• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

honda f28

ado1985

Novi član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
10
imam hondu f28 2 brzine naped crkao motor hteo sam da postavim lambordini al ne odgovara mu smer. zanima me dal moze na poteznicu da se stavi dupla remenica umestto na radilicu a na radilicu da sttavim potteznicu za paljenje

ako ima neko resenje nek javi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Koliko sam shvatio bi bi htio na određeni motor premontirati pogonsku remenicu na mjesto startera (magnet, ventilator, špaga za paljenje) a starter na mjesto izlazne radilice (mjesto remenice ).
Na žalost, to nije izvedivo !
Jedino što mi sada pada na pamet je složiti Tomosa koji se vrti u desno i staviti reduktor, remenica bi došla (gledano od iz mtk na desnu stranu i okretala bi se prema napred (odnosno gledano sa desne strne prema mtk okretala bi se u desno), a to je ono što bi ti želio.:eek::

Moderatori ove postove možete slobodno prebaciti u temu "motokultivator honda", jer o ovom modelu se jako malo piše. Hvala !
 

ado1985

Novi član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
10
ne ja bih poteznicu za paljenje makao a stavio duplu remenicu u jednu kais povezan na menjac a drugu koristio za paljenje e sad zanima me daj je ista snaga kao na izlazu na radilici
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
E da, sad te kužim. Znači ti bi maknuo starter i na magnet stavio duplu remenicu (jednu za remen - drugu za startanje). A o kojem motoru je riječ?:(devil):
 

ado1985

Novi član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
10
lombardini la300 il 250 ne vidi sena oznaci dobio sam ga za dzabe pa da ga iskoristim bas tako samo ne znam dal je to moguce
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zašto da ne,sve se može samo da ti strugar napravi novu remenicu pravih dimenzija.
 

ado1985

Novi član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
10
e da a ima li nekih posebnih dimenzija koje trebaju za tu remenicu veca manja kako da to znam ako nije neki problem
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
To je izvedivo, ali ona četiri vijka od 6 mm ne budu mogla izdržati naprezanja. Nije problem "samo ići kod tokara i napraviti remenicu" i kako neki misle problem riješen. Problem je kako remenicu učvrstiti na zamajac?:icon_scratch:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak je na starom motoru bila remenica na radilici praviš isti obim rem. ako je bila na bregastoj praviš obim pola manji.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
I ak ne izdrže još uvek možeš povečat rupe,urezat veči navoj i stavit deblje šrafe.Ja to nisam radio i nemogu predvidet dal če izdržat il neče.
 

ado1985

Novi član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
10
pa da mogu probati da to izvedem pa kad napravim postavicu slike a i probacu kako
radi meni samo treba radi motika
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
8 konja za getribu malog mije..:icon_e_confused:
Granična posla...
Ako faliješ veličinu remenice, polomit ćeš mjenjač.
Stavi malo veću nego šta je bila..
Posal vatanja remenice za magnet će bit "čupav"...
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Oće bit koja slika? Baš me zanima kako će izgledati rad s njom, oće se previše ukopavati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh