• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tko zna !? Možda je i ispod maske sve isto !? Naletio sam svojevremeno na dva proizvoda različitih firmi. Skinuli poklopce, a ispod n jih sve identično isto. Samo su poklopci bili drugačije dizajnirani sa logom. Naravno, cijena različita.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nema tu ničeg čudnog. Kao sa svim tako se ide i na globalizaciju toga..

Pogledajte si samo Toyotu Aygo, Citroen C1 i Peugeot 107. Isti auti.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Kod mene je sve krenulo od zatezača lanca. Da je to rešeno kako treba ne bi bilo problema. Kad je zagrijana 100 puta da povučem kanap isto toliko puta će upaliti. To je meni najbitnije oštar lanac i samo piči.
A jedna zanimljivost,razlika u ceni kod nas je između 555 i 360 je 30€ skupla 555. A 562xp je skuplja od 555 za 8€ hahaha...:icon_mrgreen:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Kod mene je sve krenulo od zatezača lanca. Da je to rešeno kako treba ne bi bilo problema. Kad je zagrijana 100 puta da povučem kanap isto toliko puta će upaliti. To je meni najbitnije oštar lanac i samo piči.
A jedna zanimljivost,razlika u ceni kod nas je između 555 i 360 je 30€ skupla 555. A 562xp je skuplja od 555 za 8€ hahaha...:icon_mrgreen:

A samo ne razumijem za 8€ razlike ne uzeti profi motorku?...:icon_eek:

Molim te kontakt trgovine jer je ovdje razlika cca 250-300€. Da preporučim prijatelju koji traži.

Hvala unaprijed!
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
A plate? A pakovanje? Ovde kad nas lopovi neće ni bedne rukavice da poklone uz kupovinu ovako ozbiljnog proizvoda zato idu sa što nižom cenom. Kod mene u komšiluku klasično predgrađe sa malim dvorištima vrlo retko ko da nema testeru i to ozbiljnu ne krntije od stotinak evra.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
359 i opleti cijeli dan a da vidim sa 365 cijeli dan i tanko i debelo ima da ti ruke otpadnu i jajca do zemlje. Kapa dolje 365 pila je moćna ali i za tanko i debelo znaći kombi.a ija kako se radi u šumi preteška. Ako se pili debelja višemetrica idealna. Kad smo kum i ja rezali u šumi on 365 i moja 359 nije mi ni malo pobjegao jer kad smo došli do tanjega malo su ga boljele ruke. Moje osobno mišljenje je da mi ne treba veća pila od 359 jer u šumi ne rušim ništa debelo znači preko 50 cm i samo još jena manja za kresanje grana kako sam prije pisao i to je to. Susjed ima 372 mrak od pile i mrak od cijene mala muljaža ali ok njegove sposobnosti. On pili višemetricu odnosno klade od 50 pa na više cm i to je bilo ok pila jede sve pfed sobom, ove godine problem višemetrica tanja od 20 cm a pila reže i zemlju i nogostupe sve u šesnaest je im je teška pa malo pobjegne. Treba znati za šta ti trba pula pa takvu tražiti. Za jedno domaćinstvo godišnje cca 25 do 30 m drva 359 je idealna iako moja praši godišnje oko 150 do 200 m već godinama. Samo nema novih za kupiti već su neki drugi modeli i uvjeti u igri.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sasvim ok ekipa za 25-30m drva,za profiče baš nije ali za nas hoby ne treba bolje.:drink:

 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Pozdrav ekipa
Planiram uzimati novu pilu, iskljucivo Husqvarna dolazi u obzir, ( trenutno imam 61) ,a po cijeni i "karakteru" su mi prihvatljive 545, i recimo 555...
Plan je za vikend otici u Gudovac na sajam pa vidjeti kakve su tocno(sajamske) cijene i odluciti koju uzeti i najvjerojatnije odmah i kupiti...
Malo sam sumnjiv prema ovom njihovom "Auto tune-u" , a sto se tice x-torq motora vjerujem da je to Ok...

