• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika internatonal 743

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Problem s hidraulukom na traktoru international 743, dvoradni razvodnik mi ne zadržava pritisak ulja jel netko možda imao sličnih problema ili nešto više zna gdje bi bio problem.
Već se tri dana mučim oko njega i nišata, danas sam cijeli razvodnik rastavio i oprao u benzinu ali na njemu i dalje pada pritisak ulja.
na tom traktoru sve ide preko hidraulike ( kočnice, volan, hidraulika )evo par slika o čeme se radi


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U kojim radovima ti se to desava?
Jesi nedavno radio na njemu ili koristio neki prikljucak na njega koji koristi hidrauliku njegovu?
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Koristim rolo balirku i trebam nabiti pritisak na 130 bara, meni digne pritisak i na 170 ali ga odma lagano spušti na 0.
Prije tri godine je sve bilo u redu, prošle godine pomalo propuštalo ali se moglo raditi, a ove godine nikako da zadrži pritisak.Neznam dali razvodnik (dvoradni) sam mora da drži pritisak kad pustim ručicu ili je negdje drugdje na razvodniku ventil za zadržavanje pritiska.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da li si probao drugi traktor na jednoj fiatici bio kriv celinder koji je propuštao .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Razvodnik ima u sebi ventilice koji propustaju ulje koliko ti otvaras posto je vanjski,al ti se ventilici znaju potrosit i zezaju,al meni se cini da sigurnosni ne reagira kak treba i popusta nakon nekog vremena.
Ili ima trenutni tlak pa kad ti trebas konstantni tlak prenjet na neki uredaj on nemre gurat tu kolicinu ulja jer je nekaj zastopano.
On ima 2 filtera hidraulike pa njih prvo pocisti i promjeni i pogle razinu ulja.
Posto koristis takve prikljucke moze ti smece uc u tvoj sistem.
Koja vrsta ulja ti je u hidraulici?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mojem kolegi na internacionalu hidrauličar ni je mogao popravit rasporednik tj reparatura bi bila preskupa jedan dio zaobišli i pripasali nekakav ventil ima oko 5 godina i radi probalo je par majstora dijagnoza ista preskup popravak .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mom braticu se izlizali ventilici od dugotrajnog rada sa vitlom u sumi i naravno moze se narucit novi od cassea al je skup u pm.
I to kaj veli zeljko zaobiso ga je i stavi neki drugi koji trpi te tlakove i nema frke al ja velim nek prvo vidi filtere jer oni ak su zastopani zezaju.
I ak se ulje spjenilo nece drzat tlak.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Ma probao sam i na balirku staviti drugi traktor ne jedan nego dva i sve je u redu s balirkom.greška je na mom traktoru, stavljao sam manometar na brze spojnice i propušta.Izgleda da mi se razvodnik potrošio.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak ti radi ovo drugo volan....
Ak imas drugi razvodnik probaj al jos sve provjeri,filtere i ulje.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
svaki razvodnik ce nakon nekog vremena pustiti ulje, samo nebi smio brzo i bas da padne na 0, nije mi jasno taj princip rada balirke, ti nabijes tlak i onda bi on tako trebao da stoji, koliko dugo treba da drzi radni tlak, sto ga povremeno ne podignes na radni, osim ako ga brzo gubi.
Ako je do razvodnika, onad uzmes od ppt, imas ih kod mene polovnih za 30 ak EURA, a vjerujem da i kod sebe mozes naci.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Sve drugo radi bez ikakvih problema ma nije do filtera i ulja.
 
