• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hladnjak popravak

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Na ovim stranicama ima znalaca koji su nesebični pa bih molio uputstvo:1.kako osposobiti-popraviti-u kućnoj radinosti hladnjak traktora sa bakrenim saćem, 2.kako promijeniti saće -gdje i pošto se mogu nabaviti saće.
Prijatelj mi popravljao dva puta hladnjak "betoniranjem" i on u kontinuitetu malo dalje procuri...došao sam na ideju promijenti saće, ali da prije vidim dal ima drugih i lakših načina pa molim za savjet.
Naravno, prije i poslije kako izvršiti kvalitetno testiranje, opet u kućnoj radinosti tj.bez potrebe za specijalnim alatom. Tema će biti sigurno interesantna mnoštvu jer nema jeftinih hladnjaka, a pogotovo ako se traži nešto što nije u proizvodnji duži niz godina.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
zagubio sam link al na par oldtimer foruma naletil sam na linkove firmi koji popravljaju i mijenjaju saće i to ne ispada tako skupo.

Ako imaš manje rupa možeš izvana uzet plamenik i štangu cina pa zalit to cinom, sigurno će držat. Ako ti je kiler porozan skroz onda bi bilo dobro promijenit dio saća...


edit
Hit Kuharić

Var d.o.o.

i dr
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Zvao sam na više mjesta i ubili me cijenom-znaći, saće 470x430x95 mm bi me došlo sa ugradnjom od 2700-3500 kuna! A hladnjak 800-900 kuna...pa tko je tu lud!?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zvao sam na više mjesta i ubili me cijenom-znaći, saće 470x430x95 mm bi me došlo sa ugradnjom od 2700-3500 kuna! A hladnjak 800-900 kuna...pa tko je tu lud!?

Taj za 800kn sigurno nije orginal.
Probaj svoj dat zakrpat ak se bu dalo i vidi cjenu jel se isplati.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
379
Na ovim stranicama ima znalaca koji su nesebični pa bih molio uputstvo:1.kako osposobiti-popraviti-u kućnoj radinosti hladnjak traktora sa bakrenim saćem, 2.kako promijeniti saće -gdje i pošto se mogu nabaviti saće.
Prijatelj mi popravljao dva puta hladnjak "betoniranjem" i on u kontinuitetu malo dalje procuri...došao sam na ideju promijenti saće, ali da prije vidim dal ima drugih i lakših načina pa molim za savjet.
Naravno, prije i poslije kako izvršiti kvalitetno testiranje, opet u kućnoj radinosti tj.bez potrebe za specijalnim alatom. Tema će biti sigurno interesantna mnoštvu jer nema jeftinih hladnjaka, a pogotovo ako se traži nešto što nije u proizvodnji duži niz godina.
jasam svoj betoniro i njie mi jos nikada pustio kap vodea ima dobri godina kako sam to uradio probaj tako odraditi samo vidi gdje tacno pusta
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Oficir ajde mi pokazi danas nesto original, sta god da se kupi Kina itd. Tako da bolje novi za 800 nego krpanje za 1000
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Oficir ajde mi pokazi danas nesto original, sta god da se kupi Kina itd. Tako da bolje novi za 800 nego krpanje za 1000

Ma jeb.....jel je orginal! Bitno mi je da radi kao orginal! Probao sam ga zabetonirati, i to u dva slučaja i uvijek mi pušta vodu iznad rebra kojeg betoniram. Probati ću opet, znam da se to može, ali da će ovoliko zezat nisam ni u snu mislio. Pouzdano je promijeniti saće, ali cijena izmjene ovdje kod nas je čisto ubojstvo!! Nisam saznao gdje se mogu kupiti saće, dal ima kod nas netko da prodaje saće? Tražim hladnjak da ima izvode sa lijeve strane gledano od strane vozača dimenzija cca 650x 450 x 100 mm, znači nešto kao hladnjak zetora 7011...kao što sam rekao, ovo je traktor deklariranih 36 ks...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
popravke i zamene saca su jako skupe. kod nas ima dvojica koji profesionalno to rade ali je skupo. to jedino isplativo kod bas skupih hladnjaka i kad se mora. mozda ti je najlakse naci slican donekle hladnjak i ubaciti. kad nema druge to radim i bolje se pokazeodmeris dimenzije i naci slican i sa protokom da je priblizan. cevi se mogu vecinom zaletovati na odgovarajuca mesta .druge rupe ove zatvoris i miran si
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Nakn duže borbe sa raznim " informacijama" došao samo do jedne Zastave oznake mislim 35...i preuredio nosač, na traktoru cijevi ulaza i izlaza tekućine te naravno crijeva. U toj zabavi uočio da je najvjerojatnije otišao ležaj na pumpi vode pa kad se nađe vremena ide na razmatranje i renoviranje ona. Hvala na pomoći!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel tebi ventilator strugal po celijama pa ih poderal?
Popravak pumpe nije tezak,to sam odradis bez brige.
Dva kvalitetnija lezaja sa gumenom kosuljicom i dva semeringa ili pakunga ovisi kak imas,jedino pogle vratilo kad ga izvadis jel pohabano natdjelovima gdje idu lezajevi ako je onda novo vratilo i nebu curilo niti rustalo unutra.
Odma promjeni remen i crijeva za antifriz i 6god si miran s tim.

Evo ti link servisa i poravak i novi kileri pa pitaj za cjene.
http://www.sila.hr/reference.php

Evo jedan iz bosne mislim pa vidi.
http://www.ebaza.rs/profil-servis-hladnjaka
 
Posljednje uređivanje:

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Sezona je počela, i traktor je uglavnom u pogonu sa prerađenim zastavinim hladnjakom. Neka ostanu linkovi za neka druga vremena i neke druge ljude koji imaju problem s hladnjakom! Hvala!
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Hladnjak sam zamijenio kao što sam napisao, u međuvremenu napravio i generalno, ali zabava ne bi bila potpuna da nije još....kako je na hladnjaku slavina bila malo savijena, pokušam je ispraviti i naravno kraj nje procuri. Odlemim i ponovo zalemim, pa hajde kada sam maknuo hladnjak da riješimo i to cimanje vodene pumpe. Je, sve je izgledom i rasporedom neki standard-seiger,6303, distanca,6303, semering, pakung. Veseo što ništa nisam pokidao kod demontaže, odem u jednu, pa drugu, pa treću trgovinu i uz telefoniranja-nisam nigdje našao semering koji je izvana u metalu te pakung. Sutra počinjem molitvom Bogu i nadanjem da će mi ispuniti želju,,,,da nisam kod demontaže oštetio semering i pakung.
 

Najnoviji postovi

Na vrh