Kakva su vasa iskustva o navedenim pilama? Sve preporuke su dobro dosle...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
359 i opleti cijeli dan a da vidim sa 365 cijeli dan i tanko i debelo ima da ti ruke otpadnu i jajca do zemlje. Kapa dolje 365 pila je moćna ali i za tanko i debelo znaći kombi.a ija kako se radi u šumi preteška.


365 po meni uopste nije teska pila i bez problema se radi sve sa njom, od obaranja i kresanja. Meni licno je dovoljna jedna pila u sumi. Jer kad upalim prije obaranja nema gasenja dok ima benzina u rezervoaru, dovoljno da okresem i ispresjecam jeliku od 2 kubika.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Evo jos jedne sa mojom najdrazom 135 icim. Za do 20tak cm debela drva pa i malo vise ne treba druga pila. 359 ku sam upalio 2x ove godine

24ccfabecba1ce1cc483461b77ddffb2.jpg


Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Svima se sviđaju male motorke te klase, osobito kad nakon starih, teških modela iz 80' god a možda i starije, koji već teže pale, dođe u dvorište nova mala prinova, onda ona postane ubrzo glavna motorka, nosi se u jednoj ruci, pali na potez, male vibracije, brza i kompaktna, a pruža osjećaj moći jer ni leđa nisu nova više a onda lagana i brza, pa se traži granica, što sve može rezati, a za čudo uvijek iznenadi koliko može, onda nakon 3-4 godine izgori klip, zariba, pa se svi čude. A jednostavno te motorke koliko god djelovale da su sposobne, nisu za često i duže korištenje, hrpa je MS180, i tih malih Huski, i kažem svih drugih marki te klase zaribala tako.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Svima se sviđaju male motorke te klase, osobito kad nakon starih, teških modela iz 80' god a možda i starije, koji već teže pale, dođe u dvorište nova mala prinova, onda ona postane ubrzo glavna motorka, nosi se u jednoj ruci, pali na potez, male vibracije, brza i kompaktna, a pruža osjećaj moći jer ni leđa nisu nova više a onda lagana i brza, pa se traži granica, što sve može rezati, a za čudo uvijek iznenadi koliko može, onda nakon 3-4 godine izgori klip, zariba, pa se svi čude. A jednostavno te motorke koliko god djelovale da su sposobne, nisu za često i duže korištenje, hrpa je MS180, i tih malih Huski, i kažem svih drugih marki te klase zaribala tako.
Nek zariba ja sam kupio nju a ne ona mene. Kupit cu opet novu i bok

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
10 godina imam malu HQ-137, dok nisam kupio 365 sa njom sa radio drva. Znači otprilike 4 sezone je odradila po 30- tak metara drva i danas se koristi još uvijek sa originalnom svjećicom gore. Promijenjen jednom mač a i ovaj drugi je pri kraju, ostalih radova na njoj nije bilo. Uvijek stavim malo jaču mješavinu u nju i nemam nikakvih problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Od tih mallih modela, koje su baš onako profesiionalne? Sećam se još osamdesettih prošlog veka neke male shtilovke su razbijale koliko su dobre bile.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Svaka ta mala pila pod uvjetom da ju ne gazis preko granica i uredno odrzavas ce potrajati 10 i vise godina. A ionako svakom normalnom je jasno da to nisu pile za obaranja vec za lakse radove. Po meni su stihl ms 181 i husqvarna 135 xtorq super male pile

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Štila je dovoljno i huske su u manjini tak da sam kupio origi husku 61.Puno je zanemarena ali svi delovi su još origi čak ni šrafana nije ništ.Srce je ko novo a ostalo posle pranja če se videt kako če na kraju ispast.Po videnom če dobit mjesto u stalaži.Razlike između 61ff i ove je dosta-drugo palenje,auspuh,razlike u bloku motora,poklopci drugačiji i ostale sitnice.














 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Očištena,sastavljena,nabrušen lanac i upaljena-pali i radi kao malo bolja štilovka:icon_rofl:Na sliki su sva tri modela jako slična po svemu ali različna 61-61ff-266.H 266 ču najverovatnije preradit na 61 jer nikako je sredit da bi radila kak treba-danas radi drugi dan več je.e.














 

Najnoviji postovi

Na vrh