• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika Ursus 335

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ove dane sam prvi put koristil hidrouliku na mom ursusu,i primjetio sljedeči problem!
Kada dignem priključak on se digne i počinje polako padat za 3-5 cm. onda trzne i opet se digne na položaj na kojem je bio pa optet padne,i to tako trza cijelo vrijeme.
K tomu sam i primjetil da kad ugasim traktor sa dignutim priključkom on se spusti za 30 sekundi,mislim da bih trebal duže ostat dignut?
U dijelovima koje sam dobil uz traktor ima jedan set brtva za hidroulik.Možda da se to zamjeni????
Koliki je problem to reparirati?
Kolko cepa majstor da to složi?
Inače imam iskustva sa mehanikom i imam i mjesta i alata samo nisam taknekaj nikad radil!

Pozdrav
 
B

Bobo

Guest
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Ista stvar se dogadja na svakom ursusu 335 koji sam u zivotu vidio... Mislim da im je to normalno ponasanje hidraulika, no nisam siguran 100%
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Normalno?!?!?
Neznam kak bude kad stavim neki veči teret?To trzanje mi se čini dosta nezdravo za sve te dijelove?
Ako je to tak nek bude al strah me je da nekej ne pukne kad bu tereta i on to trza gore dolje celo vreme?!
 
B

Bobo

Guest
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Kazem ti, vidio sam 5-6 tih malih ursusa i svaki od njih to radi...

Ako ne zelis da ti se prikljucak spusti na zemlju, digni ga do zeljene visine i zavrni ventil pod sjedalom...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Koji ventil?
Misliš onog koji mi je med nogama kad sjedim na traktoru?
To nije ventil nego filter ulja hidroulike.A drugi ventil nema nikakvi?Bar na mojem ne!



Možda da se marko335 javi kak je kod njega!
 
B

Bobo

Guest
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Markov ursus je 355, i ne znam jel ona taj ventil ima...

Susjed na svom 335 ima takav ventil (kad sjedis na traktoru, dodje ti izmedju noogu na poklopcu hidraulika je) i moze ga zavrnuti da hidraulika stoji u jednom polozaju... To znam, jer sam ga bas pitao cemu taj ventil sluzi i rekao mi je da je to TO...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Ona ručica ispod sica na 335 je filter hidroulike.(tak i piše u uputama)!
Inače sam i ja raskopal taj filer kad sam rihtal traktor i očistil talog i češalj u njemu!
definitivno je filter!Jedino ako pri tvojem susedu neki drugi sistem?!
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

To ti tak dela na tom ursusu odavno,kum ga je gasil da ga ne cima dok stoji na mjestu, ili je sisel dole ak nije smel spustiti hidrauliku.Vec je prilicno preslo, ne sjecam se kaj je rekel da je u pitanju.Mislim da bi trebal ostati gore i kad je ugasen, na mojem imt-u popusti sa vremenom,a na ursusu dok je bil ok nije popustal.Valjda zato imas komplet za predihtati .
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

na mom ursusu ne cima ali kad se ugrije teško diže mora biti pun gas da bi digo mislim da su gumice na pumpi, ono ispod sica između nogu je lamelni prečistač ulja, imaš prečistač ispod ručica hidraulike probaj ga očistit ako nisi
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Ono što si u početku rekao da bi duže trebala ostati, koliko j aznam "normalan" traktor bi to trebu stalno držat gore. I na mom 355 isto se kad se ugasi traktor spusti se, ali ne odmah, ovisi koliki je teret, kad je nešto malo jedno pola dana a kad je teško manje.Na mome Ursusu sam ja baš gledao i ispod i oko sica nema nikakav ventil.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Evo sjetio sam se sad da sam pitao što je ovo, pa ako vam pomače šta...
Neispravan link obrisan!
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Puki tebi su izgleda otišle gumice u regulatoru hidroulike, ja sam isti problem imao na svom zetoru 3511
i kad sam dao to posložiti drži priklučke bez problema, dok mi prije teže nije mogao ni podignuti
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

jozek kaže:
Puki tebi su izgleda otišle gumice u regulatoru hidroulike, ja sam isti problem imao na svom zetoru 3511
i kad sam dao to posložiti drži priklučke bez problema, dok mi prije teže nije mogao ni podignuti


Koliki je problem zamijenitite sve gumice na hidrouliki?
Ima nekih caka ili problema oko toga?
Ako netko zna neke podjeli znanjen sa nama 8) 8) 8)
 
S

slavonac 4

Guest
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

mislim da nisu samo gumice u pitanju.
ja sam prije par godina radio hidrauliku na malom ursusu,veci problem su ti kuglice i sjedišta u regulatoru. :madmana: a i opruge koje pritiskaju kuglice da zatvore odvod ulja.
možeš probat zamjenit gumice na klipu od hidraulika ali moraš pazit kad vraćaš poklopac hidraulike da nepromašiš cjev kroz koju pumpa vuče ulje :D
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

najbolje bi ti bilo to prepustiti pravome majstoru i ja sam to prvo dao nekome fušaru koji mi je kao ti ga složio
i naplatio 400 kunića pa kad je poslije bilo isto mi je rekao da mi je puknuo regulator da ga moram cijeloga mijenjati, a novi ti dođe par stotina eura. onda sam sam skinuo poklopac hidraulike i odvezeo ga Čegecu u Zelinu i on mi je to fino posložio za 350 kuna ( neznam točno bilo je pre par godina otprilike )
 
S

slavonac 4

Guest
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

u svakom slučaju se slažem-ako nisi to radio i nisi baš spretan u tim poslovima - najbolje je da ti to majstor odradi al uz garanciju :)
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

evo teme u kojoj imam iskustva jer imo sam takvih problema na svoja dva usrota a rješenja su sljedeća:
1.provjeri količinu ulja u mjennjaču i kvalitetu
2.malo pritegni taj ventil pod sicom
3.provjeri ventile hidraulika u mjenjaču jer i to igra važnu ulogu
4.provjeri gumice i "kariku"na klipu od hidraulika
5.regulator skini i ako se usudiš prepakuj ga ili odnesi kod majstora da on
to je za sad sve ako se čeg sjetim jo napišem
:D
 
S

slavonac 4

Guest
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

mato pa to je valjda prvo pogledao i probao zamjeniti ulje.
al ,MENI nije jasno-koji ventil da pritegne pod sicem :scratch :scratch
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: Hidroulika URSUS 335 pada!

Ventil pod sicem je definitivno filter kojeg se nema kaj stezat nego tu i tam okrenut da se očisti.
Mislim da ga bum moral dati majstoru.Inače znam sve napravit jer sam mehaničar poi struci al nikad nisam slagal taknekaj (mislim na hidroulik)

Jučer sam još primjetil sljedeče.
Kad stavim neki teži teret na hidroulik cca 200 kila on neče zdignuti.kad dam gas on krene al nema dsta snage.
Jebiga stalo je dugo i sad kozna kaj je sve zaštekalo.

Hvala na savjetima!!!
 
Na vrh