• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ljudi moji kak je to zmazano kod vas. el vam nije zal tak imati zmazanu kabinu

pa nije traktor auto ili kuća da se mora sjajiti. njega kad nateraš u prašinu blato ili silažuz pa par puta nutra van i eto već je zamazan. ja imam 90% vremena zatvorenu kabinu i klimu upaljenu i opet je puna prašine. al kako šanana kaže odvojiš koja 2 sata opereš pocistiš i ko beba je.8)
 
I

IMT

Guest
Hurlimann 351

Evo i moje mašine. Pozdrav za one koji vole Hurlimanna.
 

Prilozi

  • Copy of Fotografija0255.jpg
    Copy of Fotografija0255.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 503

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Evo i moje mašine. Pozdrav za one koji vole Hurlimanna.

Dobro izgleda, očuvan. SAME motor, 50ks, 2300kg (mislil sam da ima više, ako je to točan podatak, a piše na netu tako), 540 i 1000 o/min kardan...
 
I

IMT

Guest
Dobro izgleda, očuvan. SAME motor, 50ks, 2300kg (mislil sam da ima više, ako je to točan podatak, a piše na netu tako), 540 i 1000 o/min kardan...

Ja sam prezadovoljan. Mala potrošnja, veliki ajnšlag, nikakvih problema sa njime
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ja sam prezadovoljan. Mala potrošnja, veliki ajnšlag, nikakvih problema sa njime

Šteta kaj nije model H361. Na tome je motor problematičan. U Americi su mijenjali motore i izvan garancije za model 105.3 (kakav je na H361).
Inače solidan stroj.
 
I

IMT

Guest
Šteta kaj nije model H361. Na tome je motor problematičan. U Americi su mijenjali motore i izvan garancije za model 105.3 (kakav je na H361).
Inače solidan stroj.

Ovaj ima skoro 4000 sati, a još nije bilo problema sa motorom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ovaj ima skoro 4000 sati, a još nije bilo problema sa motorom.
Tim bolje.
Vjerojatno nije radil stalno preteške poslove. Neznam zakaj su se njima pojavljivali problemi. Inače, taj traktor se prodaval i kao Same Solar 50 (zamalo ga kupih) i kao Lamborghini R650 (mislim da je bila ta oznaka), te AGCO4650 u Americi...
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
danas sam orao sa xa86, rekli su mi da puno trosi. Sa leopardom 2x14 35cm dubina na 2 jutra ptrosio 20 litara. jeli to puno? naravno u to je uračunat i transport do njive(15km).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
danas sam orao sa xa86, rekli su mi da puno trosi. Sa leopardom 2x14 35cm dubina na 2 jutra ptrosio 20 litara. jeli to puno? naravno u to je uračunat i transport do njive(15km).

Kakva je zemlja za oranje??

Al to svejedno nije puno...on troši isto, bilo u transportu il oranju, troši po satu:D, au transportu kad se okreče na 2500 okr, tu guta možda više neg u oranju jer ipak se ore do 2000 okr, bar tak ja...al sat rada je njegova mjera potrošnje :supz:
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Kakva je zemlja za oranje??

Al to svejedno nije puno...on troši isto, bilo u transportu il oranju, troši po satu:D, au transportu kad se okreče na 2500 okr, tu guta možda više neg u oranju jer ipak se ore do 2000 okr, bar tak ja...al sat rada je njegova mjera potrošnje :supz:

zaboravih reci, prvo sam pola sata u krvavo teškoj zemlji orao ali je bilo mokro pa sam odustao, a ta parcela na kojoj sam bio je srednje teska za obradu. Znači s transportom i oranjem 2,7 moto sati. orao sam u drugoj sporoj na 1700 okretaja, brzina 9,3 km/h
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
U drugoj kornjača oranje:confused:

Sa svojim orem u 1 zec,na oko 2 000o/min..

U drugoj kornjača samo kad je jako laka zemlja,a onda mi je to prebrzo kad se moram okretat pa rađe u 1 radim sve..
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
U drugoj kornjača oranje:confused:

Sa svojim orem u 1 zec,na oko 2 000o/min..