Posljednje uređivanje:

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Kak ti radi ovo drugo volan....
Ak imas drugi razvodnik probaj al jos sve provjeri,filtere i ulje.
Sve drugo radi bez ikakvih problema ma nije do filtera i ulja.
svaki razvodnik ce nakon nekog vremena pustiti ulje, samo nebi smio brzo i bas da padne na 0, nije mi jasno taj princip rada balirke, ti nabijes tlak i onda bi on tako trebao da stoji, koliko dugo treba da drzi radni tlak, sto ga povremeno ne podignes na radni, osim ako ga brzo gubi.
Ako je do razvodnika, onad uzmes od ppt, imas ih kod mene polovnih za 30 ak EURA, a vjerujem da i kod sebe mozes naci.
Princip rada te rolo balirke je da da se zadnja vrata gdje bala izlazi van zatvore hidraulički na 120-130bara i tako treba da drži dok se ne napravi bala,kako seno ulazi u balirku kad je bala pri kraju raste i pritisak na manometru i na nekih 150- 180 bara bala se zaveže i pusti van. nekad ga uspijem povremeno zadržavati ručicom, a nekad toliko brzo pada da ga nemogu nadopuniti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takvu balirku ima kolega Bagerirista ima nacin rada preko neke elektronike i rucno al imatneka sema kod izbacivanja bala i mozda je nekaj do nje ili spojeva,ima tema o tim balirkama i nedavno je to spominjano pa potrazi ili je stvarno razvodnik na traktoru otisao.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
razvodnik je lako testirati, najbolje da ga ne skidas, doneses rucnu pumpu sa manometrom, obicno takve imaju radionice hidraulike, spojis je na tlacni vod, nabijes tom rucnom pumpom tlak i vidis kako se ponasa kazaljka manometra,
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Takvu balirku ima kolega Bagerirista ima nacin rada preko neke elektronike i rucno al imatneka sema kod izbacivanja bala i mozda je nekaj do nje ili spojeva,ima tema o tim balirkama i nedavno je to spominjano pa potrazi ili je stvarno razvodnik na traktoru otisao.
nije do balirke, balirku sam kopčao na druga dva traktora i radi normalno
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
razvodnik je lako testirati, najbolje da ga ne skidas, doneses rucnu pumpu sa manometrom, obicno takve imaju radionice hidraulike, spojis je na tlacni vod, nabijes tom rucnom pumpom tlak i vidis kako se ponasa kazaljka manometra,
A najvjerovatnije je do razvodnika, stavljao sam manometar na brze spojnice i pada ritisak, ja na tom kompletu razvodnika imam i kočioni cilindar i jednoradni razvodnik i dvoradni razvodnik koji mene izgleda zeza, možda ga danas opet razvalim pa poslikam.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pretpostavljam da je razvodnik sa vise komandi, pusta li na sve ili samo na toj
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
pretpostavljam da je razvodnik sa vise komandi, pusta li na sve ili samo na toj
Kompletan razvodnik se sastoji od kočionog cilindra, jednoradnog i dvoradnog razvodnika, i taj dvoradni me zeza.
Danas sam sve ponovo rastavio i taj dvoradni oprao u benzinu i očistio ispuhao, pregledao, mikrometrom promjerio cijeli klip, sve u redu nema nigdje risova. Razvodnik uzeo i spojio na pumpu od cijepača (znači da ulje ulazi kontra u njega, tamo gdje dolaze cijevi s spojnicama ) i nigdje nije pustio ulje van.
Sve skupa vratio na traktor ali nisam stigao izprobati na balirki jer je već bio mrak, ali moram opet sutra sve skinuti dole jer vidim večeras da mi pušta ulje između dva razvodnika a prije neije, već ga skidam i stavljam 5-6 puta.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ja sam mislio da je on iz blokova, pa se slazu tako onoliko blokova koliko ti treba ili je bas tako, prbaj sa zrakom, nabijes 8 bara i onda vidis pusta li gdje, lakse ti je, neznam kako si to izveo sa pumpom, vjerovatno je pustio sigurnosni od cjepaca kad si pustao
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ja sam mislio da je on iz blokova, pa se slazu tako onoliko blokova koliko ti treba ili je bas tako, prbaj sa zrakom, nabijes 8 bara i onda vidis pusta li gdje, lakse ti je, neznam kako si to izveo sa pumpom, vjerovatno je pustio sigurnosni od cjepaca kad si pustao
ma je sastoji se iz blokova,
 

Najnoviji postovi

Na vrh