• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika na IMT-542

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Sve ste složili kak treba a ne radi :icon_scratch::icon_scratch:
A jel se vrti kardanska kad je kardan uključen?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Da i to radi, jedino mi pada na pamet da onda u poklopcu hidraulika nesto ne stima, kad se skine mali poklopaca metalne cijevi (koja daje ulje u poklopac) i podignu rucice koliko jako tu treba prsnuti ulje ako sve ok radi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Tu treba prsnuti 175 bara, kad je sve kak treba.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Šuplja cijev :biggrin::biggrin: H mojem kraju se šuplja štanga zove cijev, a puna cijev štanga!! :(emo):
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Onda je pumpa prdnula, ona tjera ulje ali ne tom snagom. vec dosta slabije. Jel moguce da je toliko slabo da nece prazne poluge dici?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Onda je pumpa prdnula, ona tjera ulje ali ne tom snagom. vec dosta slabije. Jel moguce da je toliko slabo da nece prazne poluge dici?
Kak znaš? Si gore prstom probal začepiti?

Nevjerujem da je tolko oslabila, ako je prije dizala a sad ni mrc, nekaj ste krivo sastavili.
Probajte kontaktirati nekoga ko se razme bar malo ili ako baš hočete sami ja vam mogu pomoči, samo to bu trajalo i trebalo bu dosta slikanog materijala i sa tvoje i sa moje strane.
Ni da je pod ventiliče upal kakav komadič, još bi tolko šusa imala.

Recimo ova je još dopeljala doma 500 litri vode u gajbi.
Kaj 500, nebi se ni otvaral poklopac da nije napravila malo žešču havariju, ali o tome neki drugi put.

 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ali sta krivo? Kad pumpu nismo rastavljali vec samo oscilator taj sastavili jer se raspao, sta u njemu moze biti da se krivo stavi a po slikama koje su stavljene izgleda mi sve ok. Jel moguce da je riknuo taj gore ventil (to mislim da je ventil) taj odmah gore na pumpi kod te poluge gdje upire dvokraka poluga?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
To gore je sigurnosni.
Moguće da je zaštekal i ostal otvoren kad je ono bil predigel, tj nije htel spustiti.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skini poklopac sa strane.Tacnije onja sa polugom za ukljucivanje kardana.Podigni polugu za hidraulik i vidi da li se pomjera dvokraka poluga.Mozes probati i rucno otvoriti ventil.Moguce je da je zastekao i poluga nema snage da ga pokrene.Znaci rucno povuces dvokraku polugu i vidis da li ventil radi.Ako radi upalis traktor i povuces rucno polugu i trebao bi dizati.U tom slucaju pumpa je ok.Problem se tad trazi u polugama na poklopcu hidraulika.Usput mozes vidjeti i da li sigurnosni drzi pritisak.
dsc03874m.jpg



Ako je previse labava poluga na pumpi moze se desiti da pređe preko vodilice i da zapne za rub oznacen žuto..Tad treba malo dotegnuti maticu oznacenu crvenim.


Uploaded with ImageShack.us
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Oko toga nismo nista dirali, a ako pitas da li je dobro sjela na mjestu da sjela je. Probali smo pumpu prije nego smo stavili plocu, znaci ona uredno radi i na rupu gdje ide cijev koja vodi ulje u plocu onako malo tjera ulje, kad prstom otvoris taj razvodnik tamo krene jaci mlaz ulja znaci prska gore. kad sve sastavimo on ne dize poluge

Ako mislis na ovaj post to nije to.To ste probali bez poklopca hidraulika.Sa strane se provjerava kad je postavljen poklopac hidraulika (ploca).
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
ali u drugom postu pise da se osjeti na rucici da otvara oscilator, i gledali sa strane dok je ploca bila gore, sve uredno radi
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Kad si stavljao poklopac promašio si viljušku "ubosti" u ležište.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Onda nisi pravolno postavio cijev koja povezuje pumpu i poklopac.Desno pod sjedalom. steže se sa dva šarafa.Sad sam pogledao u nazad i @muhaničar i @lisnik su ti rekli sve,ako si sve napravio kako treba i ne diže onda ipak nisi napravio sve kako treba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
MEDOLINA da si dobro citao shvatio bi da ja nisam sastavljao sve samo vanjske dijelove, drugo da si i dalje citao otkrio bi da je sastavljano po onome kako si oni obojica rekli da treba, trece na kraju da si citao dosli smo do zakljucka da je najverovatnije siguronosni ventil ostao otvoren uslijed kvara oscilatora.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
379
jaro kod tebe je zasteko ventil hidraučlike nedrzi pritisak tako je i kod mene bilo u traktora zamjenio ventil i radi normalno a nije htjeo ni prazne poluge da digne
 

Najnoviji postovi

Na vrh