U drugoj kornjača samo kad je jako laka zemlja,a onda mi je to prebrzo kad se moram okretat pa rađe u 1 radim sve..

pa da. vuce bez problema. probao sam i u drugoj na zeca ali je preebrzo, 11-12 km/h. mali su to plugovi za tu snagu ali druge nemam za njega. Inace rakovica 65 ore sa njima
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Zna li mozda neko na kojem intervalu se mijenja ulje u hidraulici, kao i filter hidrauličnog ulja, na H-360? Ako neko zna tu informaciju za H470 ili H490 i to može da pomogne. Ulje sam pregledao i djeluje odlično, čisto i sa finom bojom. Ne znam jedino šta da radim sa filtera, ne djeluje mi prljav ali ne znam kada je mijenjan poslednji put. Dal bi mogao da ga samo isperem naftom ili benzinom pošto je, kako sam rekao, dosta čist, nema mulja u njemu?
 
B

BAGERISTA

Guest
Filteri se NE peru.........:supris::supris:
Ako je ulje uredno,,,,onda ga ostavi,,,,ali filtere zamijeni,,pod obavezno.........8)

Dali znaš koliko ima ulje to unutra,,,i koliko je sati radio kod tebe.....
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Filteri se NE peru.........:supris::supris:
Ako je ulje uredno,,,,onda ga ostavi,,,,ali filtere zamijeni,,pod obavezno.........8)

Dali znaš koliko ima ulje to unutra,,,i koliko je sati radio kod tebe.....

Oke, pranje je otpisano. Kod mene je odradio oko 150h od kako je kupljen a ima 5500h ukupno. Ne znam kada je mijenjano prošli put, ni ulje ni filter. Ulje zaista djeluje odlično ali filter ću ipak zamijeniti prije proljetnih radova, kod mene ide uložak u metalno kućište, noviji imaju zaseban veliki filter.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ma dobro je zamijenit ulje jednom do dva puta na godinu zavisi koliko traktor radi..Ulje u motoru se preporuča mjenjat na 250-300rs,i samim time i filter odma zamijenit..

Hidraulično ulje na nekih 500rs mjenjat..
 
B

Bobo

Guest
Marko, malko si se zeznuo... Cak i IMT propisuje zamjenu ulja u zadnjem djelu na 800 Radnih sati, a to je kod modernijih traktora, da ne kazem svih zapadnih ipak puuno dulji interval, pogotovo sto vecina ima hidrauliku odvojenu od mjenjaca...

500 sati je pre kratak interval pa da traktor zavezes za velebit i ostavis ga da svih 500 sati vuce...
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Marko, malko si se zeznuo... Cak i IMT propisuje zamjenu ulja u zadnjem djelu na 800 Radnih sati, a to je kod modernijih traktora, da ne kazem svih zapadnih ipak puuno dulji interval, pogotovo sto vecina ima hidrauliku odvojenu od mjenjaca...

500 sati je pre kratak interval pa da traktor zavezes za velebit i ostavis ga da svih 500 sati vuce...

Što se motora tiče, u njemu sam zamijenio ulje kao i filter odmah nakon kupovine i sad cu ga zamijeniti prije početka ozbiljnih proljetnih radova opet, tako radim i na IMT539, ulje se mijenja na 150, 200 radnih sati maksimalno. Isto vrijedi i za filtere goriva, na Hurlimanu sam skinuo rezervoar, sve isprao, napravljena su sva crijeva za naftu po mjeri nova, sve odmah nakon kupovine. Fine me i služio, odradio je svo oranje (koje je bilo jako, jako teško) na neka 4ha brdovite do vrlo brdovite zemlje, svu koševinu, mnogo transporta, pogonio je mlin za kukuruz u klipu...sve u svemu, oko 155-160 sati teških poslova (kod mene je i koševina težak posao :) ) i vrlo sam zadovoljan, problema nije bilo nikakvih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Marko, malko si se zeznuo... Cak i IMT propisuje zamjenu ulja u zadnjem djelu na 800 Radnih sati, a to je kod modernijih traktora, da ne kazem svih zapadnih ipak puuno dulji interval, pogotovo sto vecina ima hidrauliku odvojenu od mjenjaca...

500 sati je pre kratak interval pa da traktor zavezes za velebit i ostavis ga da svih 500 sati vuce...
Ajde priznaj da ga nisi tak mijenjal ni ti ni velika večina tvojih kao ni mojih suseljana pa iduuuuuuuuuu ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh