• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

HPA

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
bil mi danas čovjek iz Hrvatske poljoprivredne agencije došel sa gps-om me označit :lol:
jel kao po novom zakonu trebaš registrirat farmu da bi mogel zvat veterinara.
i sad je pitam zakaj sam onda moral registrirat OPG ak trebam i farmu.
sad ko če se to ujedinit u jedno i sad više nisu HSSC neg HPA,
jel se usvajaju zakoni EU.
i kao više nebuš mogel imat/prodat odojke teliče i sl ako nemaš krmače,krave i sl.
kao oče se stat na kraj prekupcima,i njima sličnima,koji su kao poljoprivrednici a ne uzgajaju niš
i radi kontrole poticaja jel ljudi dižu poticaje a ne siju,hrane,ne bave se tim.
 
G

gjurostrasni1

Guest
normalno,opet dobro zamišljeno samo teško provedivo.....opet budu opizdeknuli malog bokca a velike ribe i dalje plivaju bez problema :butthead: :axe:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nazalost, nije niti dobro zamisljeno. Ne mozes imati 57 milijuna propisa i misliti da ces samo sa promjenom jednog od njih rijesiti stvar.
 
H

Helena

Guest
Ma neprijavljujem opg sve dok god budem mogao , država ništa nedaje ako neće duplo uzeti ,samo neka me puste da radim pošteno na svojoj zemlji ,netrebaju meni ni kapitalna ni povrat pdv-a .Europski strateški interes je kao razvoj ruralnog područja ,a statistike pokazuju da selo izumire istim intezitetom kako se i velike urbane sredine šire .za primjer ću navesti Zagreb koji se tako brzo širi da ga nisam mogao prepoznati ,a u njemu nisam bio svega 4godine . :supris:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Termin "posteno" ima dva, ne nuzno identicna, znacenja:
1. po necijoj osobnoj procjeni
2. po sluzbenoj formi
 
H

Helena

Guest
Smiljan kaže:
Termin "posteno" ima dva, ne nuzno identicna, znacenja:
1. po necijoj osobnoj procjeni
2. po sluzbenoj formi
Smiljane legenda si :D :partyman:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma slušal sam ih u srijedu na predavanju u zelini.
lepo zamišljeno al nebu i več ne funkcionira dobro,
največi problem su inspekcije koje ne rade svoj posao.
primjerice,odvezeš pajceke na plac u velikoj gorici,napisal si putni list i tam ddva primjerka moraš dat odgovornoj osobi,
koje naravno nema.
i ta osoba bi trebala izdat putni list čovjeku koji je kupil pajceke od mene.naravno da ne izda kad nema odgovorne osobe.
nek mu ja moram pisat putni list.
i kome prijavit da pita ove koji imaju plac u vlasništvu/zakupu gdje je odgovorna osoba.
i ako nemaš opg/farmu veterinar ti nebu kao došel,odnosno bude al če ti doč i ovi iz HPA-e.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da, veterinarska inspekcija .... :(
Do jucer smo bili valjda jedina zemlja u svijetu kojoj su inspekcijski posao radile privatne firma (privatizirane veterinarske stanice) makar se zovu tako da bi covjek pomislio da nisu privatne. Jeste li znali da je npr. Veterinarska stanica Grada Zagreba potpuno privatna firma i da sa Gradom Zagrebom nema apsolutno nista?
 

Najnoviji postovi

Na vrh