilindar koji je obnovljen ,očiščen je rezervoar s uljem i natočio hidraulično ulje ina hd32, zasad sam z njom isprešao desetak "kotlova" i savršeno funkcionira.
Tak da ti mogu preporučiti to ulje.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma tak sam si i mislil....na kraju krajeva ima godinu dana da se provjetri, a tak i tak budem ju uz vana opral sa toplom vodom i pazil sam da mi niti u jednom trenutku prilikom pranja ne dođe u dodir sa drvenim dijelovima....stoga mislim da ne bude problem. Fala i tebi zemljak:partyman:
 
F

FuTz

Guest
Hidraulična preša

Pozdrav svima,

zanima me, da li mi netko može izračunati, ili reći ako već zna, kolika treba biti pumpa (L/m), te koliki el. motor i kakav razvodnik za hidrauličnu prešu 25T, cilindar unutarnji fi 120 mm, klip fi 80mm..?

Hvala lijepo i pozdrav iz Požege!
 
F

FuTz

Guest
to je preša za jabuke, tako da brzina i nije toliko bitna.. neka srednja brzina
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je cilindar iznutra fi 120 mm onda ti treba cca 230 bara za tvojih 25 tona .
E sad nebi se mešal oko brzine , 230 bara možeš postiči i pumpom od 2 kubika a i onom od 25 ili više .
Pumpom od 2 kubika bude išlo sporo ali trebaš mali (slabi) motor 1.5 kW.
Pumpom od 25 kubika bude trčalo ali trebaš kvrgu od motora .15 kw
Neka srednja pumpa je cca 7 kubika kojoj treba motor od 4 kW za potrebni pritisak .
Ako nemaš trofaznu stuju onda moraš ič još na manje .
Postoje još neke kopliciranije kombinacije s dvije pumpe koje olakšavaju život ali poskupljuju stvar ..ako si pri lovi nema problema .
 
F

FuTz

Guest
Što bih mogao sa ovim agregatom koji ima 7L/min i motor 1.5kW. Kakav bih razvodnik ručni trebao za tu prešu? Koliko L/min? Da li je moguće pojačati pritisak na tom agregatu.

Koliko bi bila T preša, sa ovim agregatom i kako istoga pojačati na 230 bara.

Slike agregata kakvog imam u nastavku.

Hvala!

usput, ako možeš poslati neki svoj privatni broj telefona/mobitela na PM, bio bih veoma zahvalan.

presa_1.jpg


presa_2.jpg


presa_3.jpg


presa_4.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
sa ovim agregatom max. mozes imati 15 tona, a brzina otprilike, nedam ise postavljati jednadzbu, ali oko 1cm&s, ali sto za jabuke trebas 25t.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Što bih mogao sa ovim agregatom koji ima 7L/min i motor 1.5kW. Kakav bih razvodnik ručni trebao za tu prešu? Koliko L/min? Da li je moguće pojačati pritisak na tom agregatu.

Koliko bi bila T preša, sa ovim agregatom i kako istoga pojačati na 230 bara.

Slike agregata kakvog imam u nastavku.

Hvala!

usput, ako možeš poslati neki svoj privatni broj telefona/mobitela na PM, bio bih veoma zahvalan.
Piše na pločici 135 bara ..uz tvoj cilindar fi 120 samo 15 tona .
Pojačati ga možeš na dva načina . ili jači EM ili pumpu manjeg kapaciteta .
Po mom računu ovdje je pumpa 5,5 ccm .
Dakle ako bi ovo koristil akumulator skidaš( možda ga i trebaš , on bi koristil da ti stalno bude preša pod naponom ..ta stvar ima funkciju istu kao kod preše za grožđe opruga ) .
Skidaš ovu kvrgu na kojoj je razvodnik a na mjesto njega spajaš ručni razvodnik .
Gotovo svaki ručni razvodnik koji ima priključne rupe 3/8 ' ima protok oko 45 litri ..tebi je to tu mač ali jako rijetki su razvodnici manjih dimenzija pa se moraš pomiriti s tim .


Ako računamo s ovim agregatom tj. 7 litara u minuti ispada da ti brzina izvlačenja cilindra oko 1 cm u sekundi .

Mobitel nedam , možeš me kontaktirati preko PP ovog foruma
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh