• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hranilica za svinje ručni rad

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
par slika ne vidi se nutra baš sve jer je smijesa nutra....

DSC00242.jpg

DSC00243-1.jpg

neznam kak video složiti pa sam sam stavil link...
http://www.youtube.com/watch?v=SMQfBU8YhUY
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A ovo kaj ti radiš s rukom to oni rade s nosom kad nema više hrane
ili s rukom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
to oni stalno prčkaju i tako im smijesa ide van kroz onaj otvor dole...ako oču da ide bolje smijesa van onda bolje otvorim...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
lijepa farma svaka čast Matija!!!
dali ti imaju hranilicu i mali odojci dok su sa krmacom? hranilica za jednu krmacu po tvome koliko bi trebala biti široka (koja bi bila dovoljna sirina da moze velika krmaca normalno jesti) ove hranilice slicne ko moje su rađene od neke panel ploce koja je njihova cjena i dali ju svinje jedu s vremenom? (mislim na panel, dali istruni ili sl.)
radis sam smjesu ili kupiš godovu
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
hvala hvala, al trudimo se da bude još bolje...

mali odojci imaju obavezno hranilicu dok su sa krmačom , i tu od 3. dana života imaju jesti tu im sipam sano boni m, širina hranilice bi bila nekih 30-35 cm da ona može jesti, več ih imam tri godine te hranilice ka kti slične i nema problema ne istruni nikaj ne jedu ju jer im nije fina,cijena je ja mislim bila oko 850kn a mene je koštala oko 200 kn jer sam dobil kapitalna ulaganja i županija je vračala 25%.

smijesu radim sam sve , i hranim sa Likrinim premiksima.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
hvala hvala, al trudimo se da bude još bolje...

mali odojci imaju obavezno hranilicu dok su sa krmačom , i tu od 3. dana života imaju jesti tu im sipam sano boni m, širina hranilice bi bila nekih 30-35 cm da ona može jesti, več ih imam tri godine te hranilice ka kti slične i nema problema ne istruni nikaj ne jedu ju jer im nije fina,cijena je ja mislim bila oko 850kn a mene je koštala oko 200 kn jer sam dobil kapitalna ulaganja i županija je vračala 25%.

smijesu radim sam sve , i hranim sa Likrinim premiksima.

danas smo računali ja i susjed i meni ove dvije pocincane ce doci oko 500kn. po komadu....

sad je u "planu" napraviti još dvije od 125cm širine a dvije ču napraviti za krmace od 35cm širine jer ove sto smo napravili od 50cm širine krmace bacaju van hranu!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
netko je tražio slike pa stavim...nek idan došle još dvije hranilice pa ih zmontirao i stavio u funkciju..odojci napreduju za 20-30% bolje nego sa onakvima običnima...

DSC00009-3.jpg

DSC00004-3.jpg

DSC00002-4.jpg
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bok.

kolika ti je došla cjena hranilic moze sa ili bez PDV-a poslije si ga izracunam sam....

gleda sam ih je u Gudovcu ali mislim da ih je pretesko sam napraviti meni bi trebala jedna mala za odojke prije odbica posto nastelam dvije krmace da ležu u isto vrijeme odojke drzim skupa ovo sto sam iskemijao nije bas funkcionalno....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
niko nezna

moj bratić je imao slične hranilice ali je izbacio ove sa vodom jer oče nacuriti previše vode i gice slabije jedu. ja bi kupio ove bez ali to je samo moje mišljenje. kod mene su pojilice posebno ali ja nemam ništa moderno pa neznam
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ja vec imam pojilice odvojene, a ako bi bilo problema sa kvasenjem hrane, onda bih samo iskljucio pojilicu a da hranilica i dalje stoji u funkciji, samo neznam kako to radi, konkretno ovaj tip hranilica, da ne kupim, a cijena jedne je 45 EUR
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Ja sam si sam pravio hranilice doma. Kopija automatskih hranilica big dickman. Postavio bi i sliku ali ne znam, novi sam na forumu
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22











eto mojih hranilica, još se snalazim sa programom za slike pa nemojte zamjeriti.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh