• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hitno! Zetor 7245 90.godina

  • Temu pokrenuo Dado-lpk
  • Datum prvog posta
M

Miško 007

Guest
pa baš i ne, meni za 6340 sve 4 sa montažom dođu oko 7500 kn, mitasove (dom križevci)

18 dođu 7000 kn same bez ičeg a dalje ide zračnice montaža...
A 16 su jeftine ali i uske..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
prednje su 11,2-24, po komadu je negdje oko 1200 kn zadnje 16.9/14-28, oko 2500 kn, vanjske samo, bez zračnica. i to ti je taman 7500 kn, možda neš i manje. Montaža je besplatna, tak da i tu ušparaš par sto kn.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Vuca bi bolje funkcionisala i duze trajala na gumama 11.2/24 i 16.9/30, nego na 16.9/14-28 i 11.2/24..na to treba obratiti paznju..
Traktor ce biti dosta zapet..i imat ce problema prilikom ukljicivanja i iskljucivanja prednje vuce..
16.9/14-28 i 11.2/24 ova kombinacije nije uskljadjena. ;)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Vuca bi bolje funkcionisala i duze trajala na gumama 11.2/24 i 16.9/30, nego na 16.9/14-28 i 11.2/24..na to treba obratiti paznju..
Traktor ce biti dosta zapet..i imat ce problema prilikom ukljicivanja i iskljucivanja prednje vuce..
16.9/14-28 i 11.2/24 ova kombinacije nije uskljadjena. ;)

ebg, tak je došlo orginal s njim.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
ebg, tak je došlo orginal s njim.

Moze on radit tako dugom, ali nije mu zdravo.. Tesko je na njemu primjetiti da je neuskljadjeno, trenutno mu prve vuku vishe od zadnjih..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Moze on radit tako dugom, ali nije mu zdravo.. Tesko je na njemu primjetiti da je neuskljadjeno, trenutno mu prve vuku vishe od zadnjih..

ma to kod mene bude radilo jako dugo, jer prvu vuču rijetko kad da koristim, skoro da mi i ne treba.... sad ići mjenjati felge, skuplje gume, to je sve velika investicija.. meni ne isplativo :)
 
D

Dado-lpk

Guest
jel ima itko shemu cilindra volana za zetor 7245,ono da se vidi sto sve stoji u cilindru i glavi cilindra!
 
D

Dado-lpk

Guest
Jel poznaš koga da bi prodao cilindar! Meni pumpa radi i sve je ok ali cilindar mi je bio vec 2 puta kod majstora i nikako ga ne mogu napraviti,na stroju mu pokaze da je sve ok ali cim ga stavim na traktor jednostavno volan ne funkcionira radi samo mehanika a cilindar se uopce ne aktivira ali ulje protice kroz njega,majstor kaze da vjerovatno nesto fali u cilindru jer kad ga je rastavio nasao je svega i svacega jer je vjerovatno neko imao problema sa volanom pa je prtljao svašta,uglavnom ja sam traktor kupio kao takav i sad me to hebe ko majmuna! Jel tko imao iskustva sa firmom HIDROSPOJ iz Vrbovca,kako rade i jel se razumiju u zetorov volan!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako na stolu radi a na traktoru ne?
Kakav je to stroj za ispitivanje cilindra?
Unutra nije neko čudo tehnike ali ako fali djelova onda nemore raditi
 
D

Dado-lpk

Guest
Kako na stolu radi a na traktoru ne?
Kakav je to stroj za ispitivanje cilindra?
Unutra nije neko čudo tehnike ali ako fali djelova onda nemore raditi

Pa vjerovatno se cilindar prikopčava na nekakav uređaj(stroj) koji simulira pumpu tj tjera ulje kroz cilindar
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
aham , a jel si probal staviti cil na traktor ali ne postaviti sponu na mjesto ...pa rukom gurati razvodnik na cilndru?
Naravno traktor mora raditi .
 
D

Dado-lpk

Guest
aham , a jel si probal staviti cil na traktor ali ne postaviti sponu na mjesto ...pa rukom gurati razvodnik na cilndru?
Naravno traktor mora raditi .

ma jesam aktivirao sam ga i rucno i svakako ali nista,jednostavno kao da nije tamo kao da je tamo najobicnija spona,pumpa je definitivno ispravna jer sam ju ispitao i daje tlak ulja 115bara sto je ok!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm ja sam prije destak godina jednog reparirao .
Nema se unutra kaj sjebati ako se sve vratio kako je bilo ..očito nije .
 
D

Dado-lpk

Guest
Pa tamo gdje su ga radili također nisu duze vrijeme imali na popravku cilindar zetora i majstor mi je rekao da mu sve to izgleda cudno i kao da nesto fali unutra! Doci ce on na lice mjesta pa cemo probati nesto dok je na traktor,kaze on da se da jos nesto stelati a vidjet cemo sta!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I ja mislim da se na zetoru mora štelati jer on ima duple spone ,od glave volana prema cil. i mostu?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
mi smo nedavno svoj rastavljali ,curilo ulje pa smo mjenjali sve gumice i pločice,jedino ga je sranje za naštelati,prvo mi sam vrti na desnu stranu, pa štelam pa onda opet špana kontra,pa uspijemo rasporediti da se vrti normalno , pa primjetimo da se grije ulje u cilindr u cijevi,pa opet sve rastavili, malo smo pretegnuli glavu na onoj cjevi što u cilindru propušta ulje,
-najbolje odi u trgovinu traktorskih djelova tamo imaju u katalogu shemu cijelog cilindra
-nakon 5 puta skidanja uspjeli napravit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
jel ima itko shemu cilindra volana za zetor 7245,ono da se vidi sto sve stoji u cilindru i glavi cilindra!
Talijanski ili Češki cilindar volana?
Ako je talijan ni Sohora iz Vrbovca ti nebu pomogel, a ako je češki onda nije problem
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo slicice pa gledaj sta mu fali.Text jeste na ceskom al slicice su ok.Mislim da ce ti pomoci da rijesis problem.

01-104.jpg


01-105.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh