• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
Kad ode gumica ne moze da curi napolje
ako misli na onaj poklopac kod sica(neki ga zovu kornjača) može izaći vani

taj poklopac sjeda na cijev iz pume, i ima gumica na cijevi i kroz njega ulje ide u poklopac hidrauilike i na tom mjestu di ide ulje u poklopac ima još jedna gumica
a i na toj "kornjači" ima čep imbus koji služi za mjerenje pritiska hidraulike pa možda i na njega pustilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Za početak probaj zamjeniti O-ringe na cijevi koja ide iz pumpe u poklopac hidraulika. Skineš gore na poklopcu dva vijka ključ 19 i izvadiš pokopac i cijev van.
Ako ništ ne riješiš, a ja mislim da nebuš, treba skidati poklopac hidraulika i obnoviti cilindar ili zamjeniti razvodnik hidraulike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Mislim da je do cilindra najviše. Vjerujem da su u njemu ovakve ili slične arheološke iskopine.



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Da promjeniš ta dva O-ringa ti treba 3 minute, ustvari tri jer je još jedan ispod poklopca ali on nije bitan za spuštanje. To moreš probati promjeniti.
Ako ne uspiješ onda kad buš raskapal poklopac obavezno zamjeni i razvodnik i znaj da ni jedan hidraulik na IMT-u ne drži priključak u zraku satima. Da se to malo poboljšati preinakom cilindra ali ako je razvodnik loš opet problemi i propuštanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ako zapneš i ako ti bu trebala kakva pomoč kad odlučiš krenuti samo pitaj.
A O-ringe na cijevi zamjeni, to je par minuta posla i par kuna troška.
 

Najnoviji postovi

Na vrh