• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

horizontalna mješaona

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
pozdrav!

da li netko ima horizontalnu mješaonu poput ove na slici

http://i.imgur.com/ePWAv.jpg

htio bi napravit takvu jednu, zapremnine cca 300 litara pa ako netko ima sličnu neka se javi u temi, pošto me zanima nekoliko detalja kao što su snaga motora, broj okretaja rotora mješaone, debljina osovine rotora, zazor između rotora i poda, itd...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,717
Ima moj rođak samogradnju. Ne sjećam se detalja, ali:
- osovina je cijev 6/4"
- spirale 30...40x5 mm (bolje je više, ali pitanje je jel možeš smotati).
- vanjska spirala bi trebala biti čim bliže dnu, najbolje oko 1mm, tek toliko da ne struže po dnu
- brzina je oko 60...100 o/min
- snaga zavisi o promjeru, duljini korita itd. Generalno, za neku domaću cca 2kW bi trebalo biti dovoljno.

Ak te kaj još zanima, pitaj.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
jel znaš možda koliko promjera (cca) je ta od tvog rođaka?

heh imam ja puno pitanja...

1. jel znaš debljinu lima dna?
2. jel dosta po jedna spirala u svakom smjeru?
3. cca korak spirale?
4. ispust valjda može biti kao šiber? gdje ga smjestit na krajevima ili u polovici?
5. do koje visine, u odnosu prema rotoru, se može puniti da bi mješanje bilo donekle brzo i kvalitetno? ..pretpostavljam da se mješaona vrti samo u jednom smjeru


6. za sada zadnje pitanje, tj. možda preinaka.....jel bi bilo dobro stavit na krajevima rotora, tik do čeonih limova, flahove koji bi kao lopatice ventilatora gurale smjesu prema unutra?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
pošto se nitko ne uključuje...da vidim što sam zaključio...

-otvor za ispust treba biti s one strane prema kud vuče vanjska spirala, a ne na sredini

-za zapremninu od 500 litara tj. 0,5m3 mogla bi biti mješaona 1,5 metara dugačka, s polumjerom zakrivljenosti dna 0,31m odnosno ukupne širine 0,62m....


ima tko kakvih slika detaljnijih?
 

Najnoviji postovi

Na vrh