• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika radi-ne radi

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Molim pomoć oko hidraulike malog traktora Iseki TU 1600.

Hidraulika zna zatajiti te stoga molim pomoć oko razumijevanja njezina rada.
Pokušao sam biti sam svoj majstor te sam rastavio i oprao glavni ventil ali time nisam riješio problem.Jedan puta hidraulika diže ,a drugi puta neće.
Nacrtao sam pomoćnu sliku radi lakšeg razumijevanja u komunikaciji.

Znači Japanci su napravili jednu upravljačku "manicu" koja u položaju "0" spušta frezu ili plug(vlastita težina) ,a kada je podignuta drži ih u određenoj visini ili skroz digne.
Mene zanima princip rada tog ventila?

100_7979.jpg

Hidraulika.jpg
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Zar je moguće da niko nema stručan po ovom pitanju?????
Vidim na forumu da je bilo nekih pitanja oko hidraulike.

[BMOLIM POMOĆ!!![/B]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZA početak okreni internet i nađi dokumentaciju , piši u iseki , nađi bilo kaj ..samo nađi ..bez dokumentacije ništa
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Za Puknotog,

Tražio po internetu ,ali dokumentacije za taj traktor besplatne nema,ako ti znaš da ima reci.
Nešto našao u svezi opće hidraulike ,ali ima slično.Japanac napravio neku preinaku.Ja po struci električar pa ne kopčam kao to radi!
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Za Puknuti,

Nije problem da i platim ,ali što ću sa sličnim uputom kao što je ova za Kubotu?
Tu nema objašnjenja kako to radi?
 

Prilozi

  • Kubota upute.jpg
    Kubota upute.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 80

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Za rudamaca,
kad odem na tvoju obavijest ,odvede me na stranicu gdje se moram registrirati da bih vidio što piše!Po onome što vidim u pozadini ima nekakva shema,ali ti si taj koji bi mogao znati da li to odgovara ako ti vidiš ono što sam ja nacrtao?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
27zatg1.jpg


2zntoqo.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kod mene je bilo problema sa hidraulikom, fendt. problem rijesene zamjenom jedne istrosene gumice, pogledaj zaptivne gumice, ako je radio a sad nece nesto se potrosilo, a gumice prve stradaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh